CROSSDOCK EXTRALIGA: Výhru na Kovu v prodloužení vystřelil Lukáš Soukup

2.10.2018

Ilustrační foto (Foto: Tomáš Laibl)

V neděli 30. září 2018 se odehrálo na zrekonstruovaném hřišti v Praze na Palmovce čtvrté utkání našeho A-týmu v sezóně proti domácímu TJ Kovo Praha. První třetina utkání byla velmi opatrná a oba týmy hrály ze zabezpečené obrany a tak první dějství branku nepřineslo. Do vedení se na začátku druhé třetiny, přesněji ve 21. minutě dostal domácí tým zásluhou přesné střely Jakuba Wurdáka. Od té doby bylo k vidění více šancí na obou stranách hřiště. Ve 25. minutě utkání, kdy hrál náš tým přesilovou hru, dokázal vyrovnat Lukáš Soukup. Od této doby začal být náš tým malinko aktivnější a svojí úrodu to neslo ve 28. minutě, kdy dokázal domácího brankáře překonat opět Lukáš Soukup. Po druhé třetině se tak odcházelo do kabin za stavu 2:1 pro hostující tým. Ve 35. minutě dokázal Lukáš Soukup dovršit hattrick a náš tým vedl již 3:1. Netrvalo dlouho a ve  38. minutě se podařilo domácímu Ogurčákovi prostřelit při přesilové hře Tomáš Rechtorika a bylo sníženo. Šance nyní střídala šanci a bylo se na co dívat. Ve 44. minutě se opět Petr Ogurčák dostal před hostující branku a dokázal dostat míček za Rechtorikova záda a bylo srovnáno. V samotném závěru utkání byl vyloučen domácí střelec dvou branek Petr Ogurčák a vzhledem k tomu, že v základní hrací době už branka nepadla, šlo utkání do prodloužení. V pokračující přesilové hře se dokázal brankově prosadit opět Lukáš Soukup a zajistit tak druhý bod pro naše barvy. Po skončení utkání nám odpověděli na otázku pro klubový web hráči Roland Baxa, Ondřej Poláček a Petr Michajličenko.

Jak hodnotíte utkání v Praze s Kovem a není zisk dvou bodů málo na vedení v zápase ve třetí třetině o dvě branky?

Baxa Roland: Vzhledem k průběhu zápasu to samozřejmě ztráta je. Ale ztráta by to byla i při opačném průběhu utkání. Pokud chceme hrát aspoň do 6. místa, tak takovéto zápasy musíme vyhrávat za 3 body.

Michajličenko Petr: „Rozhodně. Zápas jsme měli rozehraný dobře a 2 body jsou vzhledem k průběhu zápasu málo. Avšak na druhou stranu, tohle je sport a to se v něm prostě stává, proto je tak úžasný... Také můžeme líbat ruce Lukášovi Soukupovi, který vstřelil všechny naše branky.

Poláček Ondřej: „Začátek utkání byl opatrný a vyrovnaný. Myslím si, že branka Kova nás zvedla a my se začali více tlačit do koncovky, nakonec jsme díky Lukášovi Soukupovi otočili zápas na 3:1 v náš prospěch, bohužel vyloučením a našimi chybami jsme o náskok přišli, jsem rád, že alespoň v prodloužení jsme vítězný gól vstřelili my a odváželi si 2 body, nicméně měly být 3.“

TJ Kovo Praha: Čapek Vít (Lain Václav) - Adam Petr, Bydžovský Martin, Drak Jiří, Kovářík Daniel, Nýdl Jan, Zahálka Aleš, Bravenec Petr, Franěk Miroslav, Ogurčák Petr, Řebík Jaroslav, Svoboda Martin, Šimon Pavel, Valenta Vít, Winter Tomáš, Wurdák Jakub, Zeman Michal

Elba DDM Ústí nad Labem: Rechtorik Tomáš (Banda Zdeněk) - Haas David, Haken Jaroslav, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Růžička Miroslav, Sedláček Jan, Smolík Michal, Baxa Roland, Bím David, Čejka Ondřej, Červinka Vojtěch, Gottfried David, Grus Jiří, Kváš Miloslav, Soukup Lukáš, Tomáš Jiří, Vacek Jan

Branky a nahrávky: 20:44 Wurdák Jakub (Řebík Jaroslav, Šimon Pavel), 37:01 Ogurčák Petr (Nýdl Jan) PP, 43:08 Ogurčák Petr (Nýdl Jan) - 24:52 Soukup Lukáš (Kváš Miloslav) PP, 27:02 Soukup Lukáš (Červinka Vojtěch), 34:51 Soukup Lukáš (Poláček Ondřej, Červinka Vojtěch), 45:45 Soukup Lukáš (Kváš Miloslav, Gottfried David) PP

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > CROSSDOCK EXTRALIGA: Výhru na Kovu v prodloužení vystřelil Lukáš Soukup