LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ: Zasloužená výhra v Berouně

19.11.2018

Jedna z mnoha brankových příležitostí před domácím brankářem (foto: Tomáš Laibl)

Další utkání a opět na hřišti soupeře. SK Kelti 2008 „A“ měl prověřit naší dobrou střeleckou formu. V mrznoucím sobotní ránu jsme dorazili na „zamrzlé“ hřiště Keltů. Úvod utkání také tomu odpovídal. Na promrzlé hrací ploše se hrál v první třetině opravdu opatrný hokejbal (spíše se chodilo). Přesto jsme šli do vedení. Hujovu střelu lehce tečoval Kincl. 0:1. Domácí malinko zrychlili a nám jejich pohyb dělal na tomto povrchu velké problémy. Po několika nekontrolovaných pádech (s dobrým koncem), po několika až humorných uklouznutích přeci jenom domácí dostali míček do naší branky a srovnali na 1:1. Ze vstřelené branky jsme se rychle vzpamatovali a po Vyhlídalově střele, Kincl sklepává na Kocourka a ten střílí branku. 1:2. Také první minuty druhé třetiny byli, ještě hrány v opatrnosti. Přesto Kocourek dokázal v rohu hřiště zabojovat a krásně přihrát před branku, kde z otočky zvyšuje Kincl. 1:3. Bohužel z nepochopitelných důvodů byla branka připsána Vyhlídalovi. Možnost přesilové hry dokázal dokonale využít Kuchař. 1:4. Nejkrásnější akci utkání předvedla trojice Huja, Kocourek, Kincl. Ti si několikrát na jeden dotek prohodili míček a Kocourek už jen doklepával do prázdné branky. 1:5. Malá nesoustředěnost po vstřelené brance a domácí snižují na 2:5. Šanci vstřelit další naší branku měl Vyhlídal, který svojí tvrdou střelou dokázal prostřelit domácího brankáře. Jenže míček, který mu propadl a pomalu se kutálel do branky, dokázal domácí obránce na brankové čáře zastavit a odpálit. Byl to znovu Kocourek, který po střele Růžičky navyšuje rozdíl branek a uzavírá svůj dnešní hattrick. 2:6. Vzájemné vyloučení a následné naše zbytečné vyloučený dostalo domácí do tlaku. Naštěstí domácí nedokázali vstřelit branku a to hlavně zásluhou dobrých zákroků Buneše v naší bráně. Poslední třetinu jsme začali tlakem. Kincl i Kocourek měli dobré gólové šance, ale nedokázali domácího brankáře prostřelit. To dokázal po skvělém uvolnění a přihrávce od Kozy Myškovský 2:7. Po rychlé akci, kdy Kuchař zatáhl míček a přihrál před branku, Šafařík zvyšuje na 2:8. Asistence, opět milně připsána tentokráte Růžičkovi. Přesilová hra domácích, opět po velice „hloupém“ faulu našeho útočníka. Oslabení jsme se ubránily a následně, jsme i my měli možnost si zahrát přesilovou hru. Bohužel ani my jsme nedokázali výhodu jednoho hráče navíc využít. V závěru dává trenér šanci i druhému brankáři. Ten vystřídal do té doby dobře chytajícího Buneše. Hned po té co se Vondruška postavil do branky, už musel čelit první střele. Devátou branku si na své konto připisuje Myškovský, který po pěkném přiklepnutí míčku od Kozy trefil přesně škvírku mezi nohama domácího brankáře. 2:9. Opakujeme chybu a nekoncentrovanost po naší vstřelené brance a domácí snižují na 3:9. Desátou a hattrickovou branku si připisuje znovu Myškovský, který dostal přihrávku opět od svého dnešního, dvorního nahrávače - Kozy. 3:10. Pěkná a rychlá akce Kuchaře s Hrubým znamenala jedenáctou branku v síti domácích. 3:11. Znovu se opakující nekoncentrovanost a domácí uzavírají stav skóre. 4:11. Závěr už jsme si pohlídali a nedovolili jsme domácím vstřelit další branku.

SK Kelti 2008 „A“ - Elba DDM Ústí nad Labem

4 : 11 (1:2, 1:4, 2:5)

vyloučení :    3 : 3      přesilovky :   2 : 2       využití :   0 : 1       v oslabení :   0 : 0

střely na branku:    18 : 33 (6:12, 7:10, 5:11)

branky Elba DDM: 03:19 Kincl (Huja), 09:32 Kocourek (Vyhlídal), 19:34 Vyhlídal (Kocourek), 22:31 Kuchař, 23:18 Kocourek (Kincl, Huja), 25:41 Kocourek (Růžička), 33:33 Myškovský (Koza), 35:34 Šafařík (Růžička), 39:24 Myškovský (Koza), 40:49 Myškovský (Koza), 42:13 Hrubý (Kuchař)

sestava Elba DDM: Buneš, Vondruška – Vyhlídal, Růžička, Doucha, 0Ryska, Klíma Jiří, Ullmanová, Kohout – Kincl, Huja, Kacourek, Myškovský, Hrubý, Havlujová, Šafařík, Koza, Jičínský, Kuchař

slovo trenéra Václava Jirkovského:Vítězství se nerodilo snadno, jak by pohled na výsledek mohl někoho zmást. Hlavně první třetina byla z naší strany velmi opatrná. Od druhé třetiny, když začal mizet led a hrací plocha začala usychat, jsme uplatnili svůj pohyb a postupně převzali otěže utkání. Bohužel pár vteřin nekoncentrovanosti, vždy stačilo domácím ke vstřelení branky. Na tom musíme zapracovat. V každém případě jsme potvrdili naši střeleckou formu.“

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > LIGA STARŠÍCH ŽÁKŮ: Zasloužená výhra v Berouně