EXTRALIGA JUNIORŮ: Vstup do semifinálové série jsme zvládli

21.5.2019

Skupinové foto z prvního semifinálového utkání (foto: Elba DDM Ústí nad Labem)

V sobotu 18. května 2019 bylo zahájeno semifinále EXTRALIGY juniorů a náš tým se představil na hřišti vítěze základní části HBC Hostivař. Od úvodních minut bylo zřejmé, že utkání bude velmi vyrovnané a bude hodně záležet na důsledné obraně soupeřů. První třetina tak skončila bez branek. Hned v začátku druhé třetiny se stav skóre změnil, když se za domácí dokázal prosadit Jan Čejka. Domácí tato branka hodně povzbudila, ale přidat k ní druhou během druhé třetiny se nepodařilo. V závěru druhé třetiny při přesilové hře dokázal srovnat Tomáš Stuchlý a do třetí třetiny se nastupovalo opět za vyrovnaného stavu. Ve třetí třetině bylo zřejmé, že kdo se dostane do vedení, bude blízko vítězství v tomto střetnutí. Ve 35. minutě se dokázal trefit za záda Václava Štourala David Magasanik. To naše hráče povzbudilo a ve 40. minutě se trefil Jan Čermák. Rozdíl byl najednou hodně nadějný, když se podařilo odskočit o dvě branky. Do konce zápasu se sice domácí tlačili, ale Tomáš Rechtorik nedovolil snížit a zdramatizovat konec zápasu. Série se tak přestěhuje do Ústí nad Labem s vedením 1:0 na utkání pro naše barvy. 2. semifinálové utkání se odehraje v sobotu 25. května od 16:00 na Stadionu mládeže. Po skončení 1. semifinálového utkání nám odpověděl na otázky pro web Radek Rop.

Vstup do série se v Praze povedl a vedete v semifinále 1:0 na zápasy. Jak hodnotíte první utkání a v jakých herních činnostech jste soupeře nejvíce předčili?

Rop Radek: „Velmi těžké utkání, neřekl bych, že jsme soupeře v něčem předčili, pouze jsme využili naše šance a dali o dva góly více jak soupeř.“

Série se přesouvá do Ústí nad Labem a vzhledem k tomu, že série se hraje na dvě vítězná utkání rozhodnout o postupu. Jak moc to bude náročné a v čem bude vaše výhoda?

Rop Radek: „Bude to těžké, ale domácí prostředí nám pomůže, a sérii v sobotu ukončíme.“

HBC Hostivař: Štoural Václav (Keprt Tomáš) - Dušák Daniel, Kubeš Ondřej, Macek Filip, Vaniš Daniel, Zámečník Dominik, Čejka Jan, Hroch Marek, Jachek Dominik, Kucharčík Samuel, Mareš Jáchym, Mazura Jonáš, Srp David, Vaniš Jiří, Vosátka Josef, Zyta Marek

Elba DDM Ústí nad Labem: Toth Jakub (Rechtorik Tomáš) - Bečvář Jan, Jičínský Richard, Maule Petr, Polata Ondřej, Rop Radek, Sedláček Matěj, Stuchlý Tomáš, Tůma Vojtěch, Costa Kale, Čermák Tomáš, Giesel Tomáš, Gottfried Pavel, Hruška Michal, Kastner Zbyšek, Krejčí Adam, Magasanik David, Stupka Martin, Škurla Jan, Tůma Jan

Branky a nahrávky: 17:42 Čejka Jan (Vaniš Jiří) - 28:43 Stuchlý Tomáš (Magasanik David, Tůma Jan) PP, 34:45 Magasanik David (Čermák Tomáš), 39:28 Tůma Jan (Čermák Tomáš)

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA JUNIORŮ: Vstup do semifinálové série jsme zvládli