MČR SŽ: Po výhrách nad Hýskovem a Kladnem je náš tým aktuálně na 3. místě tabulky

4.10.2017

Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Starší žáci mají odehraná další dvě utkání. Nejprve jsme hráli na hřiště v Berouně, kde hraje svá domácí utkání i tým HBC Coyotes Hýskov. Hýskov byl velkou neznámou, přesto jsme chtěli odčinit první hloupou prohru v sezóně, kterou nám uštědřili na tomto hřišti domácí Kelti. V prvním domácím utkání jsme přivítali jednoho z favoritů soutěže tým HBC ALPIQ Kladno.

HBC Coyotes Hýskov - Elba DDM Ústí nad Labem

0 : 7 (0:1, 0:3, 0:3)

Začátek utkání byl z naší strany opatrný, až ustrašený. Přílišný respekt s domácích měl za následek první nápor Coyotů. Také my jsme si postupem času začali vypracovávat šance, ale bez úspěchu. Chyběl nám klid v zakončení. Domácí chtěli vstřelit první branku a měli k tomu několikráte hodně blízko. Kryštof Tůma nejednou musel vytáhnout pěkný zákrok. Stále jsme byli nedůrazní a soupeř toho dokázal využívat. Přesto ke konci třetiny si vzal míček na hokejku Lukáš a prokličkoval se až za branku domácích. Kličkoval dál a tak dlouho až skončil v rohu hřiště, ale nezazmatkoval a přihrál na Kapustu. Ten se vytočil od mantinelu a tím pádem se krásně zbavil svého strážce a z pravého kruhu zápěstím trefil pravý horní růžek branky. 0:1. Po vstřelené brance jsme se z nepochopitelných důvodů stáhli a nechali hrát domácí Coyoty. Do konce třetiny jsme bránili nulu na našem kontě, někdy až na hraně pravidel. Domácí Hýskov cítil šanci a tak v náporu pokračoval i na začátku druhé třetiny. Na celé dvě minuty nás Coyoti přikovali v našem obranném pásmu. Když domácí tlak malinko polevil, dokázal toho využít Kapusta a nalajnoval krásnou přihrávku na rozeběhlého Zemana. Ten nedal Kupcovi v domácí brance šanci. 0:2. Branka domácí zaskočila. My pokračujeme v aktivní hře. Klíma vystřelil třikrát za sebou na branku, když se mu míček po výhozu domácích pokaždé dostal před hokejku. S jeho střelami měl domácí brankář obrovské problémy. Třetí střelu vyrazil gólman pouze do rohu hřiště a Kuchař míček vrátil zpět před branku. Tam se míček dostal až k Tůmovi Štěpánovi a ten ho nekompromisní bombou z mezikruží uklidil do domácí branky. 0:3. Na čtvrtou branku opět nahrával Kuchař a autorem tvrdé střely pod víko byl opět Štěpán Tůma. 0:4. Další krásná akce na sebe nedala dlouho čekat. Lukáš překrásně našel volného Zemana, ale ten k naší smůle nedokázal přesně zakončit do odkryté poloviny branky. Naše hra se postupem času zlepšovala. V závěru třetiny máme možnost hrát přesilovou hru. V začátku poslední části utkání dohráváme přesilovou hru, ale domácím nedalo vůbec práci se pohodlně ubránit. Pěknou střelou zajistil pátou naší branku Lukáš. To, když Myškovský nevypustil souboj a doběhl pro míček do rohu hřiště a přihrál na Lukáše. Ten střelou zápěstím vymetl pavučiny z horního růžku domácí branky. 0:5. Domácí hráči pomalu rezignují. Přebíráme taktovku hry. Vyhraný osobní souboj u mantinelu a Tůma Š. předložil přihrávku Zemanovi, ten z velkého úhlu doslova střelou propasíroval míček za záda nešťastného Kupce již pošesté. 0:6. Několik našich šancí zůstává nevyužito. Stav utkání uzavírá Štěpán Tůma svým dnešním hattrickem. Dělovkou z otočky trefil opět horní část domácí branky. 0:7.

vyloučení :    1 : 1      přesilovky :   1 : 1       využití :   0 : 0       v oslabení :   0 : 0

střely na branku :    14 : 44 (3:9, 5:18, 6:17)

branky Elba DDM :  11:19 Kapusta (Lukáš), 18:15 Zeman (Kapusta), 21:15 Tůma Štěpán, (Kuchař, Zeman), 23:51 Tůma Štěpán (Kuchař), 37:06 Lukáš (Myškovský), 38:19 Zeman (Tůma Štěpán), 41:45 Tůma Štěpán

sestava Elba DDM : Tůma K. - Procházka, Klíma, Kapusta, Maule, Vichra - Zeman, Kuchař, Jičínský, Myškovský, Lukáš, Tůma Š., Bauer.

slovo trenéra Václava Jirkovského:  „Do utkání jsme šli s cílem bodovat. Bohužel v první třetině jsme hráli až moc zaskočeně. S druhou brankou v síti domácích z nás spadla nervozita a kluci se uklidnili. Rázem to bylo znát i na jejich hře a další branky padali vzápětí. Klukům děkuji za výkon.“

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC ALPIQ Kladno

6 : 2 (4:0, 2:1, 0:1)

Hned v úvodu byla na nás vidět obrovská chuť hrát. Krásné protažení Myškovského po přihrávce Mauleho, kterému nahrával Kryštof Tůma v naší brance. Myškovský se prosmýkl kolem střídaček a nabral rychlost. Z úhlu prostřelil brankáře Kladna a my vedeme k naší obrovské radosti již ve druhé minutě utkání 1:0. ALPIQ se velice pomalu vzpamatovával z našeho rychlého gólu. Přesto dokázal ohrožovat naší branku. Při jednom z nebezpečných závarů u naší branky jsme si pomohli nedovoleným zákrokem a jdeme do oslabení. Přes velký tlak Kladna jsme se dokázali ubránit. Při avizované naší výhodě, Zeman přistrčil míček před branku a Lukáš doklepl. 2:0. To už bylo pro hosty dost tvrdé sousto k polknutí. To ještě netušili, že po své chybě a naší pěkné akci budou za 33 vteřin prohrávat již 3:0. O to se zasloužil po přihrávkách Bauera a Kuchaře Zeman. V naší aktivitě nás zastavil další náš nedovolaný zákrok před naší bankou. Kladno sice v přesilové hře hrozilo, ale Kryštof Tůma byl vždy včas na svém místě. Tečku za první třetinou, která vyzněla jednoznačně v náš prospěch, udělal střelou z mezikruží Kapusta, po Zemanově přihrávce. 4:0. Do druhé části vlétli kladenští jako uragán. Roztočili v našem obranné pásmu takový kolotoč, že se nám chvílemi opravdu musela točit hlava. Naštěstí jsme měli v brance Kryštofa, a když k tomu přičteme nepřesnou koncovku hostí, tak i proto stále svítila na ukazateli stavu utkání na našem kontě - nula. Po velkém úvodním náporu unikl Myškovský, který krásně našel Štěpána Tůmu. Ten si lehce poradil s obráncem a předložil zpět ukázkovou přihrávku na Myškovského a ten z „první“ nezaváhal. 5:0. O několik vteřin později velice podobná akce. Tentokráte si v bleskurychlé kombinaci pohráli Lukáš a mladý Kincl. Výsledkem byla šestá branka našeho týmu v síti Kladna. 6:0. Po této brance jakoby z kladenských hráčů cosi opadlo. Začali být na hřišti pohyblivější a důraznější v osobních soubojích. Na zlepšenou hru ALPIQU doplácíme brankou, která přišla po pěkné akci hostí. V závěru třetiny máme ještě možnost navýšit stav utkání, ale přesilová hra se nám nepodařila sehrát a tak stav utkání po dvou třetinách byl 6:1 v náš prospěch. Kladno pokračovalo ve své zlepšené hře. V osobních soubojích se přitvrdilo. Hosté si v této fázi utkání vypracovali dost příležitostí ke vstřelení branky. Ke své smůle a k našemu štěstí se jim zatím nepodařilo branku vstřelit. Když jsme začali hru srovnávat, přišel nepěkný, ale hlavně hodně zbytečný náš faul a šli jsme do oslabení. Tentokráte Kladno potrestalo naší nečistou hru a snížilo na 6:2. V závěru utkání trenéři nabádali naše hráče k větší trpělivosti a klidu ve hře. To se povedlo a závěr utkání jsme si již pohlídali.

střely na branku :    27 : 24 (11:4, 6:10, 10:10)

branky Elba DDM :  1:26 Myškovský (Maule, Tůma Kryštof), 6:35 Lukáš (Zeman) PP, 7:08 Kuchař (Zeman, Bauer), 11:38 Kapusta (Zeman), 19:18 Myškovský (Tůma Štěpán, Maule), 20:08 Lukáš (Kincl)

sestava Elba DDM : Tůma K. - Procházka, Klíma, Kapusta, Maule, Vichra - Zeman, Kuchař, Jičínský, Myškovský, Lukáš, Tůma Š., Bauer, Kincl

slovo trenéra Václava Jirkovského:  „Velice pěkné utkání. Kdyby mi někdo před utkáním řekl, že vyhrajeme s Kladnem o čtyři branky - asi bych ho považoval za blázna. Ne, že bych klukům nevěřil, ale utkání s tímto soupeřem bývají dost vyrovnaná. Z naší strany dobře sehraná první půle utkání. Pak se kluci asi začali malinko šetřit a dovolili Kladnu se otřepat a následně vstřelit dvě branky. Každopádně utkání a hlavně celý víkend hodnotím velice pozitivně. Vždyť 6 bodů do tabulky určitě není k zahození.“

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > MČR SŽ: Po výhrách nad Hýskovem a Kladnem je náš tým aktuálně na 3. místě tabulky