EXTRALIGA DOROSTU: Lídr soutěže z Hostivaře rozhodl o své výhře až ke konci utkání

27.3.2019

V jedná ze situací před hostujícím brankářem bojuje za domácí Jakub Lukáš (foto: Tomáš Laibl)

V neděli 24. března 2019 jsme přivítali na domácím hřišti vedoucí tým soutěže HBC Hostivař. Soupeř byl bez porážky v základní hrací době a tak se očekával z jejich strany velmi útočný hokejbal. Náš tým do utkání nastoupil koncentrovaný a nedovolil soupeře hned v úvodu nějaký drtivý tlak. Hra byla spíše vyrovnaná s malým množstvím jasných brankových situací. Střelba z větší vzdálenosti nedělala ani jednomu z brankářů větší problémy a tak byl stav po první třetině bezbrankový. I ve druhé třetině se hrálo slušné utkání bez nějakého většího množství vyloučených a při hře 5 na 5 vznikalo jen málo jednoznačných brankových příležitostí. Hostující tým sice ukazoval svoji kvalitu, ale nebyla to hra na jednu branku. A když se střelcům nevedlo ani ve druhé části, čekalo se, zda se ve třetí třetině přeci jen diváci dočkají nějaké branky. To se nakonec stalo až ve 40. minutě, kdy se trefil za záda Kryštofa Tůmy hostující Samuel Kucharčík. Tato branka soupeře povzbudila a stejný hráč se radoval hned ve 41. minutě a nasměroval tak hostující Hostivař k vítězství. Na 3:0 zvyšoval ve 43. minutě hostující Kryštof Svoboda a to už bylo jasné, že si všechny body odvezou domů hráči Hostivaře. Ve 45. minutě utkání už jen zkorigoval na konečných 1:3 domácí Radim Navarrra. Co chybělo, aby se podařil bodovat s tímto těžkým soupeřem a další poznatky z utkání nám pro web sdělili brankář Kryštof Tůma, obránce Filip Procházka a útočník Lukáš Belica.

Tůma Kryštof: „Všechno se to zlomilo ve  třetí třetině, kdy jsme začali zmatkovat, a začali nám docházet síly. Také jsme celou druhou třetinu soupeře suverénně přehrávali, ale nepodařilo se nám gólové šance proměnit v branku.“

Belica Lukáš: „Zápas byl velmi vyrovnaný a drželi jsem s nimi krok. Řekl bych, že jsme byli chvilkama i lepší. Ale zase jako na Kladně nás trápila koncovka, nedokázali jsme vstřelit branku, která by nás nabudila. Vstřelili jsme pouze jednu ale pozdě.“

Procházka Filip: „Tak určitě proměňovat šance, které jsme měli. Jinak jsme odehráli pěkný zápas a dali jsme do toho vše, co jsme mohli. Chci pochválit kluky za odmakaný zápas.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Tůma Kryštof (Vaněk Tomáš) - Bečvář Jan, Hrdlička Jáchym, Maule Petr, Navarra Radim, Procházka Filip, Suchanová Kristýna, Babka Jan, Bauer Adam, Belica Lukáš, Filip Ondřej, Janáček Ivan, Lukáš Jakub, Maixner Jan, Škurla Jan, Tůma Štěpán, Zeman Vojtěch

HBC Hostivař: Skalický Marek - Ježdík Jakub, Kučera Václav, Svoboda Kryštof, Zíma Matyáš, Hroch Marek, Jirsák Jakub, Kaiser Petr, Kucharčík Samuel, Mašek Pavel, Šťastný Adam, Štoural Patrik, Trávníček Dominik Jakub, Waltr David

Branky a nahrávky: 44:14 Navarra Radim (Zeman Vojtěch) - 39:42 Kucharčík Samuel (Jirsák Jakub), 40:37 Kucharčík Samuel (Šťastný Adam), 42:45 Svoboda Kryštof (Kucharčík Samuel, Hroch Marek)