CROSSDOCK EXTRALIGA: Důležitá výhra se Sudoměřicemi nás drží na postupových příčkách

26.3.2019

Ondřej Čejka v jednom z mnoha náročných soubojů v utkání se Sudoměřicemi (foto: Tomáš Laibl)

Naposledy se před domácími fanoušky se představil A-tým v základní části CROSSDOCK EXTRALIGY soutěžního ročníku 2018/2019 v neděli 24. března 2019. Soupeřem v tomto utkání byl celek SK Sudoměřice. Jednalo se o velmi důležité utkání s ohledem na boje postoupit mezi osm nejlepších a zahrát si vyřazovací část. Od úvodu zápasu bylo vidět na obou stranách hodně nervozity, ale na domácích ještě možná o něco více. Hned v úvodu utkání navíc nabídli domácí hostům výhodu dvou přesilových her a tu druhou hosté zásluhou Davida Helešice využili. Po obdržené brance začal být náš tým aktivnější. V polovině první třetiny bylo odpískáno trestné střílení pro domácí, kterého se ujal Jiří Tomáš. Bohužel jeho nájezd zastavila tyčka hostující branky, a když se už nedokázal trefit ve zbylé části první třetiny žádný z hráčů, odcházelo se do šaten za radosti hostujících. Od úvodu druhé třetiny už byl náš tým jasně aktivnější, ale dlouho se nedařilo překonat velmi dobře chytajícího Ondřeje Dékányho. Až ve 22. minutě zápasu napřáhl od modré ke střele Vojtěch Červinky a přesnou ranou, které zatočila k tyčce, vyrovnal stav utkání na 1:1. Aktivita byla i po této brance na domácích hokejkách a ve 27. minutě tak šli do vedení. Nahození na branku od Miroslava Růžičky, krásně sklepl do branky Jan Langthaler a rázem bylo v Ústí nad Labem veselo. Ve zbylé části druhé třetiny už další branky nepadla, i když šance byli na obou stranách. Podruhé tak do šaten odcházel radostněji domácím tým. I ve třetí třetiny probíhala aktivní hra z obou stran a bylo vidět na obou stranách velké množství brankových situací, ale ani jedné ze stran nepřálo štěstí, kdy zvonili tyčky a břevna. V samotném závěru utkání se hosté pokusili o hru bez brankáře a nějaké šanci si vypracovali, ale až na nastřelené břevno kousek před koncem zápasu se jim více nepodařilo a všechny body tak zůstali v Ústí nad Labem. Co si o utkání myslím nám sdělili Zdeněk Banda, Vojtěch Červinka a Martin Stupka.

Banda Zdeněk: „Naše hra dlouho neodpovídala tomu, co jsme měli od trenéra naordinováno a celkově jsme působili nervózním dojmem. Určitě tomu přispěla situace, ve které jsme. Klid na hokejkách jsme hledali celý zápas a utkaní bylo napínavé až do konce. Soupeř, po sobotním zápasu, neměl sílu k většímu odporu a tak jsme hubený náskok naštěstí ubránili.“

Červinka Vojtěch: „Pocity ze zápasu jsou smíšené. Určitě je paráda, že jsme vyhráli za tři body, nicméně předvedená hra byla taková splašená, bylo tam mnoho chyb, kterým se musíme proti dalším soupeřům vyvarovat.“

Stupka Martin: „Jsem rád, že jsme urvali 3 body a ještě hrajeme o play-off. Bylo to těžké a odbojované utkání, naštěstí pro nás lépe skončilo.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Rechtorik Tomáš) - Grus Jiří, Haken Jaroslav, Michajličenko Petr, Růžička Miroslav, Sedláček Jan, Smolík Michal, Balcar Patrik, Bím David, Čejka Ondřej, Černý Jakub, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Hruška Michal, Langthaler Jan, Magasanik David, Poláček Ondřej, Soukup Lukáš, Stupka Martin, Tomáš Jiří

SK Sudoměřice: Dékány Ondrej (Lindner Petr) - Kaluža Jan, Maloušek Bohuslav, Skyba Milan, Tóth Michal, Balát David, Fraňo Matěj, Hájek David, Helešic David, Hujsa Martin, Hujsa Milan, Chovanec Martin, Krúpa Róbert, Slanina Adam, Štefek Jakub

Branky a nahrávky: 21:33 Červinka Vojtěch (Tomáš Jiří, Haken Jaroslav), 26:26 Langthaler Jan (Růžička Miroslav, Soukup Lukáš) - 03:14 Helešic David (Skyba Milan) PP

12.HBC Rakovník211111834:1206
Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > CROSSDOCK EXTRALIGA: Důležitá výhra se Sudoměřicemi nás drží na postupových příčkách