CROSSDOCK EXTRALIGA: V domácím prostředí se výsledkově dařilo

26.9.2017

Jedna ze situací v utkání s Mostem (foto: Ivana Laiblová)

Víkend 23. a 24. září byl pro A-tým plně nabitý. Nejprve v sobotu přicestoval k utkání CROSSDOCK extraligy nedaleký HBC Rondo Most a v neděli čekala náš tým dohrávka prvního odloženého kola proti Hradci Králové. Sobotní utkání s Mostem bylo velmi vyrovnané a soupeř se dostával do hry větším množstvím přesilových her. Obě branky nám mostečtí vstřelili právě při početní výhodě. Náš tým musel dvakrát dotahoval a v obou případech byl úspěšný. Utkání tedy dospělo až k samostatným nájezdům. V těch se nakonec radoval náš tým, kdy hlavně zásluhou přesné mušky Vojtěcha Červinky zůstal i druhý bod z tohoto zápasu doma. V neděli přicestoval tým z Hradce Králové a utkání slibovalo opět vyrovnaný průběh a opravdu tomu tak bylo. Ve druhé třetině při našem vyloučení dostal tým Hradce střelec Novák do vedení, a s naším týmem to nevypadalo vůbec dobře. Ke konci první třetiny se po narážečce s Janem Štěpánkem dostal se zakončení Jiří Grus a bylo srovnáno. I třetí třetina byla vyrovnaná. K našim hráčům se přiklonilo i štěstí, kdy byl Hradec Králové ke konci zápasu hodně vylučován, ale náš tým toho nedokázal využít. Až Lukáš Soukup při vyrovnaném počtu hráčů dostal 55 sekund před koncem třetí třetiny náš tým do vedení 2:1. Po dalších 11 vteřinách se trefil po nedorozumění hostující obrany David Bím a bylo to 3:1. Hosté ještě ve snaze s výsledkem něco udělat odvolali brankáře a podařilo se jim snížit na konečných 3:2. To bylo však v tomto zápase vše a náš tým se radoval z víkendových 5 bodů ve dvou zápasech.

Víkendová utkání nám zhodnotili pro náš web brankář Antonín Brhel a útočník Lukáš Soukup.

Máte za sebou náročný víkend, který přinesl pět bodů. Jak hodnotíte utkání s Mostem a Hradcem Králové?

Soukup Lukáš: „Kladně mohu hodnotit pouze zisk 5 bodů, naše výkony v určitých pasážích hry byli opravdu špatné. Chyběla nám koncentrovanost na celý zápas a velký počet vyloučení. Do dalšího zápasu musíme jít s tím, že utkání trvá 45 minut a nespoléhat na štěstí, které se k nám přiklonilo.“

Brhel Antonín: „Když se podívám na bodový zisk, tak je to super. Když se podívám na naše vyloučení tak je to hrůza. Když to pojmu směrem do budoucna, tak je na čem pracovat. Víkend náročný byl, ale počítají se body a to je základ. Když eliminujeme naše vyloučení, tak to bude super, v tomhle směru je stale na čem pracovat.“

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Rondo Most 3:2 SN

Elba DDM Ústí nad Labem: Brhel Antonín (Kostovič Jan) - Bím David, Grus Jiří, Kváš Miloslav, Růžička Miroslav, Sedláček Jan, Šilínek Jan, Bakalár Ondřej, Červinka Vojtěch, Eitler Jan, Javůrek Michal, Poulíček Jiří, Smolík Michal, Soukup Lukáš, Štěpánek Jan, Uhlíř Vojtěch, Zuna Aleš

HBC Rondo Most: Brém Pavel (Tyl Miroslav) - Chyba Tomáš, Jakubův Ondřej, Plachý Jan (A), Popluhar Aleš, Prokš Matěj, Valenta Jan, Bačák Vladimír, Bruštík Čestmír (A), Černý Ondřej, Drenčko Jan, Chytrý Marek, Jarkovský Josef, Novák Ondřej, Singer Jiří, Štelcich Martin

Branky a nahrávky: 21. Eitler Jan (Sedláček Jan, Kváš Miloslav), 43. Štěpánek Jan (Soukup Lukáš, Červinka Vojtěch) PP, SN - Červinka Vojtěch - 8. Singer Jiří (Prokš Matěj, Plachý Jan) PP, 30. Chytrý Marek (Černý Ondřej, Chyba Tomáš) PP

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Hradec Králové 1988 3:2

Elba DDM Ústí nad Labem: Brhel Antonín (Landt Dominik) - Grus Jiří, Jirava Jakub, Kváš Miloslav, Michajličenko Petr, Růžička Miroslav, Sedláček Jan, Šilínek Jan, Bakalár Ondřej, Bím David, Červinka Vojtěch, Eitler Jan, Javůrek Michal, Poulíček Jiří, Rop Radek, Smolík Michal, Soukup Lukáš, Štěpánek Jan, Uhlíř Vojtěch

HBC Hradec Králové 1988: Biegl Zdeněk (Bílek Jan) - Hrubý Michal, Ježek Jakub (A), Sádovský Petr, Šimek Petr, Švanda Petr, Veselý Martin, Černý Daniel, Fanderlík Vítek, Fišer Jan, Hudeček Miloslav, Mitra Patrik, Novák Petr, Svoboda Jakub, Šimůnek Josef, Tesař Jaroslav

Branky a nahrávky: 28. Grus Jiří (Štěpánek Jan), 45. Soukup Lukáš(Štěpánek Jan, Červinka Vojtěch), 45. Bím David - 23. Novák Petr (Tesař Jaroslav, Ježek Jakub) PP, 45. Mitra Patrik (Novák Petr)

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > CROSSDOCK EXTRALIGA: V domácím prostředí se výsledkově dařilo