CROSSDOCK EXTRALIGA: Výhra s Hradcem udržela naději na playoff

18.3.2019

Patrik Balcar před brankářem Hradce králové (foto: Tomáš Laibl

V sobotu 16. března 2019 se uskutečnilo utkání 21. kola CROOSDOCK EXTRALIGY, kdy jsme hostili v domácím prostředí celek HBC Hradec Králové 1988. Pro náš tým ty byl velice důležitý zápas, kdy se hrálo o šanci bojovat o účast mezi nejlepšími ve vyřazovacích bojích. Hosté mají playoff jisté a už jen bojují o co nejlepší pozici po základní části. Do utkání vstoupil lépe hostující tým, když už v 57. sekundě utkání dokázal prostřelit domácího brankáře Zdeňka Bandu hostující Jaroslav Tesař. Po vstřelení této branky to vypadalo, že celé utkání bude ve znamení většího množství vstřelených branek. Zvláště když ve čtvrté minutě utkání bylo vyrovnáno. Domácí Patrik Balcar dokázal propasírovat svojí střelu mezi betony hostujícího brankáře a boly srovnáno. Kdo opravdu v této chvílí čekal brankové hody, byl nakonec zklamán. I když oba týmy byly i nadále aktivní, do konce první části hry už žádná branka nepadla. Ve druhé třetině náš tým dostal už nějaké přesilové výhody a tu druhou dokázal využívat. Po přihrávce Miroslava Růžičky se prosadil útočník Jiří Tomáš. Radost u domácí fanoušků byla obrovská a hnali i nadále svůj tým do útoku. Ve zbytku druhé třetiny dělali oba brankáři svou práci na výbornou a po druhé třetině tak svítilo na tabuli skóre 2:1 pro domácí. I ve třetí části hry probíhal aktivní hokejbal s řadou šancí, ale oba brankáři už nechtěli inkasovat žádnou branku. Ani přesilové hry se týmům nedařily, a když ani v samotném závěru nevyužil tým Hradce Králové vyloženou šanci, mohl se tým Jaroslava Pavlíka radovat ze zisku důležitých tří bodů. A jak hodnot utkání nám pro web odpověděli David Bím, Patrik Balcar a Ondřej Čejka.

Bím David: „Zápas to byl nesmírně důležitý a těžký. Jsem rád, že jsme ho zvládli. Trenér nás na zápas podle mého dobře psychicky připravil a my jsme tím pádem držely pozice, jak máme.“

Balcar Patrik: „Nebyl to lehký zápas, ale zvládli jsme ho a určitě jsme rádi, že jsme zas o kousek blíž k play off. Průběh zápasu nebyl jednoznačný jak pro nás, tak pro Hradec, bylo k vidění hodně šancí na obou stranách. My jsme měli velké štěstí, ale to samí Hradec. Na druhou stranu si myslím, že jsme ze hry měli více my, až na nějaké slabší chvilky. Naše hra by mohla být ještě lepší, ale to si řekneme na tréninku čeho se vyvarovat, jelikož některé chyby které děláme, nás mohou stát body a taky play off.“

Čejka Ondřej: „Byl to těžký zápas, bojovalo se od začátku do konce, celý tým makal a díky Bandisovo čarování na brankové čáře jsme brali za 3.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Rechtorik Tomáš) - Černý Jakub, Haken Jaroslav, Hruška Michal, Michajličenko Petr, Sedláček Jan, Smolík Michal, Švanda Petr, Balcar Patrik, Bím David, Čejka Ondřej, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Grus Jiří, Langthaler Jan, Magasanik David, Poláček Ondřej, Růžička Miroslav, Tomáš Jiří

HBC Hradec Králové 1988: Biegl Zdeněk (Brykner Petr) - Doležal Jan, Fanderlík Vítek, Hrabica Jan, Hrubý Michal, Šimek Petr, Škoda Petr, Fišer Jan, Hudeček Miloslav, Ježek Jakub, Král Jakub, Lux Ondřej, Mitra Patrik, Novák Petr, Svoboda Jakub, Šimůnek Josef, Tesař Jaroslav

Branky a nahrávky: 3:50 Balcar Patrik, 22:05 Tomáš Jiří (Růžička Miroslav, Michajličenko Petr) PP - 0:57 Tesař Jaroslav (Novák Petr)

12.HBC Rakovník191111631:1076
Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > CROSSDOCK EXTRALIGA: Výhra s Hradcem udržela naději na playoff