MČR SŽ: Prohra s vedoucím Rakovníkem až na samostatné nájezdy

13.11.2017

Jeden z mnoha soubojů z utkání Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Rakovník (foto: Tomáš Laibl)

Starší žáky čekalo velice obtížné utkání. Na domácím hřišti přivítali favorita soutěže - tým HBC Rakovník, který zatím v základní hrací době neprohrál.

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Rakovník

3 : 4  SN (1:1, 1:1, 1:1)

Od prvního vhození, bylo na hostech vidět, že si přijeli do Ústí pro plný počet bodů. Po celé dvě úvodní minuty se hosté tlačili na naši branku. Naše obrana byla prozatím pevná. Co prošlo, chytil Vaněk v brance. Proto jako blesk z čistého nebe musel působit na hosty náš gól po rychlé akci. Po buly v našem obranném pásmu vystartovali všichni tři naši útočníci. Míček si z našeho pásma vyvezl Bauer a dovezl ho až do rakovnické branky. 1:0. Naše radost netrvala dlouho, jelikož hosté předvedli velký důraz před brankou a v krátké chvilce srovnávají na 1:1. To, když naše přetížená obrana nestačí reagovat na dorážky. Po čtvrté střele z blízka už Vaněk kapituloval. Po vyrovnání stavu utkání se vyrovnala i hra obou týmů. Šance v podobě přesilové hry se nám moc nepovedla a hosté se v pohodě ubránili. Ke konci třetiny je Rakovník lepším týmem. Jen naše bojovnost a výkon brankáře nás drží ve hře. Několik vyloučených na obou stranách nemělo na vývoj hry velký vliv. Na začátku druhé třtiny byli hosté aktivnější. Aktivita hostí nás přinutila dělat chyby a jednu takovou - při rozehrávce využili, 1:2. Následuje opět několik vyloučených a hra v přesilovkách a oslabení se vyvíjela dle situace. Za zmínku stojí dvojnásobná přesilová hra hostí, kde se hrálo 5 na 3, která trvala 1:27 minuty. Nutno podotknout, že si Rakovník připravil mnoho šancí, ale my jsme se ubránili i následné přesilové hře 5 na 4. Po ubránění přesilové hry jsme hru srovnali a po pěkné a rychlé kombinaci Bauer, Tůma Š., Zeman, poslední jmenovaný srovnává na 2:2. Po vyrovnací brance najednou jakoby Rakovník nevěděl, co má hrát. Do konce třetiny jsme měli převahu, ale nedokázali jsme jí využít ke vstřelení branky. Úvod třetí části byl z obou stran opatrný a týmy si byli vědomy, že může rozhodnout každá maličkost. Hra se začínala přiostřovat, vše dle sudích v rámci pravidel. V této fázi utkání se hrál velice pěkný hokejbal s šancemi na obou stranách. Brankáři dominovali a předváděli své umění. Bohužel po nahození míčku od hostujícího hráče, metr za červenou čárou, si Vaněk vybral první slabou chvilku v utkání a v čase 43:25 kapituloval. Rakovník se ujal vedení. 2:3. V té chvíli se zdálo vše ztraceno. Nikoli však v hlavách trenérů, kteří si vzali oddechový čas a poztivně nabudili tým. Závěrečný tlak vyšel na jedničku. Maule, svým prvním gólem srovnává, v čase 44:33 na 3:3. Bohužel v samostatných nájezdech už jsme se prosadit nedokázali a tak si hosté z Rakovníka vezou domů dva body.

vyloučení :    4 : 5      přesilovky :   2 : 2       využití :   0 : 0       v oslabení :   0 : 0

střely na branku:    20 : 25 (6:12, 8:8, 6:5):

branky Elba DDM:  2:47 Bauer, 27:20 Zeman (Tůma, Bauer), 44:33 Maule (Lukáš, Kuchař)

sestava Elba DDM: Vaněk - Procházka, Klíma, Kapusta, Hrdlička, Maule, Vichra - Zeman, Kuchař, Bauer, Jičínský, Myškovský, Lukáš, Tůma Š.

slovo trenéra Václava Jirkovského:  „Dobrá hra celého týmu. Dobře zachytal gólman, až na jednu chybičku. Utkání se muselo líbit všem aktérů - hráčům i divákům. Palec nahoru pro kluky, že je nepoložila třetí branka těsně před koncem utkání a dokázali ještě vyrovnat. Nájezdy - to už je loterie, tam byli hosté lepší.“

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > MULTIMÉDIA > Archiv článků > 2017 > MČR SŽ: Prohra s vedoucím Rakovníkem až na samostatné nájezdy