Extraliga SD: Dvě porážky o jednu branku

12.10.2017

V jednom ze soubojů s Pardubickou obranou domácí Jiří Tomáš (foto: Tomáš Laibl)

O uplynulém víkendu se představil tým staršího dorostu poprvé v domácím prostředí. V jsme nastoupil proti vedoucímu týmu tabulky z Hradce Králové. Utkání bylo velmi vyrovnané, i když náš tým byl malinko více aktivní ve střelbě na branku. Hrálo velmi čistě a tak se rozhodovalo při hře 5 na 5 a hostující tým prokázal, že není náhodou v čele tabulky a na konci zápasu byl o jednu branku lepší a po závěrečném hvizdu šťastnější než náš tým. V neděli přijel další silný souper a to HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. Od úvodní buly jasné, že to bude bojovné utkání, kde si oba týmy nedarují nic zadarmo. V první třetině si oba brankáři drželi čistá konta a stav tak byl bezbrankový. Ve druhé části hry se do vedení dostal tým Pardubic, když využil přesilovou hru díky brance Miroslav Blažka. Stav po druhé třetině, tak byl 1:0 pro pardubické. V tomto utkání už bylo přeci jen více přesilových her a díky jedné z nich ve třetí třetině dokázal Martin Stupka vyrovnat na 1:1. Bohužel pro náš tým po dalších čtyřech odehraných minutách šli hosté opět do vedení, kdy po chybě domácí obrany střílí branku Tomáš Zajíček. Do konce utkání zbývalo 6 minut. Snaha o vyrovnání našemu týmu nechyběla, ale klid v koncovce ano. Vyrovnat se nakonec ani díky závěrečné hry bez brankáře nepovedlo a důležité tři body si do města perníku odváželi pardubičtí. A jak hodnotí zápasy vybraní hráči z našeho týmu.

Víkendová utkání jste shodně prohráli o jednu branku. Kde byla chyba, že se proti Hradci Králové a Pardubicím nepodařilo získat nějaký ten bodík?

Haluza Lukáš: „Obě utkání byla velmi vyrovnaná, v některých pasážích jsme měli dokonce na vrch, jak střelecky, tak silově. Bohužel se nám nepodařilo dostat míček do branky. Největší chybou byl určitě důraz na brankovišti v obranné třetině a obsazování hráčů.“

Stupka Martin: „Většinu branek jsme dostali ze zbytečných chyb a ztrátu už jsme pak nedokázali stáhnout i díky špatné produktivitě.“

Černý Jakub: „Nevydrželi jsme udržet 100% výkonnost. A bohužel Hradec i Pardubice dokázali našich zkratů využít.“

Landt Dominik: „Chyba byla hlavně v tom, že nedokážeme hrát celý zápas stejně, proti Hradci jsme hráli tragické dvě třetiny a až tu třetí jsme dokázali hrát a dokonce přehrávat Hradec, ale to jen díky velkému rozruchu v naší kabině. S Pardubicemi to vypadlo daleko lépe, celý zápas jsme hráli až na nějaké odchylky lépe než Pardubice, ale opět se dostavil náš velký problém, nedokážeme dávat góly, což byl v neděli velký problém, když nejsme schopni trefit několikrát prázdnou bránu, i když je fakt, že pardubický gólman chytal skvěle.

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Hradec Králové 2:3

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt Dominik - Bartoš Tadeáš, Divíšek Jan, Haluza Lukáš (A), Kerner Jakub, Půža Jan, Rechtorik Ondřej, Sedláček Matěj (A), Čejka Ondřej, Čelleňuk Dominik, Černý Jakub, Dörner Sebastian, Giesel Tomáš, Hanzlík Vojtěch, Hruška Michal, Krejčí Adam, Rop Radek, Říha Petr, Stupka Martin, Tomáš Jiří (C)

HBC Hradec Králové 1988: Vaněk Jiří - Fanderlík Vítek (A), Flos Milan, Kubát Daniel, Rakovský Martin (A), Bartoš David, Bogdány Vojtěch, Čech Vladimír, Černý Daniel (C), Dlouhý Nikolas, Hlaváček Tomáš, Hruška Filip, Novák Filip, Rakovský Jakub

Branky a nahrávky: 29. Tomáš Jiří (Haluza Lukáš, Čejka Ondřej), 32. Rop Radek (Giesel Tomáš, Stupka Martin) - 2. Čech Vladimír(Rakovský Martin), 16. Černý Daniel, 25. Bartoš David (Černý Daniel, Bogdány Vojtěch)

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice 1:2

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt Dominik - Bartoš Tadeáš, Divíšek Jan, Haluza Lukáš (A), Kerner Jakub, Popluhar Aleš, Půža Jan, Rechtorik Ondřej, Sedláček Matěj (A), Čejka Ondřej, Čelleňuk Dominik, Černý Jakub, Giesel Tomáš, Hanzlík Vojtěch, Jičínský Richard, Krejčí Adam, Rop Radek, Říha Petr, Stupka Martin, Tomáš Jiří (C)

HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice: Foršt Pavel (Habětínek Martin) - Bucek Adam (A), Deml Richard, Holman Martin, Mikulecký Jiří, Panchártek Michal, Tajovský Ondřej, Toman Lukáš, Augustin Filip, Blažek Miroslav, Bucek Jiří, Kouba Vít, Moravec Šimon, Novák Martin, Richter David, Strouhal Jan (A), Šimek Jakub, Zajíček Tomáš (C)

Branky a nahrávky: 36. Stupka Martin PP, 21. Blažek Miroslav(Toman Lukáš, Zajíček Tomáš) PP - 39. Zajíček Tomáš (Deml Richard)

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > Extraliga SD: Dvě porážky o jednu branku