EXTRALIGA DOROSTU: Domácí loučení těsnou prohrou s Kladnem, soutěž ukončíme v Praze

25.5.2019

Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

V neděli 19. května odehrál tým dorostu své poslední domácí utkání EXTRALIGY v soutěžním ročníku 2018/2019. Za soupeře přicestovalo velmi silné Kladno. Náš tým se chtěl před domácími fanoušky rozloučit co nejlepší hrou a samozřejmě i výsledkem. Úvod utkání se povedl přímo fantasticky. Do vedení poslal náš tým už v 5. minutě Kale Costa. Hned o minutu pozdě se trefil Adam Bauer a bylo to dva nula. Začátek zápasu byl ideální. Hostující Kladno se nevdávalo, ale dobře chytající Kryštof Tůma jim likvidoval většinu šancí. Až necelou minutu před koncem první třetiny hosté přeci jen snížili, když se z branky radoval Michael Drechsler. Stav po první třetině tak byl 2:1 pro domácí. I ve druhé třetině se hrál velmi rychlý hokejbal, ale oba soupeři byli více pozorní v obraně a skóre tak bylo i po dvou třetinách stejné 2:1. Rozhodnout se tak muselo v poslední části hry. Náš tým vzhledem k tomu, že vedl, se více soustředil na obranu a hosté marně dotírali na branku Kryštofa Tůmy. Vše důležité se začalo dít od času 41:32, kdy náš tým dostal výhodu trestného střílení, kterou bohužel nevyužil. Ve stejném čase navíc putoval na trestnou lavici domácí Jáchym hrdlička. Výhodu přesilové hry hosté využili a utkání bylo srovnáno. Když už to vypadalo, že utkání půjde do prodloužení, dokázal prostřelit domácího Kryštofa Tůmu 28 vteřin před koncem utkání Filip Šimek. Po kvalitním výkonu se dorostenci rozloučili s domácím publikem porážkou s Kladnem. K samotnému utkání se nám pro web vyjádřil Filip Procházka a prozradil nám i něco k poslednímu utkání sezóny v Praze.

Poslední domácí utkání jste ztratili až v jeho samotném konci. Jak hodnotíte tento zápas a jeho průběh?

Procházka Filip: „Průběh byl od nás dobrý, ale bohužel konec jsme nezvládli.“

Závěrečné utkání v sezóně odehrajete v Praze proti Hostivaři. S jakým výsledkem a výkonem budete po tomto utkání spokojeni?

Procházka Filip: „Tak chtěli bychom vybojovat tři body. Bude to těžké, ale chceme se rozloučit se sezónou výhrou.“

Elba DDM Ústí nad Labem — HBC ALPIQ Kladno   2:3

Elba DDM Ústí nad Labem: Tůma Kryštof (Tůma Jiří) - Bečvář Jan, Hrdlička Jáchym, Maule Petr, Navarra Radim, Polata Ondřej, Procházka Filip, Suchanová Kristýna, Zeman Vojtěch, Babka Jan, Bauer Adam, Belica Lukáš, Costa Kale, Janáček Ivan, Kapusta Tomáš, Lahovský Tomáš, Lukáš Jakub, Maixner Jan, Škurla Jan, Tůma Štěpán, Vichra Daniel

HBC ALPIQ Kladno: Křemenák Antonín - Drechsler Matouš, Drechsler Michael, Gutwald Petr, Lacina Vojtěch, Rychlý Vojtěch, Šimek Filip, Barták Filip, Beran Jiří, de Fin Nicolas, Frolík Vojtěch, Patera Lukáš, Procházka Viktor, Reitmaier Kvido, Říha Jiří, Svoboda Pavel, Švec Jan

Branky a nahrávky: 4:04 Costa Kale (Škurla Jan), 5:33 Bauer Adam (Tůma Štěpán) - 14:05 Drechsler Michael(Beran Jiří), 43:26 Drechsler Michael(Šimek Filip) PP, 44:32 Šimek Filip

Poslední vzájemné utkání proti týmu HBC Hostivař v sezóně 2018/2019:

Elba DDM Ústí nad Labem: Tůma Kryštof (Vaněk Tomáš) - Bečvář Jan, Hrdlička Jáchym, Maule Petr, Navarra Radim, Procházka Filip, Suchanová Kristýna, Babka Jan, Bauer Adam, Belica Lukáš, Filip Ondřej, Janáček Ivan, Lukáš Jakub, Maixner Jan, Škurla Jan, Tůma Štěpán, Zeman Vojtěch

HBC Hostivař: Skalický Marek - Ježdík Jakub, Kučera Václav, Svoboda Kryštof, Zíma Matyáš, Hroch Marek, Jirsák Jakub, Kaiser Petr, Kucharčík Samuel, Mašek Pavel, Šťastný Adam, Štoural Patrik, Trávníček Dominik Jakub, Waltr David

Branky a nahrávky: 44:14 Navarra Radim (Zeman Vojtěch) - 39:42 Kucharčík Samuel (Jirsák Jakub), 40:37 Kucharčík Samuel (Šťastný Adam), 42:45 Svoboda Kryštof (Kucharčík Samuel, Hroch Marek)

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA DOROSTU: Domácí loučení těsnou prohrou s Kladnem, soutěž ukončíme v Praze