MČR SŽ: Na úvod soutěže prohra v Berouně s Kelty

19.9.2017

Pozdrav týmů před zahájením utkání (foto: Václav Jirkovský)

K prvnímu utkání nové sezóny jsme zajížděli do Berouna, kde hraje svá domácí utkání tým, SK Kelti 2008. V tomto utkání jsme chtěli zúročit před sezónní přípravu.

SK Kelti 2008 - Elba DDM Ústí nad Labem

4 : 2 (1:1, 1:1, 2:0)

Úvod byl z obou stran opatrný. Týmy čekaly na chybu soupeře. Do první větší šance se dostali domácí hráči, ale nedokázali proměnit danou šanci. Také my jsme měli obrovskou příležitost, když náš útočník běžel sám na domácího brankáře. Ani on nebyl úspěšný. Pak nás domácí na delší dobu přikovali do našeho obranného pásma. Bohudík neměli přesnou mušku a zbytek pochytal Tůma Kryštof v naší brance. Další náš průnik už vyšel. Štěpán Tůma vyvezl míček a svou přihrávkou našel nabíhajícího Lukáše. Ten si dokázal položit brankáře a pod jeho padajícím tělem skóruje. 0:1. Po brance pokračuje náš tlak. Naše hra dělá domácím problémy. Náš další rozvíjející se útok dokázali zastavit jen za pomoci nedovoleného zákroku. Bohužel s naší přesilovou hrou jsme naložili prach bídně a paradoxně první část této naší výhody měl více ze hry soupeř. Domácí se bez problémů ubránili. Postupně zlepšovali hru. Začali se vice a více tlačit před naši branku. Svojí hrou nás přinutil k sérii chyb a těch dokázal využít ke srovnání stavu utkání na 1:1. Do konce třetiny již branka nepadla a tak naše střídačka měla o čem přemýšlet. Druhou část hry jsme začali aktivněji my. Bohužel mnoho našich akcí nejsme schopni proměnit. Domácí neustále hrozí rychlými brejky. V naší aktivitě nás zabrzdil velice zbytečný útočný faul Kuchaře. Kelti v přesilové hře byli velice nebezpeční, ale dokázali jsme se ubránit a srovnat hru. Opět několik pěkných akcí, ale bez branky. Až Lukáš, který zatáhl míček do rohu útočného pásma, krásně se vytočil a přesně přihrál před branku, kde hlídkoval Myškovský a nedal domácímu gólmanovi šanci. 1:2. Jenže místo toho, abychom domácí dále drtili naší nátlakovou hrou, úplně jsme přestali hrát. Jednu šanci za druhou musel hasit náš brankář. Bohužel na jedno z mnoha nahození pozdě náš zareagoval a domácí velice lacinou brankou srovnávají na 2:2. Po vyrovnávající brance byl na hřišti vidět už jenom jeden tým. Domácí měli obrovskou chuť hrát a vyhrát. Kelti ve třetí třetině od úvodních minut hráli prim. Další chybu našich hráčů dokázali opět potrestat. Lukáš na modré čáře zaspal a nedokázal vůbec reagovat na pohyb domácího hráče, který mu bez problémů utekl a dostal pěknou přihrávku a pohotově zakončil. 3:2. Do konce utkání nás domácí již k ničemu nepustili. Ještě jsme se pokusili v závěru utkání hru bez brankáře, ale hráči k této hře přistoupili velice vlažně a tak nebylo divu, že domácími vyhozený míček se pomalu zakutálel až do naší branky. 4:2. Definitivní tečka za podprůměrným utkáním, z naší strany.

vyloučení :    2 : 1      přesilovky :   1 : 2       využití :   0 : 0       v oslabení :   0 : 0

střely na branku :    33 : 36 (9:11, 15:18, 9:7)

branky Elba DDM :  3:24 Lukáš (Tůma Štěpán), 23:49 Myškovský (Lukáš)

sestava Elba DDM : Tůma Kryštof – Matoušek, Procházka, Maule, Vichra – Zeman, Kuchař, Jičínský, Kapusta, Myškovský, Lukáš, Tůma Štěpán, Bauer.

slovo trenéra Václava Jirkovského :  „Bohužel hned na úvod sezóny velice hloupá prohra. Každopádně nechci zveličovat vítězství domácích. Od druhé třetiny byli lepším týmem, na kterém byla vidět daleko větší chuť hrát a vyhrát. Určitě máme co zlepšovat a jenom doufám, že v dalších utkáních se nám povede lépe a my budeme mít i větší chuť sportovně se rvát o vítězství.“

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > MČR SŽ: Na úvod soutěže prohra v Berouně s Kelty