29.9.2017

Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Státní svátek 28. září nabídl kompletní extraligové kolo. Náš tým cestoval k utkání do Rakovníka. Od úvodu utkání bylo jasné, že v utkání se bude radovat ten tým, který lépe zvládne přesilové hry a přidá více bojovnosti. Po první bezbrankové třetině se ve druhé části hry dostal náš tým zásluhou branky Jana Štěpánka do vedení. Na konci druhé třetiny zůstal před naší brankou nepokrytý Pospíšil, kterého zpoza branky našel přesnou přihrávkou Švancar, a bylo srovnáno. Ve třetí třetině v 36. minutě vyhrál v útočném pásmu vhazování Štěpánek a Miloslav Kváš tvrdou ranou prostřelil domácího brankáře. Domácí nic nevzdávali, a když jim rozhodčí čtyři minuty před koncem utkání nabídl přesilovou hru, dokázal ji využít Schnaubelt. Do konce utkání se už na skóre nic nezměnilo a tak přišli na řadu samostatné nájezdy. V těch zůstal Antonín Brhel bezchybný a po pěkně využitém nájezdu Karla Pilaře se radoval náš tým z výhry 3:2 a druhého bodu navíc do tabulky CROSSDOCK EXTRALIGY.

K hodnocení utkání v Rakovníku a blížící se duel s Kert Parkem naám odpověděli na otázky pro náš web brankář Brhel a útočníci Lukáš Soukup a Karel Pilař.

V Rakovník se podařilo zvítězit na samostatné nájezdy. Jak hodnotíš toto utkání a jaká je se ziskem 2 bodů spokojenost?

Brhel Antonín: „Utkání bylo ubojované, škoda jen že jsme nevyhráli za tři, ale jsem rád za výhru. Každé výhra je příjemná, a čím víc jich bude, tím více budeme jako tým v pohodě.“

Soukup Lukáš: „Každý bod se počítá, jen je škoda, že jsme si nechali dát branku chvilku před koncem.“

Pilař Karel: „Do zápasu jsme vkročili dobře a vytvářeli si dost šancí, bohužel bez gólového efektu. Zbytek zápasu jsme byli lepším týmem, zde musím zmínit famózní výkon Tondy Brhela, který nás ve slabších chvilkách podržel. Zasloužili bychom si body 3, ale Rakovník je doma houževnatý tým a tak jsme i se dvěma spokojeni.“

V sobotu přivítáte vítěze posledního ročníku extraligy Kert Part Praha. Jaké budou cíle pro toto utkání?

Brhel Antonín:  „Cílem bude hrát vyrovnaný zápas a soupeře trápit a vzít mu nějaký ty body. Ideálně všechny tři.“

Soukup Lukáš: „Kert přijede jako jasný favorit, před sezonou ještě posílil. Bude to hodně těžké utkání, my musíme hrát to, co si řekneme.“

Pilař Karel:  „Chceme předvést divákům kvalitní hokejbal a zároveň si zápas užít.“

HBC Rakovník: Solar Miroslav (Pospíchal Josef) - Cafourek Jiří (A), Střeska Jan, Suchý Ondřej, Tvarůžek Ondřej, Gerlich Leoš, Kučaba Radek, Martínek Lukáš, Míka Šimon, Pospíšil Jan (C), Schnaubelt Milan, Sýkora Milan, Švancar Slavomír, Tvarůžek Martin (A)

Elba DDM Ústí nad Labem: Brhel Antonín (Banda Zdeněk) - Grus Jiří, Jirava Jakub, Kváš Miloslav, Michajličenko Petr, Růžička Miroslav (A), Sedláček Jan, Bakalár Ondřej, Červinka Vojtěch, Eitler Jan, Javůrek Michal, Pilař Karel, Poulíček Jiří, Soukup Lukáš, Štěpánek Jan, Uhlíř Vojtěch, Vacek Jan

Branky a nahrávky: 29. Pospíšil Jan (Švancar Slavomír), 43. Schnaubelt Milan (Pospíšil Jan) PP - 23. Štěpánek Jan (Soukup Lukáš, Červinka Vojtěch), 36. Kváš Miloslav (Štěpánek Jan), SN - Pilař Karel

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > CROSSDOCK EXTRALIGA: V Rakovníku výhra za dva body a v sobotu přivítáme obhájce titulu Kert Park Praha