EXTRALIGA DOROSTU: Radost z první výhry v sezóně přišla doma s Rakovníkem

11.10.2018

Radost ze vstřelené branky v podání Vojtěcha Zemana (foto: Tomáš Laibl)

V neděli 7. října se tým dorostu představil poprvé před domácím publikem. Po třech úvodních porážkách měl za cíl překvapit favorizovaný Rakovník kvalitní defenzivou a rychlými brejky. Už v úvodní třetině bylo vidět, že obranná hra bude rozhodující. Šancí bylo na obou stranách minimálně, protože povětšinou hráči stříleli z velké dálky a oba brankář tak měli práci velmi zjednodušenou. Po první třetině svítil na tabuli bezbrankový stav. I druhá třetina měla stejný průběh a až v jejím samotném závěru se ze skrumáže před hostující brankou prosadil Vojtěch Zeman. To náš tým povzbudilo a před závěrečnou třetinou bylo hubené vedení zasloužené. Co nechtěl nikdo z domácích hráčů, se stalo hned zkraje třetí třetiny, kdy se ve 29. sekund trefil za záda Jiřího Tůmy, hostující Jakub Molnár. Domácí tato branka, ale nesložila a i v dalším průběhu třetí třetiny se hrál vyrovnaný hokejbal. Ve 35. minutě dokázal vrátit vedení na domácí stranu Jan Škurla. A když se stejný hráč trefil i v minutě čtyřicáté, vypadalo to, že domácí si už výsledek pohlídají. Nestalo se a hned ve 41. snížil David Nistor. Ve zbývajícím čase utkání a i díky přesilové hře se snažil Rakovník vyrovnat, ale mnohdy i se štěstím pro naše barvy se mu to nepodařilo. Důležité první tři body si z domácí utkání připisuju náš tým. Krátké zhodnocení utkání nám pro web poskytli: Jan Bečvář, Lukáš BElica, Filip Procházka a Anna Kuželové.

V utkání s Rakovníkem jste zažili první radost z vítězství v sezóně. Jak hodnotíte toto utkání a co dle vás rozhodlo?

Bečvář Jan: „Utkání bych hodnotil kladně. Bylo vidět, že jsme k zápasu přistoupili odlišně od předešlých zápasů a chtěli jsme více než soupeř. Vše klapalo, jak jsme chtěli, naše napadání i střídačka. Rozhodlo podle mě to, že jsme dali první gól i to, že poté co jsme gól obdrželi, tak jsme se z toho nesesypali.“

Belica Lukáš: „Utkání se nám povedlo, myslím, že tomu hodně pomohla podpora jak ze strany fanoušků tak ale i na střídačce. Hráli jsme to, co jsme měli a výborně nám pomohl také golman.“

Procházka Filip: „Utkání  se  nám  povedlo, věřili  jsme si a mezi hráči  panovala týmovost. A myslím  si, že Rakovník  nás  hodně  podcenil.“

Kuželová Anna: „V utkání jsme plnili to, co jsme plnit měli. Nevypustili jsme jediný souboj, a hlavně jsme do zápasu vstoupili s velkou týmovou podporou, což sehrálo také důležitou roli.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Tůma Jiří (Vaněk Tomáš) - Bečvář Jan, Hrdlička Jáchym, Janáček Ivan, Maule Petr, Navarra Radim, Procházka Filip, Suchanová Kristýna, Babka Jan, Bauer Adam, Belica Lukáš, Kapusta Tomáš, Kuželová Anna, Lahovský Tomáš, Lukáš Jakub, Maixner Jan, Škurla Jan, Štroufová Markéta, Tůma Štěpán, Zeman Vojtěch

HBC Rakovník: Nistor Miroslav - Císař Tomáš, Čech Petr, Macák Marek, Molnár Jakub, Dudič Vojtěch, Hanzlík Libor, Köhler Matyáš, Korf Matyáš, Mendel Ondřej, Nistor David, Nový Zdeněk, Pořádek Ondřej, Sušánka Robin

Branky a nahrávky: 27:47 Zeman Vojtěch (Štroufová Markéta), 34:57 Škurla Jan (Lukáš Jakub), 39:39 Škurla Jan (Maixner Jan, Navarra Radim) - 30:29 Molnár Jakub (Mendel Ondřej), 40:43 Nistor David

AKTUÁLNÍ TABULKA - EXTRALIGA DOROTU - SKUPINA ZÁPAD (k 10.10.2018)