CROSSDOCK EXTRALIGA: Z vyrovnaného utkání cenné dva body z Pardubic

31.3.2018

Ilustrační foto (foto: Adéla Zavadilová)

V pátek 30. března se představil náš tým v utkání 18. kola CROSSDOCK EXTRALIGY na půdě pardubického Autoskla. S ohledem na skutečnost, že se jednalo o utkání sousedů v tabulce, se očekávalo vyrovnané utkání a to se také naplnilo. Po první bezbrankové třetině, ve které jsme museli čelit dvěma přesilovým, se naopak nám podařilo početní výhodu využít a to ve 21. minutě, kdy rozvlnil síť branky Davida Stárka nejlepší extraligový střelec Lukáš Soukup. Při hře 5 na 5 byla hra vyrovnaná, a pokud se zrodila nějaká šance, dokázali si s ní oba brankáři poradit. Do třetí třetiny jsme vstupovali s těsným vedením 1:0. Na začátku poslední části hry, krátce po nevyužité přesilové hře domácí přeci jen dokázali vyrovnat. Šťastným střelcem byl Roman Krejčí. S blížícím se koncem utkání bylo na hřišti stále více emocí. Ve 35 minutě byl vyloučen domácí Michal Turyna a tuto výhodu dokázal už po 18 vteřinách využít Vojtěch Červinka a náš tým šel opět do vedení. Domácím se však opět podařilo skóre dorovnat, když se v 21. minutě prosadil Jan Bílý, pro kterého to byla první branka v sezóně. Ve stejném čase obdržel náš hráč Jan Langthaler trest 2+10 minut a tým čekalo další oslabení. To se naštěstí podařilo ubránit a utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům, které měli nejkratší možný průběh. Domácí Roman Krejčí a Jan Bílý ztroskotali na Zdeňku Bandovi, zatím co za náš klub se prosadil Lukáš Soukup a Jan Štěpánek. Dva body si tak z dramatického utkání odvezl domů náš tým. K hodnocení utkání a spokojenosti s výsledkem se s námi podělili Miloslav Kváš, Jan Langthaler a Richard Peschout.

Kváš Miloslav: „Průběh hodnotím vcelku kladně a s výsledkem si myslím, že můžeme být spokojeni.

Langthaler Jan: „První třetina lehce rozpačitá, ale závěr lepší. Ve druhé třetině jsme byli lepším týmem. Opět jsme se zbytečně sráželi zbytečnými oslabeními včetně mého, které jsme naštěstí ubránili par minut před koncem, a můžu klukům poděkovat, že zvládli suverénně nájezdy a máme dva body. Mohly být sice 3, ale před zápasem bychom 2 brali všemi deseti.“

Peschout Richard: „Utkání bylo vyrovnané, šance měla obě mužstva, ale bohužel závěr zápasu se nám nepovedl. Zápas byl rozehraný na tři body, ale alespoň dva jsme získali.“

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Stárek (Chmelík) – Mokříž, Novotný, Filip, Krejčí, Mašík, Urban, Turyna, Bucek A. – Forstl, Vlasák, Urbanec, Česák, Bílý, Březina, Zajíček, Štefka, Moravec, Kubišta, Bucek J., Langr

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda (Rechtorik) – Haken, Jirava, Kváš, Michajličenko, Poláček, Růžička, Smolík – Bím, Červinka, Gottfried, Langthaler, Peschout, Soukup, Štěpánek

Branky a nahrávky: 32. Krejčí (Březina), 41. Bílý (Česák) – 21. Soukup (Červinka, Langthaler), 35. Červinka (Štěpánek, Kváš), rozh. náj. Štěpánek

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > CROSSDOCK EXTRALIGA: Z vyrovnaného utkání cenné dva body z Pardubic