MČR SŽ: Výhra na nájezdy doma proti Keltů a prohra v Novém Strašecí

20.11.2017

V obranném souboji Jachym Hrdlička (foto: Radek Červinka)

Nabitý víkend čekal starší žáky na závěr podzimní části soutěže. Nejprve jsme začali na domácí půdě o státní svátek v pátek 17. listopadu 2017 proti ambicióznímu týmu SK Kelti 2008. V nedělním utkání náš tým zajížděl k utkání do Nového Strašecí, kde jsme chtěli překvapit a pokusit se odvést si nějaké body.

Elba DDM Ústí nad Labem - SK Kelti 2008

3 : 2 SN (1:1, 0:1, 1:0)

V prvním utkání v Berouně, nám Kelti dali lekci z hokejbalu. Po vyrovnaných dvou třetinách, ve třetí již dominovali a zaslouženě vyhráli. V tomto duchu také začalo i toto druhé utkání. Hosté z Berouna byli v první části třetiny lepším týmem. Svou nátlakovou hrou nás nutili k chybám. Po jedné chybě v obraně jsme se uchýlili k nedovolenému zákroku a Kelti nabídnutou šanci dokonale využili. Těsně před koncem šesté minuty Vaněk v naší brance, po několika skvělých zákrocích kapituloval. 0:1. Po obdržené brance se snažíme zrychlit přechod středním pásmem a tím rozhýbat obranu hostí. Podařilo se nám to a Kelti přerušili náš tlak jen za použití nedovoleného zákroku. Přesilovou hru jsme sehráli prachbídně. Hosté se bez nejmenší námahy ubránili. Paradoxně po skončení naší přesilové hry, hosté opět lepším týmem. V závěru třetiny krásné vypíchnutí míčku Bauerem. Ten po rychlém přechodu středního pásma přihrává na Myškovskýho a ten, i když nadvakrát, vyrovnává na 1:1. V další části hry jsme pokračovali v herní mizérii. Kelti nás stále přehrávali a byli všude o krok dříve. Po hrubé chybě jednoho z našich beků se hosté opět ujali vedení. 1:2. Po vstřelené brance nás Kelti sevřeli v kleštích a moc nám míček nepůjčovali. Několikráte nebezpečně ohrozili naší branku, ale Vaněk stál vždy na svém místě. Naše přetížená obrna vyráběla stále více a více chyb. Po jedné z nich bylo proti naší brance nařízeno trestné střílení. Náš brankář krásně chytil a tak nás udržel ve hře. Chycené trestní střílení jakoby mělo vliv na naši další hru. Zatlačili jsme na soupeře a do konce třetiny jsme měli velkou převahu. Bohužel jsme z této převahy nedokázali nic vytěžit. S úvodem třetí třetiny jsme se herně opět vytratili a Kelti převzali taktovku hry. Po proházení sestavy jsme dokázali srovnat hru a pomalu jsme začínali mít navrch. Odměnou nám byla vyrovnávající branka po nahození Mauleho, doráží Bauer. 2:2. V úplném závěru třetiny svou nedisciplinovaností dal obrovskou šanci hostům jeden z našich hráčů. Za krosček putoval na trestnou lavici. Kelti mohutně zatlačili, ale nakonec byli sami rádi, že neinkasovali po našich dvou velice vydařených akcích. Taktický manévr trenérů, když na samostatné nájezdy vystřídali brankáře a za výborně chytajících Vaňka šel do branky Tůma Kryštof - vyšel. Ten nepřipustil žádné další drama a svými zákroky vychytal druhý bod pro náš tým. 3:2 SN.

vyloučení:    3 : 1      přesilovky :   1 : 3       využití :   0 : 1       v oslabení :   0 : 0

střely na branku :    32 : 20 (9:7, 15:10, 8:3):

branky Elba DDM:  12:28 Myškovský (Bauer, Jičínský), 43:14 Bauer (Maule, Vyhlídal), SN - Kapusta

sestava Elba DDM: Vaněk, Tůma K. - Procházka, Matoušek, Kapusta, Hrdlička, Maule, Vichra, Vyhlídal - Zeman, Kuchař, Bauer, Jičínský, Myškovský, Lukáš, Tůma Š.

slovo trenéra Václava Jirkovského:  „Ać jsme vyhráli, nemohu říci, že jsem s hrou spokojen. Hosté předvedli účinnou hru založenou na disciplíně, jednoduchosti a přesnosti. Jejich přístup ke hře si minimálně ten bod zasloužil.“

HBC Nové Strašecí - Elba DDM Ústí nad Labem

4 : 2 (1:0, 1:1, 2:1)

Po úvodním oťukávání, nás domácí přišpendlili do našeho obranného pásma. Následovalo naše oslabení, které jsme s většími obtížemi ubránili. Chyba domácích ve středním pásmu nám dala šanci ke vstřelení branky. Domácí brankář byl, však také tam, kde má být. Pak faulovali i domácí hráči a výhodu jednoho hráče v poli navíc jsme měli i my. Také nám se dařilo podobně jako domácím. Po dobré hře jsme bohužel překonat brankáře nedokázali. Pak následovala celá řada našich chyb. To vyústilo k inkasování branky. 1:0. Po brance jsme se nesmyslně stáhli a nechali hrát domácí, kteří si v závěru třetiny mohli zahrát další přesilovou hru. V úvodu druhé třetiny jsme dohrávali oslabení. Ubránili jsme se a postupně hru vyrovnali. Hra se přelévala za strany na stranu. Šance střídala šanci, přesto mírně navrch měli domácí. Pak přišlo pěkné vystižení přihrávky. Zeman, svedl běžecký souboj z našeho obranného pásma až do útočného s dvěma hráči domácích a přesto dokázal zakončit střelou. 1:1. Naše radost však netrvala dlouho a byli to opět domácí, kdo šel do vedení po další z mnoho našich chyb. 2:1. Nedisciplinovanost nás stála mnoho sil, jelikož další oslabení jsme bránili zuby nehty. Tentokrát ještě úspěšně. V závěru třetiny se pokoušíme o tlak na soupeřovu branku. Bohužel bezvýsledně. Hned v začátku třetí třetiny jsme nezachytili rychlý protiútok domácích a po střele z úhlu prohráváme 3:1. Další naše oslabení. Někteří naši hráči začali vypadat dost odevzdaně a mnoho soubojů vypouštěli. To mělo velký vliv na průběh hry. Domácí nás tím pádem jasně přehrávali a v této fázi hry jsme celý tým byli doslova „na ručník“. Trenéry tato naše hra nenechala v klidu a tak promíchali sestavu. Úspěch se dostavil vzápětí. Maule, nahodil míček od červené čáry na branku a Myškovský nadvakrát snižuje na 3:2. Po brance jsme viditelně ožili. Zatlačili jsme na soupeře a nedali jim moc šancí hrát. Naše nátlaková hra a rychlý přístup k hráčům, dělal domácím obrovské problémy. Náš několik minut trvající tlak jsme nedokázali využít a tak domácí postupně srovnávají hru. Další série neskutečných chyb má za následek čtvrtou branku v naší síti. 4:2. Po této brance, necelé čtyři minuty před koncem utkání naši hráči totálně vypustili zbytek zápasu. Vše vyvrcholilo velkou frustrací některých hráčů. To už však nemělo na výsledek utkání žádný vliv.

střely na branku:    36 : 21 (7:4, 17:4, 12:13):

sestava Elba DDM: Vaněk, Tůma K. - Procházka, Kapusta, Hrdlička, Maule, Vichra - Zeman, Kuchař, Bauer, Jičínský, Myškovský, Lukáš, Tůma Š.

slovo trenéra Václava Jirkovského:  „Domácí hráči předvedli standart své hry. My jsme nedokázali využívat ani ty největší šance. Naše hra bohužel navázala na hru, kterou jsme předváděli v pátek. Chybí nám šťáva, elán a nebojím se říci, že i u někoho chuť hrát. Poslední dvě utkání nás nezastihli v tom nejlepším světle. Přes zimní přestávku budeme mít mnoho práce a mnoho činností se musí jednoznačně zlepšit.“

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > MULTIMÉDIA > Archiv článků > 2017 > MČR SŽ: Výhra na nájezdy doma proti Keltů a prohra v Novém Strašecí