15.11.2018

Jedna z útočných akcí před brankou Plzní (foto: Tomáš Laibl)

V sobotu 10. listopadu přivítal náš tým dorostu v domácím prostředí celek HBC Plzeň. Ten byl aktuálně na prvním místě tabulky a jasný favorit tohoto utkání, přes domácí neporazitelnost našeho týmu v letošním ročníku extraligy. Plzeňští byli od začátku zápasu aktivnější a odměnou jim byl gól ze sedmé minuty, kdy rozvlnil síť za brankářem Kryštofem Tůmou hostující Radek Zíka. V průběhu první třetiny si postupně náš tým zvykal na rychlou hru, ale hostujícího brankáře prostřelit nedokázal. Když i hosté už nenacházeli recept na domácí branku, tak po první třetině vedl hostující celek 1:0. Obrázek hry byl stejný i ve druhé třetině, ale ani jeden z týmů nedokázal vstřelit branku a po dvou třetinách tak svítilo na ukazateli skóre hubené vedení hostující Plzně. Do třetí třetiny vstoupil lépe náš tým, když hostující obranu zaskočil Jan Škurla, a bylo vyrovnáno. Radost z vyrovnání netrvala dlouho a po 40 sekundách poslal hostující do vedení Tomáš Krejčí. A když ve 38. minutě utkání zvýšil na rozdíl dvou branek hostující Matěj Deja bylo rozhodnuto. I přes snahu už z domácí sestavy nikdo nedokázal překonat hostujícího Jakuba Šlechtu a Plzeň se tak radovala z další výhry v sezóně.  Jak viděli utkání někteří hráči dorostu, jsme se zeptali po jeho skončení.

V zápase s Plzní jste dokázali se silným soupeřem držet krok až do začátku třetí třetiny, kdy se podařilo dokonce vyrovnat. Jak hodnotíte toto utkání?

Babka Jan: „Utkání bylo velmi vyrovnané, ale Plzeňským trochu přálo štěstí.“

Hrdlička Jáchym: „Utkání se nám celkem vydařilo, dokázali jsme s nimi držet krok, škoda těch obdržených gólů, jelikož ty vznikly z našich hloupých chyb.“

Belica Lukáš: „Utkání bych hodnotil dost pozitivně. Dokázali jsme s nimi běhat, drželi jsme souboje, a i v útoku jsme si dokázali vybudovat nebezpečné šance, jen nám to tam bohužel nespadlo.“

Procházka Filip: „Hráli  jsme  dobře,  od začátku  jsme s nimi  drželi  krok, až  na třetí třetinu,  když  jsme to pomalu vypouštěli.“

S vedoucí týmem tabulky to byla první porážka v domácím prostředí. Jaká jste si odnesli pozitiva do dalších utkání z této náročné bitvy?

Babka Jan: „Když držíme při sobě a pracujeme jako tým tak se dá hrát s každým.

Hrdlička Jáchym: „Zápas nebyl úplně vyrovnaný, ale tvořili jsme si šance, hráli jsme na rozdíl od venkovního kola více jako tým a nedovolili jsme jim tolik možností, jak dát gól.“

Belica Lukáš: „Do zápasu jsme nastoupili s tím, že jim nesmíme dávat noc prostoru a dokázali jsme si to, že i s takovýmto těžkým týmem se dá hrát velmi vyrovnaně.“

Procházka Filip: „Abychom nepouštěli  poslední  třetinu.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Tůma Kryštof (Vaněk Tomáš), Bečvář Jan, Hrdlička Jáchym, Janáček Ivan, Maule Petr, Navarra Radim, Suchanová Kristýna, Vichra Daniel, Babka Jan, Bauer Adam, Belica Lukáš, Kapusta Tomáš, Lahovský Tomáš, Lukáš Jakub, Maixner Jan, Škurla Jan, Štroufová Markéta, Tůma Štěpán, Zeman Vojtěch

HBC Plzeň: Šlechta Jakub (Šubrt Václav) - Horažďovský Dan, Nádraský Tomáš, Pavlík Luděk, Pecka Jiří, Šik Vojtěch, Banýr Lukáš, Deja Matěj, Krejčí Tomáš, Miksan Jan, Radová Michaela, Svoboda Jaroslav, Sýkora Radek, Zíka Radek

Branky a nahrávky: 32:00 Škurla Jan (Bečvář Jan) PP - 6:01 Zíka Radek (Miksan Jan), 32:40 Krejčí Tomáš (Nádraský Tomáš), 37:14 Deja Matěj (Pavlík Luděk, Svoboda Jaroslav)

Aktuální tabulka EXTRALIGA DOROSTU (k 15.11.2018)