CROSSDOCK EXTRALIGA: Další důležité body, tentokrát dva z Hradce Králové

20.11.2017

Ilustrační foto (foto: Ivana Laiblová)

V rámci 12. kola CROSSDOCK EXTRALIGY zajížděl A-tým ke svému utkání do Hradce Králové. Jednalo se o souboj sousedů v tabulce a navíc v letošním ročníku, kdy je ve vyrovnané tabulce znát každý bod je každé utkání důležité.

Od úvodní buly byl aktivnější domácí celek a brankář Banda tak měl plné ruce a nohy práce ve svém brankovišti. Ve třetí minutě utkání dostal náš tým první výhodu přesilové hry, která však nebyla dobře sehrána a navíc po jedné minutě jejího trvání byla ukončena vyloučení Petra Michajličenka. Po skončení hry 4 na 4 se ani domácím minutová přesilovka nepodařila využít a stav utkání tak byl stále nerozhodný. I nadále byl více aktivní domácí celek, ale buď jsme soupeři zabránili ve střelbě na branku, nebo byl připraven Zdeněk Banda. Na zátku sedmé minuty byl vyloučen domácí Jan Hrabica. Tato přesilovka se našemu týmu již povedla lépe a na jejím konci ji využívá Karel Pilař. Ve zbytku první třetiny mají i nadále o malinko více ze hry domácí, ale žádná další branka nepadla a odcházelo se do šaten za stavu 1:0 pro náše mužstvo.

Hra se ani ve druhé třetině nemění a přeci jen aktivnější ve střelbě je domácí celek. Tuto aktivitu proměnil ve vyrovnávací branku v času 16:06 Jaroslav Tesař po přihrávce Miroslava Hudečka. V sedmé minutě druhé třetiny se po ose Vojtěch Červinka, Lukáš Soukup dostává do zakončení zkušený Jan Štěpánek a náš tým jde znovu do vedení. V této části hry se hrál čistý hokejbal bez vyloučení a do konce druhé třetinu už se ani jednomu z týmů nepodařilo vstřelit branku. Do závěrečné třetiny tak šel náš tým s nejtěsnějším vedením.

Začátek třetí třetiny se nese v sérii vyloučený našich hráčů. Postupně šli na trestnou lavici Lukáš Soukup, Jiří Grus a Karel Pilař. Navíc poslední dvě vyloučení se křížila a domácím tak dala výhodu přesilové hry 5 na 3. Náš tým v této činnosti pozorně bránil a i dvojitou přesilu dokázal ubránit. Ve třetí třetině i díky těmto přesilovým hrách byl domácí celek hodně aktivní a na Zdeňka Bandu, tak míří opravdu pořádná porce střel. V čase 41:26 se po akci Petra Nováka dostává do zakončení Jan Bacovský a je vyrovnáno. V čase 42:43 je vyloučen domácí Vítěk Fanderlík a hostům se naskytla možnost rozhodnout o výhře v normální hrací době. Bohužel druhou využitou přesilovku v utkání si náš tým nepřipsal. Nakonec mohli o své výhře rozhodnout v samém závěru zápasu domácí, ale nestalo se. Po třetí třetině byl stav nerozhodný a na řadu tak přicházejí samostatné nájezdy. Ty se našemu týmu v průběhu sezóny daří a nejinak tomu bylo i nyní. Celkově třetí výhru na samostatné nájezdy v sezóně zajišťují svým uměním Vojtěch Červinka a Jan Langthaler.

Po utkání se nás pocity svěřil brankář Zdeněk Banda: "Byl to těžký zápas, boj o každý metr hřiště. Hradec měl asi celkově více ze hry. Nájezdy pak měly jasný průběh. Naši specialisté na nájezdy se nespletli a tak bylo rychle rozhodnuto. Což nás potěšilo a máme radost za bonusový bod."

HBC Hradec Králové 1988: Biegl Zdeněk (Brykner Petr) - Doležal Jan, Hrabica Jan, Jiřík Tomáš (C), Šimek Petr, Švanda Petr, Veselý Martin, Bacovský Jan, Fanderlík Vítek, Hrubý Michal, Hudeček Miloslav, Ježek Jakub (A), Novák Petr, Svoboda Jakub, Šimůnek Josef, Tesař Jaroslav (A)

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Brhel Antonín) - Grus Jiří, Haken Jaroslav, Jirava Jakub, Kváš Miloslav, Michajličenko Petr, Sedláček Jan, Bím David, Červinka Vojtěch, Langthaler Jan, Pilař Karel, Smolík Michal, Soukup Lukáš, Šilínek Jan, Štěpánek Jan, Vacek Jan

Branky a nahrávky: 17. Tesař Jaroslav(Hudeček Miloslav), 42. Bacovský Jan (Novák Petr, Švanda Petr) - 8. Pilař Karel (Langthaler Jan, Soukup Lukáš) PP, 22. Štěpánek Jan (Soukup Lukáš, Červinka Vojtěch), SN - Langthaler Jan