29.3.2018

Jedna z obranných situací před domácím brankářem Dominikem Landtem (foto: Tomáš Laibl

V extralize starších dorostenců se náš tým představil netradičně ve středu na domácím hřišti proti tým TJ Snack Dobřany. Jednalo se o zápas sousedů v tabulce a utkání tak slibovalo vyrovnanou bitvu. V první třetině byl aktivnější domácí tým, ale jeho šance dokázal likvidovat buď brankář hostí Hájek, nebo vstřelení branky zhatila špatná koncovka. Do vedení tak šli překvapivě po zaváhání domácí obrany hosté, utekl Hůrka a hosté vedli 1:0. Tento stav vydržel do konce první třetiny. I do druhé třetiny nastoupil tým domácích aktivně a v její šesté minutě dokázal vyrovnat Martin Stupka. Během dalších dvou minut dokázali domácí dokonale otočit utkání a k nezastavení byl právě již zmiňovaný Martin Stupka, který vstřelil čistý hattrick a domácí tak rázem vedli 3:1. Pohoda na domácích hokejkách pak byla znát a v průběhu druhé třetiny ještě dokázal rozvlnit síťku hostující branky Jan Rychtář a opět aktivní Martin Stupka. Stav po druhé třetině tak byl pro domácí tým velmi uklidňující a slibovat poklidnou třetí třetinu. Hostující trenér se snažil v přestávce své hráče vyhecovat. Zlepšená aktivita se hostům upřít nedala, ale když už se dokázali dostat do brankové situace, tak byl připraven domácí Dominik Landt. Pohodu domácích ukázal ve 31. minutě Tomáš Giesel. Tečku za utkáním udělal domácí Aleš Popluhar, který tak stanovil konečné skóre na 7:1. Po utkání jsme se zeptali našich hráčů na otázku k průběhu utkání.

Konečný výsledek utkání vypadá jednoznačně. Byl to opravdu tak lehký zápas, a co podle vás rozhodlo?

Sedláček Matěj: „Lehký zápas to nebyl, rozhodla to určitě druhá třetina, kde jsme dokázali využít většinu našich šancí a dostat se tak do značného vedení.“

Rop Radek: „Určitě nebyl jednoduchý, ale rozhodla naše trpělivost a dodržování taktiky.“

Říha Petr: „Od začátku jsme měli víc šancí, ale bohužel nám to v první třetině nevyšlo a první gól vstřelili Dobřany. Naštěstí jsme ukázali, že v druhé třetině neumíme jen prohrávat, ale také umíme vyhrávat a dali 5 gólů. V třetí třetině nám šlo hlavně o udržení vedení, protože Dobřany umí překvapit.“

Čejka Ondřej: „Myslím si, že druhá třetina kdy jsme Dobřany nejen přehrávali ale už i dávali góly.“

Hruška Michal: „Vcelku lehký byl, myslím si, že soupeř nezvládl kluzký povrch, my jsme se s ním vypořádali lépe.“

Haluza Lukáš: "Zápas jednoduchý nebyl, jelikož jsme dostali jako první gól na 1:0 a museli jsme dotahovat gólovou ztrátu. Svůj podíl mělo určitě počasí a fakt, že kluci z Dobřan přijeli a šli hned hrát."

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt, Rechtorik T. – Čejka, Čelleňuk, Dörner, Haluza, Hanzlík, Hruška, Krejčí, Popluhar, Rechtorik O., Rop, Rychtář, Říha, Sedláček, Stupka, Tomáš, Jičínský, Kastner, Škurla

TJ Snack Dobřany: Hájek – Šlehofer, Čech, Koželuh, Truchlý, Mužík, Zelenka, Hůrka, Málek, Chvojka, Brtník, Matoušek, Neumajer, Malotín

Branky a nahrávky: 21. Stupka (Rop), 23. Stupka (Popluhar), 24. Stupka (Čejka), 27. Rychtář (Říha), 29. Stupka, 31. Giesel (Stupka, Jičínský), 40. Popluhar (Kastner) – 11. Hůrka (Truchlý)

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA SD: Zlepšená koncovka, podpořená čtyřgólovým Martinem Stupkou na Dobřany stačila