14.3.2018

Jedna z mnoha situací před velmi dobře chytajícím brankářem Čapkem (foto: Tomáš Laibl)

V neděli 11. března čekal náš tým těžký domácí souboj s týmem HC SĎ Písek. Jednalo se totiž o souboj sousedů v tabulce. Náš tým nastoupil do utkání s jasným cílem bodovat a od začátku utkání byl aktivnější. Odměnou tak byla ve 13. minutě branka Jana Škurly a zasloužené vedení po první třetině. Ač byl domácí tým v mírné herní převaze, tak ve druhé části hry se i vinnou velkého množství vyloučených hra vyrovnala. Hosté se v přesilové hře 5 na 3 dokázali prosadit a vyrovnat stav utkání, za kterého se odcházelo do šaten. Ve třetí třetině se hra opět zklidnila a hrálo se více v plném počtu. Náš tým byl opět aktivnější, ale v hostující brance chytal skvělý Čapek. Necelé dvě minuty před koncem zápasu utekl z domácího tlaku hostující Malecha a krásným blafákem překonal brankáře Landta. Snaha se našim hráčům v konci utkání upřít nedala, ale ani při powerplay se branku vstřelit nepodařilo. Hosté poté přidávají v samotném konci utkání ještě třetí branku. Konečný stav tak byl radostný po Písek. A jak viděli utkání vybraní hráči našeho týmu a jaké jsou příčiny této porážky?

Haluza Lukáš: „Ztráta to je obrovská vzhledem k blížícímu se play-off. Tak příčinu všichni v týmu víme, 2. třetina byla z naší strany naprosto zoufalá a byl to zlomový bod utkání. Největší chyba je v trestech, kterých nemáme za zápas málo, tyto tresty budou rozhodující v play-off.“

Čejka Ondřej: „Každý bod je důležitý, zbytečně vyloučení a neprosazenost.“

Tomáš Jiří: „Tak je to velká ztráta, protože jsme se propadli o dvě místa a to znamená, že bychom šli na těžšího soupeře v play off. A kde hledat příčiny porážky? Ve druhé třetině jsme byli málo aktivní a nechávali jsme se zbytečně vylučovat.“

Rechtorik Ondřej: „Tato prohra nás posunula na nižší místo tabulky a zajistila nám horší postup do play off. Tuto ztrátu zapříčinila z velké části 2. třetina, u které jsme se nedostávali do šancí díky velkému počtu vyloučení a z nich využili hráči Písku přesilové hry 5:3 a vstřelili první gól. Ve třetí třetině jsme se dostávali do tlaku, ale nízký počet střel bez důrazu na bráně nebyl problém pro jejich golmana. Po třinácté minutě třetí třetiny využil zaváhání naší obrany hráč Písku, který se dostal do úniku, kdy poté položil gólmana a vstřelil 2. gól. V osmé vteřině před koncem dostáváme z úniku třetí gól, který zadupal veškerou snahu o vyrovnání a zajistil nám ztrátu tří bodů.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt (Rechtorik Tomáš)– Bartoš, Čejka, Čelleňuk, Giesel, Haluza, Hanzlík, Popluhar, Půža, Rechtorik Ondřej, Rop, Rychtář, Sedláček "A", Stupka, Tomáš "C", Navarra, Škurla

HC ŠD Písek: Čapek – Šimůnek, Janoušek, Hokr, Sýkora, Rychlík,Daněk, Duchoň, Neruda, Malecha, Čadil, Štěpánek

Branky a nahrávky: 13. Škurla (Stupka) – 25. Rychlík (Malecha, Sýkora), 44. Malecha, 45. Hokr (Duchoň)

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > Extraliga SD: Domácí prohra s Pískem uzavřela cestu mezi čtyři nejlepší týmy po základní části