14.10.2018

Jedna z útočných akcí našeho týmu (foto: Tomáš Laibl)

Další naše mistrovské utkání jsme měli sehrát s nebezpečným soupeřem z Nového Strašecí. Chtěli jsme navázat na bodové příděly z minulých utkání. Bohužel v tom posledním, ač přes výhru nás zradila koncovka. Zapracovali jsme na tom a dnešní soupeř nás měl v této disciplíně prověřit. Začátek utkání opatrný od obou týmů. První se osmělil soupeř a vypracoval si několik nebezpečných situací. Na to jsme dokázali odpovídat stejnou mincí. Hosté zásluhou velice rychlého Vojny, hrozili z brejků. Další naše šance, Kocourek našel volného Kuchař, ale ten míček ve vyložené šanci minul. Vzápětí přišel brejk, který dokonale zakončil Myškovský. 1:0. Do konce první třetiny se několikrát vyznamenali oba brankáři. Velký zmatek zaznamenal úvod druhé třetiny. Vyloučení naší střídačky za nedodržení času mezi třetinami. Bohužel, ač jsme měli pravdu, rozhodčí si stál za svým a tak Matušík šel odsedět trest za náš tým. Za devět vteřin hosté vyrovnali zásluhou Vojny. 1:1. Branku v naší síti jsme sice cítili jako křivdu, ale jasně jsme dali najevo, že s tím nesouhlasíme, tím nejlepším způsobem. Kerner bombou od modré čáry prověřil hostujícího brankáře. Ten dokázal pouze vyrazit a Myškovský strnul vedení opět na naši stranu. 2:1. Ani Strádo nechtělo nechat svoji kůži zadarmo. Po dalším závaru před naši branou je srovnáno kuriózní brankou. 2:2. Míček se dostal za záda našeho brankáře po jeho nahození, do brankoviště kde se odrazil od nohy hostujícího hráče. Hráč hostí stál v brankovišti a ještě clonil našemu brankáři. Přesto gól byl uznán. Na hřišti se malinko přiostřilo a následně přišel faul, ne zase tak tvrdý, ale přesto dosti destrukční. Kerner po zákroku hostujícího útočníka zůstal ležet s velkými bolestmi v koleni a z hrací plochy byl odnesen až záchranáři a odvezen rovnou do nemocnice. Následnou přesilovou hru jsme nedokázali využít. Strádo se dokonale a bez problému ubránilo a udeřilo. Dlouho avizovaná střela od modré čáry se nakonec dostala až za záda Buneše. 2:3. V závěru třetiny jsme měli obrovskou šanci v podobě přesilové hry 5 na 3. Bohužel jsme nedokázali danou šanci využít. V úvodu závěrečné časti utkání, dohráváme přesilovou hru. Bez úspěchu. Hosté postupně přebírali taktovku hry a začali mít optickou převahu. Jejich snažení zastavilo vyloučení. Naše přesilová hra měla dobré parametry a také zasloužené vyústění. Myškovský završuje svůj hattrick a srovnává na 3:3. Závěr obě strany dohrávaly velice soustředěně a opatrně. Věděli, že jediná chybička by znamenala ztrátu bodů a tak konec základní části skončil nerozhodně 3:3. Nájezdy jsme rozjeli jako druzí v pořadí. Po dobrém zákroku Buneše proti úvodnímu nájezdu hostí Kuchař dokonale zaskočil Horáka v brance hostí a vedli jsme na nájezdy. Další branka již nepadla a tak druhý bod do tabulky zůstal doma. 4:3.

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Nové Strašecí

4 : 3 SN (1:0, 1:3, 1:0)

vyloučení:    3 : 9      přesilovky :   9 : 3       využití :   1 : 1       v oslabení :   0 : 0

střely na branku:    33 : 31 (15:11, 10:15, 8:5)

branky Elba DDM: 06:00 Myškovský (Kocourek), 15:37 Myškovský, 37:17 Myškovský

sestava Elba DDM: Buneš, Vondruška - Matušík, Doucha, Ryska, Urbánek, Ullmanová, Kohout, Kerner - Myškovský, Kocourek, Hrubý, Havlujová, Šafařík, Kuchař, Jičínský, Koza, Klíma Jan

slovo trenéra Václava Jirkovského: „Velice vyrovnané utkání plné zvratů. Opět jsme bohužel doplatili na naše obvyklé chyby. V závěru jsme dokázali srovnat a na nájezdy jsme byli úspěšnější. Druhou branku v naší síti bych již nechtěl komentovat. Přeji našemu zraněnému hráči brzké uzdravení a týmu děkuji za bojovnost až do konce utkání.“

Aktuální tabulka - Liga starších žáků - Skupina ČECHY STŘED + SEVER (k 13. 10. 2018)