MČR SŽ: Porážka v domácím prostředí od Keltů z Berouna a nedělní výhra s Hýskovem

24.4.2018 Mladší žák Krbec, dokázal sám třemi přesnými zásahy rozhodnout duel s Kelty.

Vojtěch Zeman v souboji o míček se soupeři (foto: Tomáš Laibl)

Čekali jsme soupeře, který nás vždy dokázal velice potrápit. Bohužel s Kelty jsme na jejich hřišti dvakrát prohráli a v prvním utkání u nás doma jsme dokázali sice bodovat, ale pouze vítězstvím v samostatných nájezdech. Všechna utkání byla velice vyrovnaná. Body jsme potřebovali a věřili jsme ve vítězství.

Elba DDM Ústí nad Labem - SK Kelti 2008

3 : 4 SN (2:2, 0:1, 1:0)

Už od úvodu jsme bohužel tahali za kratší konec a to mělo vzápětí vážný důsledek. Ve čtvrté minutě přišlo naše vyloučení a nabídnutou šanci hosté stoprocentně využili střelou k tyči Vaňkovi branky. 0:1. Na 1:1 vyrovnával Filip, který se rozběhl kolem mantinelu a svou individuální akci zakončil brankou. Po vyrovnávající brance to byli opět hosté, kdo pomalu přebíral taktovku utkání. Naši hráči byli všude o krok později, než hráči Keltů. Po již několikáté zbytečné ztrátě míčku ve středním pásmu hosté opět trestají. Mladý Krbec i na podruhé překonal Vaňka a Kelti vedou 2:1. Těsně před koncem první třetiny bylo srovnáno. Vichra našel Myškovského a ten Kaňku. 2:2. Po prvotním oťukávání ve druhé části hry, udeřili Kelti potřetí. Na 2:3 upravil stav utkání Chromek. Vzápětí měli hosté šanci přesilové hry. Jen s velkou dávkou štěstí jsme se ubránili další brance v naší síti. Do konce třetiny měl více ze hry soupeř a naše sporadické útoky nebyli vůbec nebezpečné. Do třetí třetiny jsme nastoupili již v okleštěné sestavě. Trenéři nechali sedět na lavičce nejednu oporu tým, která dnes neměla svůj den. V začátku třetiny byla vidět naše větší aktivita a snaha po brzkém vyrovnání. Bohužel snahu jsme přehnali a za útočný faul pykali vyloučením. V oslabení jsme doslova „hořeli“ a branka hostí vysela ve vzduchu. Přesto jsme se dokázali ubránit, ale od té doby naše hra postrádala jiskru a nápad. Proto trenéři přikročili k další změně v sestavě a vyplatilo se. Šest minut před koncem třetiny vyrovnal k naší velké radosti Zeman po přihrávkách Kaňky a Tomšíka. 3:3. V závěru třetiny soupeř přistoupil ke stylu hry, který předváděl po většinu utkání. Na taktickou hru Keltů jsme nenašli žádnou odpověď a tak se o bodu navíc muselo rozhodnout v samostatných nájezdech. Jediná branka padla z hokejky mladého Krbce a ten tím završil svůj hattrick a svému týmu přiřkl bod navíc.

vyloučení :    3 : 1      přesilovky :   1 : 3       využití :   0 : 1       v oslabení :   0 : 0

střely na branku :    25 : 22 (8:10, 8:6, 9:6):

branky Elba DDM : 11:35 Filip, 14:24 Macek (Myškovský, Vichra), 38:18 Zeman (Kaňka, Tomšík)

sestava Elba DDM : Vaněk, Kohn - Hrdlička, Procházka, Klíma, Maule, Kapusta, Tomšík - Zeman, Tůma Š., Hrubý, Lukáš, Vichra, Jičínský, Bauer, Filip, Myškovský, Kaňka, Macek.

slovo trenéra Vaška Jirkovského :  „Nečekali jsme snadné utkání. Jenže na nás byla vidět „nechuť“ hrát. Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec. Stále jsme dotahovali jak stav utkání, tak i herní disciplínu. Do poslední třetiny jsem proto sestavu stáhl pouze na dva útoky. Dále ještě během třetiny jsem prohodil hráče. To se nakonec vyplatilo a my srovnali. Samostatné nájezdy jsou vždy loterií. Musím přes všechno poděkovat hráčům za trpělivost a týmovost.“

HBC Coyotes Hýskov - Elba DDM Ústí nad Labem

1 : 12 (0:6, 1:0, 1:6)

Po nepovedeném sobotním utkání jsme chtěli s Hýskovem získat plný počet bodů. Šance na body byla veliká a my vstupovali do utkání jako favorité. Ve dvou předešlých utkáních jsme domácím dali 15 branek a žádnou neobdrželi.

Utkání jsme začali ve velkém stylu a už v deváté vteřině po přihrávkách Hrubého a Zemana otevírá náš účet Kapusta. 0:1. Domácí se ještě nestačili vzpamatovat a Kaňka našel Filipa a ten již podruhé v krátké době překonává domácího brankáře. 0:2. Další „double“ branek měli na svědomí Kaňka, kterému přihráli Tomšík a Filip 0:3 a za 20 vteřin po přihrávce Procházky na 0:4 upravil Myškovský. Na další branku jsme si museli počkat až do 8 minuty. To jsme sice hrály v oslabení, ale to nezabránilo Tomšíkovi, aby navýšil naše vedení na pět branek. 0:5. O šestou branku se postarali Vichra a Hrdlička, ti přihrávali a Myškovský, dnes podruhé překonal domácího brankáře. 0:6. Bohužel vidina lehkého a snadného vedení měla za následek to, že jsme ve druhé třetině úplně přestali hrát. Domácí hráči toho dokonale využili a zatížili naše konto vůbec první brankou. 1:6. Do konce třetiny jsme nedokázali zlepšit hru a tím pádem jsme nepřidali ani branku. V úvodu třetí třetiny jsme bohužel pokračovali ve stylu hry, kterou jsme předváděli ve třetině druhé. To mělo za následek, že již hned ve 14 vteřině po sekání byl vyloučen náš hráč a domácí hráli přesilovou hru. Jenže Tomšík byl proti tomu, aby naše hra měla klesající tendenci a tak po přihrávce Jičínského a Filipa zvyšuje na 1:7. Byla to již druhé branka Tomšíka v našem oslabení. Touto brankou jakoby zapnul otáčky týmu na vyšší stupeň a následující 3 minuty byli pro domácí přímo katastrofické. Až na 1:11 zvýšili postupně 2x Zeman, Jičínský a dnes již potřetí Myškovský (hattrick). Stav utkání jsme paradoxně uzavřeli v našem oslabení. Tomšík našel Filipa a ten dovršil tucet branek domácí síti. 1:12.

střely na branku :    16 : 47 (4:14, 8:12, 4:17):

branky Elba DDM : 0:09 Kapusta (Zeman, Hrubý), 0:45 Filip (TKaňka), 4:08 Kaňka (Filip, Tomšík), 4:30 Myškovský (Procházka), 7:57 Tomšík SH, 12:06 Myškovský (Hrdlička, Vichra), 31:06 Tomšík SH (Filip, Jičínský), 32:38 Zeman, 33:01 Zeman (Hrubý), 33:59 Jičínský (Filip, Tomšík), 34:07 Myškovský, 41:28 Filip SH (Tomšík)

sestava Elba DDM : Kohn, Tůma K. - Hrdlička, Procházka, Klíma, Maule, Kapusta, Tomšík - Zeman, Tůma Š., Hrubý, Lukáš, Vichra, Jičínský, Filip, Myškovský, Kaňka.

slovo asistenta trenéra Radka Červinky :  „Dnes se zase ukázalo, že kluci, když poslechnou dobře míněné rady a hecnou se, tak dokážou soupeře přehrát. To bohužel platí i obráceně, když si mysli, že vše půjde samo bez snahy, tak je přehraje jakýkoliv soupeř. Dnes se to přesně ukázalo ve druhé třetině. Každopádně roli favorita jsme splnili a tři body jsme si odvezli domu

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > MČR SŽ: Porážka v domácím prostředí od Keltů z Berouna a nedělní výhra s Hýskovem