CROSSDOCK EXTRALIGA: V domácím zápasech se dařilo a vedeme 2:0.

2.5.2018

David Gottfried a Karel Pilař v jedné z útočných akcí ve druhém čtvrtfinálovém utkání (foto: Tomáš Laibl)

V sobotu (28. 4.) a v neděli ( 29.4.) se v Ústí nad Labem odehrála první dvě čtvrtfinálová utkání mezi naším týmem a celkem HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice.  Do sobotního utkání nastoupili oba týmy opatrně, ale hosté měli přeci jen více štěstí a už od 2. minuty vedli díky brance Romana Krejčího. V průběhu první třetiny si náš tým postupně začal vytvářet brankové příležitosti. V sedmé minutě dokázal krásnou střelou vyrovnat Miloslav Kváš. V samotném závěru první třetiny se navíc dokázal prosadit střelec Lukáš Soukup a po první třetině vedl náš tým 2:1. Ve druhé části hry přibylo vyloučených a čekalo se, který z týmů dokáže svoji příležitost využít. Naštěstí pro náš tým se dokázal v poslední minutě druhé třetiny trefit Michak Smolík a k další přestávce odcházel náš tým s dvoubrankovým vedením. Z kraje třetí třetiny se i hostujícímu týmu povedlo využít přesilovou hru a závěr utkání tak zdramatizovat. Závěr utkání sice byl ve znamení hostujících hráčů, ale jednobrankové vedení se podařilo udržet a jít do vedení v sérii.

Druhé utkání slibovalo po sobotní porážce Pardubic ještě větší snahu hostujícího týmu v Ústí nad Labem jednou zvítězit. I ve druhém utkání šel do vedení hostující tým, tentokrát se trefil do branky Zdeňka Bandy Roman Krejčí. I v tomto utkání dokázal náš tým v první třetině vyrovnat a v samotném závěru brankou Lukáše Soukupa, stejně jako v prvním utkání vést 2:1. Ve druhé třetině se hosté nevzdávali a chtěli urvat zápas na svojí stranu. Po brance Förstla bylo vyrovnáno a po druhé třetině bylo jasné, že se bude rozhodovat ve třetí třetině a možná i dále. Ve třetí části to bylo jak na houpačce. Nejprve se dostal do vedení tým Pardubic, ale domácí hráči dokázali využít dvě přesilové hry a vrátit tak vedení na domácí hokejky. Tři minuty pře koncem základní hrací doby vyrovnal šťastnou střelou Kubišta a utkání tak dospělo k prodloužení. Do prodloužení vstoupili lépe hosté, ale branku se jim vstřelit nepodařilo a tak udeřil náš tým, kdy vyhrané vhazování využil Jan Rudovský, a domácí hráči se radovali z vedení v sérii 2:0 na zápasy.

K utkání se nám vyjádřil brankář Zdeněk Banda.

Vstup do čtvrtfinále se podařil a dvě vyrovnaná utkání v domácím prostředí jste vyhráli. Jak hodnotíte tyto zápasy?

Zápasy byly hodně náročné, jak po fyzické stránce, tak po té psychické. Já si nejvíce cenním, že jsme to jako tým zvládli a i za nepříznivého stavu jsme bojovali o změnu výsledku v náš prospěch.

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Rechtorik Tomáš) - Grus Jiří, Haken Jaroslav, Jirava Jakub, Kváš Miloslav, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Růžička Miroslav, Sedláček Jan, Smolík Michal, Balcar Patrik, Bím David, Červinka Vojtěch, Gottfried David, Langthaler Jan, Peschout Richard, Pilař Karel, Poulíček Jiří, Rudovský Jan, Soukup Lukáš, Štěpánek Jan

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek David (Dvořáček Tomáš) - Bucek Adam, Filip Petr, Krejčí Roman, Mašík Radek, Novotný Ondřej, Turyna Michal, Urban Petr, Bílý Jan, Březina Ondřej, Česák Josef, Förstl Filip, Kubišta Dominik, Moravec Šimon, Staněk Daniel, Urbanec Otto, Vlasák Lukáš

Branky a nahrávky: 7. Kváš Miloslav(Langthaler Jan), 15. Soukup Lukáš (Štěpánek Jan), 30. Smolík Michal (Bím David) PP - 2. Krejčí Roman (Březina Ondřej), 34. Filip Petr (Bílý Jan) PP

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Rechtorik Tomáš) - Balcar Patrik, Grus Jiří, Haken Jaroslav, Jirava Jakub, Kváš Miloslav, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Sedláček Jan, Smolík Michal, Bím David, Gottfried David, Langthaler Jan, Pilař Karel, Poulíček Jiří, Rudovský Jan, Soukup Lukáš, Štěpánek Jan, Uhlíř Vojtěch

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek David (Dvořáček Tomáš) - Bucek Adam, Filip Petr, Krejčí Roman, Mašík Radek, Mokříž Jakub, Novotný Ondřej, Turyna Michal, Urban Petr, Bílý Jan, Březina Ondřej, Česák Josef, Förstl Filip, Kubišta Dominik, Moravec Šimon, Staněk Daniel, Urbanec Otto, Vlasák Lukáš

Branky a nahrávky: 9. Štěpánek Jan (Soukup Lukáš, Balcar Patrik) PP, 15. Soukup Lukáš (Balcar Patrik, Banda Zdeněk), 36. Balcar Patrik(Langthaler Jan, Štěpánek Jan) PP, 38. Balcar Patrik (Štěpánek Jan, Langthaler Jan) PP, 53. Rudovský Jan (Gottfried David) - 6. Krejčí Roman (Bílý Jan, Filip Petr) PP, 21. Förstl Filip (Mašík Radek, Urbanec Otto), 32. Březina Ondřej (Krejčí Roman, Bílý Jan) PP, 42. Kubišta Dominik(Urbanec Otto)

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > CROSSDOCK EXTRALIGA: V domácím zápasech se dařilo a vedeme 2:0.