MČR SŽ: Dramatické utkání s Kladnem se šťastným koncem pro naše barvy

27.3.2018

Jedna z mnoha situací před brankářem Kladna (foto: Tomáš Laibl)

Po prvních dvou porážkách na hřištích soupeřů, jsme chtěli konečně bodovat. Domácí utkání tomu přímo vybízelo. ALPIQ Kladno, náš odvěký rival, ale nepřijel do Ústí, aby nám přenechal body bez boje. Sice jsme obě předchozí utkání dokázali vyhrát (6:2 a 3:2), ale hlavně druhé utkání bylo velice dramatické. Nechtěli jsme nic podcenit.

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC ALPIQ Kladno

6 : 5 (3:1, 1:2, 2:2)

Po úvodním oboustranném oťukávání jsme dokázali sevřít Kladeňáky v jejich obranném pásmu. Tomšík si sebral míček u mantinelu a od modré čáry prostřeluje Jonese v bráně hostí. 1:0. Radost ze vstřelené branky však netrvala dlouho. Útočník Kladna nezištně vystřelil od modré čáry a je srovnáno. 1:1. Následná přesilová hra z naší strany vyzněla pro nás naprázdno. Ba naopak, jsme museli děkovat Tůmovi K. v naší brance, za pár skvělých zákroků. Oboustranné vyloučení a rázem bylo na hrací ploše dost místa pro kombinaci. Lukáš zatáhl míček a ještě z úhlu dokázal vystřelit. Bohužel minul branku, ale to už si Myškovský vytáhl míček a krásně se vytočil od mantinelu a překonává kladenského brankáře. 2:1. Hrajeme pozorně a hosty nepouštíme před Kryštofa Tůmu. Další v pořadí druhá naše přesilová hra. Ani tentokrát se nám nepodařila využít. Tlak z přesilové hry využíváme a hosté se brání jen za cenu nedovoleného zákroku. Ve třetí přesilové hře jsme dokázali již úspěšně zakončit. Maule, nastřeluje míček na branku, ale ten letí mimo ní. Tam je Vichra, a míček pohotově vrací před branku, kde byl Myškovský. 3:1. Do úvodu druhé třetiny vstoupili lépe hosté a dokázali si připravit několik gólových šancí. Další dvojice hráčů putovala za katr a hra 4 na 4 opět přinesla opět více místa na hřišti. Po naší neúspěšné akci se pokusili hosté zaútočit, ale proti byl Klíma, který nejméně 3x zastavil pokus o rychlý protiútok. Při třetím zabránění ještě dokázal přihrát na Zemana v rohu hřiště a ten našel Tůmu Štěpána mezi kruhy. Tůma Š., nekompromisní bombou z první vymetl pavučinky z rohu Kladenské brány. 4:1. Po vstřelení čtvrté branky jsme se nepochopitelně stáhli a nechali jsme hrát soupeře. Nebylo proto nic divného, že se Kladno dostávalo před naši branku stále častěji a jejich akce byli více a více nebezpečnější. Hosté nás v této fázi hry dokázali jasně přehrávat. Pomáháme si nepovolenými zákroky. Zvýšené emoce na obou stranách, kdy dochází k lehké rvačce a trestná lavice se zaplnila. Výsledek byl, že Kladno hrálo přesilovou hru 5 na 3. Tuto výhodu hosté dokonale využili ke snížení na 4:2. Další vyloučení a další přesilová hra 5 na 3 ve prospěch hostí. Naše dobrá obranné hra měla za následek, že hosté zbytečně faulují a rázem je výhoda dvou hráčů v poli pro hosty pryč. Dále se hrálo spíše před naší brankou a Kryštof T. měl plné ruce práce. Přesto míček za své záda nepustil. Bohužel na konci třetiny už kapitulujeme. 4:3. Kladno i v začátku třetí třetiny pokračují v náporu. Náš bleskurychlý protiútok je dokonale zaskočil. Bleskově zakončil Myškovský a vedeme již 5:3. Kladno se nevzdalo a po chybě našich obránců téměř vzápětí snižují na 5:4. Za 20 vteřin jsme si opět vzali dvoubrankové vedení. To, když Filip viděl naběhnutého Bauera a ten tváří v tvář nedal Jonesovi šanci. 6:4. Ani tento stav nevydržel dlouho a za dalších 24 vteřin to bylo zase jinak. Hosté se po rychlé akci opět vrátili do zápasu. 6:5. Závěr utkání bylo ve znamení velkého dramatu. Několik vyloučení a mnoho šancí. Jenže ani jeden tým již nedokázal vstřelit branku a tak utkání skončilo 6:5 v náš prospěch.

vyloučení:    7 : 9      přesilovky :   6 : 4       využití :   1 : 1       v oslabení :   0 : 1

střely na branku:    48 : 23 (22:4, 10:10, 16:9):

branky Elba DDM:  2:16 Tomšík, 8:15 Myškovský (Lukáš), 14:36 Myškovský (Vichra, Maule), 21:59 Tůma Š. (Zeman, Klíma), 30:58 Myškovský (Tomšík), 33:50 Bauer (Klíma, Filip)

sestava Elba DDM: Tůma K., Kohn - Hrdlička, Procházka, Klíma, Maule, Tomšík - Zeman, Tůma Š., Hrubý, Lukáš, Myškovský, Vichra, Jičínský, Bauer, Filip.

slovo trenéra Václava Jirkovského: „Důležité body pro náš tým po zlepšeném výkonu. První třetina byla z naší strany výborná. Bohužel od druhé třetiny se hráči soustředili více na různé rušivé elementy a nakonec jsme se báli o výsledek. Na druhou stranu body jsou doma, i když po velice dramatickém utkání. Poděkování hráčům za úspěšně dohraný závěr utkání.“

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > MČR SŽ: Dramatické utkání s Kladnem se šťastným koncem pro naše barvy