LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ: Dramatické utkání v Praze s Kovem, se šťastným koncem.

9.10.2018

Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Krásná sluneční sobota slibovala pěkný den. Ten si naši starší žáci chtěli vylepšit „jednoduchým“ vítězstvím nad posledním týmem tabulky, KOVO Praha.

Přesto úvod utkání byl z naší strany velice rozpačitý a my si soupeře jen pomaličku „osahávali“. Po naší pěkné akci přebíráme iniciativu utkání, která však dlouho netrvala. Byla utnuta naším hloupým faulem. Oslabení jsme přestáli bez většího nebezpečí od domácího týmu. Následně jsme měli možnost i my si zahrát přesilovou hru. Mačkali jsme domácí tým celé dvě minuty, ale bez brankového efektu. Domácí se s vypětím sil ubránili a okamžitě udeřili. Za přispění našeho brankáře se ujímají vedení 1:0. Téměř vzápětí se nám podařilo srovnat stav utkání na 1:1. Doucha vystřelil od modré čáry a Kuchař pohotově dorazil vyražený míček za záda domácího brankáře. Do konce třetiny se hrál vyrovnaný hokejbal. Domácí v úvodu druhé části malinko zaspali a my měli několik možností ke vstřelení branky. Bohužel se tak nastalo a Kovo se z tlaku oklepalo. Pak přidali na přesnosti a vytvořili si obrovský, místy až drtivý tlak na naši branku. Celých 5 minut jsme nebyli schopni se z jejich tlaku vymanit a jen zásluhou Buneše v brance byl stále výsledek nerozhodný. Nás nastartovali až dvě gólové šance Kuchaře, ale zůstalo jen u šancí. Jenže domácí znovu zabrali a po chybě v naší obraně se Kovo, dnes již podruhé ujímá vedení. 2:1. Tlak domácích pokračoval i nadále. Dalšímu náporu jsme se ubránili jen za pomoci nedovoleného zákroku a hráči Prahy měli přesilovou hru. Té jsme se dokázali ubránit a velkou zásluhu na tom měl opět náš brankář. Druhá třetina patřila jednoznačně domácím. V úvodu poslední časti, udělal náš trenér několik změn v sestavě a výsledek se brzo dostavil. Byli jsme od začátku útočně naladěni a Kuchař rychle srovnává na 2:2. Vyrovnávací branka nás nakopla a náš velký tlak proměňujeme v přesilovou hru. V té jako blesk udeřil Myškovský, když se protáhl mezi beky domácích a dokonale vymetl pravý růžek domácí branky. 2:3. Před koncem třetiny jsme udělali další zbytečný faul a soupeř dostal šanci hrát přesilovou hru. K velkému zklamání domácích Myškovský se dostal do brejku a zvyšuje na 2:4. Po naší brance přišlo několik ostřejších zákroků z obou stran. Také domácí jsou v úplném závěru vyloučeni. Náš trenér nabádal hráče ke klidu, ale opak byl pravdou. Domácí ještě vykřesali jiskřičku naděje, když ve svém oslabení snižují na 3:4. Domácí útočník se nádherně protáhl mezi oběma beky, jako mezi kužely a nedal Bunešovi šanci. Závěrečný tlak domácích už vyšel naprázdno a tak naši starší žáci vybojovali další utkání za 3 body.

KOVO Praha - Elba DDM Ústí nad Labem

3 : 4 (1:1, 1:0, 1:3)

vyloučení:    4 : 3      přesilovky:   3 : 4       využití:   0 : 1       v oslabení:   1 : 1

střely na branku: 22 : 45 (8:17, 13:7, 1:21)

branky Elba DDM: 08:06 Kuchař (Doucha), 32:02 Kuchař, 40:49 Myškovský, 42:14 Myškovský

sestava Elba DDM: Buneš, Vondruška - Klíma Jiří, Matušík, Doucha, Ryska, Ullmanová, Kohout, Kerner - Myškovský, Kocourek, Urbánek, Havlujová, Šafařík, Kuchař, Jičínský, Koza, Klíma Jan

slovo trenéra Václava Jirkovského:  „Soupeře jsme velice podcenili. Bohužel z letargie nás nevyvedla ani první branka domácích, ani jejich brejkové akce. Za stavu 2:1 pro domácí tým, nás opravdu podržel náš brankář, který nepustil žádnou střelu za svá záda. Na začátku třetí třetiny jsme udělali několik změn ve složení naší sestavy a na hře to bylo hned znát. Nakonec jsme domácí tým udolali a tři body přivezli domu.“

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ: Dramatické utkání v Praze s Kovem, se šťastným koncem.