CROSSDOCK EXTRALIGA: Zisk tří bodů se Sudoměřicemi se nerodil lehce

2.4.2018

Jiří Grus uniká dvěma hráčům ze Sudoměřic (foto: Ivana Laiblová)

Hned po páteční výhře na samostatné nájezdy v Pardubicích se v sobotu 31. března představil náš A-tým v domácím prostředí s týmem SK Sudoměřice. Sudoměřičtí přicestovali se sebevědomím po výhře v Mostě a tak zápas sliboval pěknou podívanou. Vstup do zápasu se lépe povedl domácím, kteří si hned od začátku vypracovali více šancí, a už v šesté minutě dokázal krásnou souhru při přesilové hře využít Vojtěch Červinka. Výborná útočná hra pokračovala a v 9. minutě zvyšoval na 2:0 pěknou střelou David Gottfried. Se zaslouženým vedením, které mohlo být, i vyšší odcházely týmy do šaten k přestávce po první třetině. I druhá část začala z domácího pohledu kvalitní útočnou hrou a v 17. minutě dokázal už na 3:0 zvýšit Karel Pilař. Dle průběhu zápasu slibovala i druhá polovina utkání střelecké hody, ale jako by střelcům zvlhnul střelecký prach. Hra se více otevřela a hrál se hokejbal nahoru i dolu, což otevřelo více prostoru i pro hostující tým, který se tím pomalu dostával do hry. Ve 28. minutě hrál hostující tým přesilovou hru a v ní se dokázal prosadit Jakub Štefek. Snížil stav zápasu na 3:1 a za tohoto stavu šly oba týmy do šaten. Domácím se přestalo dařit, a když hned z kraje třetí třetiny Sudoměřice snížily na rozdíl jediné branky, není už na domácí střídačce tak dobrá nálada jak z kraje utkání. Hosté mají řadu šancí a hra je stále více otevřená. Ještě, že má náš tým Lukáše Soukupa, který dokázal své kvality a v 36. minutě střílí důležitou branku, která domácí uklidňuje. Hosté se sice i nadále snaží překonat brankáře Zdeňka Bandu, ale v této chvíli utkání už bezvýsledně. V závěru zápasu kdy se snaží hosté ještě snížit při hře bez brankáře, trefuje se do prázdně branky Petr Michajličenko a utkání tak končí domácí výhrou 5:2. Ke skončenému utkání se pro náš web vyjádřili Jiří Grus, Karel Pilař a Tomáš Rechtorik.

Průběh utkání, určitě nebyl dle vašich představ. Jak hodnotí jeho průběh a konečný výsledek?

Grus Jiří: „Měli jsme dobrý začátek, vypracovali jsme si hodně šancí hned v úvodu. Když jsme se dostali do vedení, zapomínali jsme chvilkama na obranu, takže jsme dostali dva góly a zkomplikovali si to sami, ale nakonec jsme to dotáhli k výhře.“

Pilař Karel: „V první třetině jsme plnili pokynu trenérů a na hřišti dominovali. Konec druhé třetiny a hlavně začátek třetí nebyl podle představ a dovolili jsme Sudoměřicím snížit na rozdíl jediné branky. Naštěstí nás to nesložilo a dokázali jsme zase zapnout a dovést zapas do vítězného konce.“

Rechtorik Tomáš: „V první třetině jsme dodržovali, to co jsme si řekli v kabině a proto jsme šli do vedení. Bohužel ve druhé části jsme začali hrát spíše na to, kolik branek dáme a to se nám vymstilo. V poslední části jsme se vrátili k naší hře a pohlídali si zbytek zápasu.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Rechtorik Tomáš) - Grus Jiří, Haken Jaroslav, Jirava Jakub, Kváš Miloslav, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Růžička Miroslav, Bím David, Červinka Vojtěch, Gottfried David, Langthaler Jan, Peschout Richard, Pilař Karel, Soukup Lukáš, Štěpánek Jan

SK Sudoměřice: Grufík Jonáš (Lindner Petr) - Hübl Tomáš, Kudláč Peter, Studénka Pavel, Toman Lukáš, Tóth Dominik, Tóth Michal, Fraňo Matěj, Hájek David, Helešic David, Hujsa Milan, Chovanec Martin, Kaluža Jan, Kmenta Aleš, Pichler Tomáš, Štefek Jakub

Branky a nahrávky: 6. Červinka Vojtěch (Langthaler Jan, Soukup Lukáš) PP, 9. Gottfried David (Peschout Richard), 17. Pilař Karel (Bím David, Kváš Miloslav), 36. Soukup Lukáš (Štěpánek Jan), 45. Michajličenko Petr (Peschout Richard, Langthaler Jan) EN - 28. Štefek Jakub (Chovanec Martin) PP, 32. Tóth Dominik

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > CROSSDOCK EXTRALIGA: Zisk tří bodů se Sudoměřicemi se nerodil lehce