CROSSDOCK EXTRALIGA: S Kladnem se nám dlouhodobě nedaří

25.3.2018

Jedna ze situací před brankou Kladna (foto: Ivana Laiblová)

Sobota 24. března nabídla na Stadionu mládeže utkání CROSSDOCK EXTRALIGY mezi naším týmem a soupeřem HBC ALPIQ Kladno. Ač byl hostující tým v jarních bojích bez vítězství, od úvodu utkání bylo znát, že bude chtít sérii přerušit. Hned od první třetiny bylo Kladno aktivnější, ale všechny jejich pokusy dokázal likvidovat Zdeněk Banda a poprvé se do šaten odcházelo za stavu 0:0. Na konci první třetiny byl vyloučen za sporný faul domácí Lukáš Soukup. Na začátku druhé třetiny dokázali hosté tuto výhodu využít. Střelcem branky byl Radim Štěpáník. I v dalším průběhu druhé třetiny přibývalo vyloučených na obou stranách. Brankářům se v dalším průběhu druhé třeny dařilo likvidovat další početní výhody až do 26. minuty kdy se dokázal po přihrávce Jana Štepánka prosadit domácí Jan Langthaler. Zbývající čas z druhé třetiny už branku nepřinesl a do kabin se opět odcházelo za nerozhodného stavu. V utkání byla vidět nervozita a bylo jasné, že tým, který bude více v klidu a dopustí se méně chyb, bude se na konci zápasu radovat. A tak se také stalo. Hosté dokázali v rozmezí 32 a 33. minuty vstřelit dvě branky a to se ukázalo jako rozhodující moment celého utkání. Ve 37. minutě hosté vedli po brance Radka Šímy už 4:1, pro domácí to bylo kruté. V závěrečném tlaku se podařilo snížit díky brance Jakuba Jiravy na konečných 4:2. Na výhru s Kladnem v základní části čeká náš tým už od září roku 2012, takže je jasné, že Kladno není vůbec oblíbeným soupeřem. Hodnocení utkání nám pro klubový web sdělili Antonín Brhel, Miroslav Růžička a David Bím.

Jak hodnotíte prohrané utkání s Kladnem a co během vás rozhodlo konečný výsledek utkání?

Brhel Antonín: „Celkově si myslím, že jsme na Kladno měli, ale ve třetí třetině jsme měli chvíli herní výpadek a to je pro mužstvo jako je Kladno živá voda. Dali nám dva góly a výsledek si pohlídali. Je to obrovská škoda, na nějaký ten bod to bylo.“

Růžička Miroslav: „Zápas se nám celkově moc nepovedl. Nedostali jsme se do tempa, ani k naší hře. V takových zápasech musíme bojovat a hrát srdcem.“

Bím David: „Hodnotím zápas s Kladnem, tak že jsme hráli špatně. Podobný zápas jak Mostem, od nás tam nebyl pohyb, málo střelby.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Rechtorik Tomáš) - Haken Jaroslav, Haluza Lukáš, Jirava Jakub, Kváš Miloslav, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Růžička Miroslav, Bím David, Červinka Vojtěch, Gottfried David, Langthaler Jan, Pilař Karel, Poulíček Jiří, Rychtář Jan, Soukup Lukáš, Strejček Miroslav, Štěpánek Jan, Tomáš Jiří, Uhlíř Vojtěch

HBC ALPIQ Kladno: Jirotka Jan (Hájek Filip) - Dědič Michal, Haisman Jakub, Hrabar Jiří, Nosek Daniel, Novák Patrik, Voráček Michal, Barnošák Dominik, Důras Štěpán, Hnízdil Daniel, Kohout Martin, Pražák Ondřej, Šícha Petr, Šíma Radek, Špaček Martin, Štěpáník Radim, Zmeškal Ondřej

Branky a nahrávky: 26. Langthaler Jan (Štěpánek Jan, Soukup Lukáš) PP, 42. Jirava Jakub (Michajličenko Petr) - 16. Štěpáník Radim (Špaček Martin, Hnízdil Daniel) PP, 32. Barnošák Dominik(Kohout Martin), 33. Pražák Ondřej (Šíma Radek), 37. Šíma Radek (Šícha Petr)