CROSSDOCK EXTRALIGA: Důležité body z Prahy, podpořeno bezchybným Zdeňkem Bandou

13.11.2017

Nástup týmů před začátkem utkání (foto: Tomáš Laibl)

První polovinu základní části zakončil náš tým v sobotu 11. Listopadu v Praze na Palmovce kde má domácím hřiště tým TJ KOVO Praha. Domácí, kteří jsou zatím na posledním místě tabulky, vstoupili do zápasu lépe a aktivita byla na jejich hokejkách. Hrálo se o každý kousek hřiště a hostující tým byl pod větším tlakem, než se možná očekávalo. Hřiště bylo při hře 5 na 5 plné osobních soubojů. Na konci první třetiny dostal náš tým výhodu přesilové 5:4. Ta sice ještě nebyla vůbec dobře sehraná, ale domácí v ní ještě jednou faulovali a přesilovku 5 na 3 dokázal proměnit nejlepší střelec CROSSDOCK Extraligy Lukáš Soukup a náš tým se tak dostal do vedení, za kterého se odcházelo do šaten po první třetině.

Hned z kraje druhé třetiny se stejná výhoda, jakou měl náš tým na konci první třetiny, dostala i domácím a po vyloučeních Petra Michajličenka a Miroslava Růžičky se hrála dlouhá přesilovka 5:3. Domácí se z větší části drželi v útočné třetině, ale co prošlo až k brance, to likvidoval jistý Zdeněk Banda. Toto oslabení se podařilo ubránit. Hra byla i nadále plná osobních soubojů a jasných brankových šancí bylo pomálu. Až v 25. Minutě utkání se dostal do přečíslení domácích Karel Pilař a Petr Michajličenko. Prvně jmenovaný našel přes obránce přesnou přihrávkou svého spoluhráče a pro toho už nebyl problém zvýšit na 2:0.  Na konci druhé třetiny se už nic dramatického neodehrálo a s vedením 2:0 odcházel náš tým na odpočinek do šatny mezi třetinami.

Do třetí části vtrhl domácí celek s posledním zbytkem sil, aby utkání ještě zlomil na svou stranu. Hráči Kova byli aktivnější a měli v této části hry jasnou střeleckou převahu. V 36. Minutě zápasu měl domácí celek další výhodu přesilové hry 5 na 3, ale ani po velkém závazu a řadě střeleckých pokusů nic nekončilo za zády Zdeňka Bandy. Po skončení této přesilové hry se utkání už dohrávalo při plném počtu hráčů na hřišti. V této fázi utkání si náš tým už vítězství nenechal vzít a radoval se z první výhry na hřištích soupeřů v této sezóně, podpořené nulou na kontě Zdeňka Bandy. Po skončení utkání se nám pro náš web vyjádřili brankář Zdeněk Bandy, útočník Lukáš Soukup a obránce Petr Michajličenko, pro kterého byla jeho branka premiérová v této soutěži.

Důležité tři body z utkání v Praze proti Kovu se podařilo vybojovat. Jak moc bylo utkání těžké a co rozhodlo ve váš prospěch?

Soukup Lukáš: „Bylo to utkání hlavně o osobních soubojích, povedlo se nám ustát dlouhé oslabení 5 na 3. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout výkon Bandise, ten nám dneska přihrál tři body.“

Banda Zdeněk: „Rozhodlo štěstí na naší straně a dva vstřelené góly. Kovo mělo více ze hry a občas nás slušně zamklo v naší obrané třetině.“

Michajličenko Petr: „Utkání bylo velmi náročné. Na jejich malém hřišti nebyl na nic čas. Důležité pro nás bylo se dostat do vedení, dále pak chráněná oslabení. Kde jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili.“

TJ KOVO Praha: Lain Václav (Majerníček Adam) - Adam Petr, Kyclt Jonáš, Ruda Tomáš, Zeman Martin, Bravenec Petr, Bydžovský Martin, Franěk Miroslav, Pátek Jaroslav, Řebík Jaroslav, Strejček Miroslav, Valenta Vít, Winter Tomáš, Wurdák Jakub, Zeman Michal

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Brhel Antonín) - Grus Jiří, Haken Jaroslav, Jirava Jakub, Kváš Miloslav, Michajličenko Petr, Růžička Miroslav, Sedláček Jan, Bím David, Červinka Vojtěch, Javůrek Michal, Langthaler Jan, Pilař Karel, Poulíček Jiří, Soukup Lukáš, Šilínek Jan, Štěpánek Jan, Uhlíř Vojtěch

Branky a nahrávky: 14. Soukup Lukáš (Štěpánek Jan)PP, 25. Michajličenko Petr (Pilař Karel, Langthaler Jan)