MČR SŽ: I přes dobrý výkon návrat z Rakovníka bez bodu

9.4.2018

Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Po velikonoční přestávce jsme opět zajížděli k těžkému utkání do Rakovníka. V předešlém utkání nám dali domácí lekci v trestání našich chyb. Jejich tvrdá hra nám dělala mnoho problémů, z kterých jsme dělali mnoho chyb.

HBC Rakovník - Elba DDM Ústí nad Labem

2 : 0 (0:0, 1:0, 0:0)

S velkým odhodláním jsme vlétli do utkání a prvních pár vteřin patřilo jednoznačně nám. Jenže, první velkou gólovou příležitost měli domácí hráči. Hra v úvodní části se pomalu proměnila v boj o střední pásmo. Přesto měli domácí několik dobrých šancí otevřít skóre utkání. Proti byl Kohn v naší brance, který zatím likvidoval s přehledem vše, co k němu prošlo. Bohužel v samotném úvodu druhé třetiny jsme udělali hrubou chybu a domácí Fišer okamžitě, k obrovské radosti svého týmu trestal. 1:0. Branka nás nepoložila, přitopili jsme pod kotlem a vytvořili si dvě slibné gólové šance. Bohužel bez brankového efektu. Naše zlepšená hra měla za následek přesilovou hru. Tuto výhodu jednoho hráče v poli jsme však využít nedokázali a domácí tým se v pohodě ubránil. Rakovník se nepoučil a dalším nedovoleným zákrokem jeden z jejich hráčů oslabil svůj tým. Jenže místo toho, abychom zatlačili domácí, přišel nedovolený zákrok z naší strany. To, když se nechal velice zbytečně vyloučit náš obránce za útočný faul. Několik dalších minut se hrálo střídavě ve čtyřech na jedné či druhé straně. Rakovník začal více tlačit a pomalu přebíral taktovku utkání. Kohn dělal možné i nemožné, aby nepustil míček za svá záda. Třetí třetina začala tak jak skončila druhá. Tlakem domácího týmu. To už byl v naší brance Vaněk, který nahradil zraněného Kohna. Také on je od začátku v permanenci. Pod tlakem vytváříme další sérii chyb. Jednu takovou potrestal domácí Sušánka, když dostal krásnou přihrávku od mantinelu a sám v mezikruží se mohl optat Vaňka, kam chce míček vstřelit. Pak jeho střela zamířila do levého horního růžku. 2:0. Po brance jsme opět zabrali a vynutili si přesilovou hru. První část přesilové hry se však moc nevyvedla. Přes veškeré úsilí v druhé části se nám nepodařilo skórovat. V závěru jsme se hodně snažili a v úplném konci utkání jsme měli možnost další přesilové hry, ale i ta vyšla naprázdno.

vyloučení :    7 : 2      přesilovky :   2 : 5       využití :   0 : 0       v oslabení :   0 : 0

střely na branku :    20 : 10 (4:3, 8:4, 8:3):

sestava Elba DDM : Vaněk, Kohn - Hrdlička, Procházka, Klíma, Maule, Kapusta, Doucha - Zeman, Tůma Š., Hrubý, Lukáš, Kocourek, Vichra, Jičínský, Bauer, Kuchař.

slovo trenéra Václava Jirkovského :  „Další dobré utkání z naší strany. Bohužel bez gólu se nadá vyhrát a Rakovníku jsme nedali branku již 90 minut (2 utkání). Tvrdá hra Rakovníku nám dělala velké problémy. Domácí účelně trestali naše hrubé chyby. Přesto hodnotím náš výkon kladně. Zlepšení vidím v defenzivě, ale až další těžká utkání ukáží, zda je to trvalejší stav.“

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > MČR SŽ: I přes dobrý výkon návrat z Rakovníka bez bodu