Přebor MŽ: Ani velmi dobrý výkon body s Hostivaří nepřinesl

25.4.2017

Jeden z mnoha soubojů z utkání (foto: Tomáš Laibl)

Již potřetí jsme se v letošní sezóně měli utkat s vedoucím týmem soutěže, týmem HBC Hostivař. Náš tým na toto utkání byl velice dobře připraven a kluci byli hodně namotivováni soupeři vrátit dvě předešlé prohry. Zvláště ta druhá dlouho mrzela, když domácí Hostivař rozhodla o svém vítězství až v závěrečné třetině. Jenže hosté chtěli potvrdit roli favorita a chtěli to dokázat hlavně na hrací ploše.

Elba DDM Ústí nad Labem  - HBC Hostivař

4 : 5  (4:2, 0:1, 0:2)

Po úvodním vhození míčku, první útok směřoval na naši branku. Kříž střelu vyrazil a okamžitě se situace otočila a útočili jsme my. Vybojovali jsme vhazování v našem útočném pásmu. Kuchař vyhrál vhazování a okamžitě míček putoval na hůl Kozy a ten z první nedal Drahošovi v brance hostí šanci. 1:0. Neuplynulo ani půl minuty od naší vstřelené branky a stejná dvojce úřadovala znovu. Tentokráte si pozice prohodili. Koza nahrával a Kuchař zvyšuje na 2:0. To byla pro hosty dost studená sprcha, ale ti se nevzdávali a dokázali několikrát provětrat naši obranu. Další nápor naší první lajny a vyhazovaný míček od červené čáry vrací zpět na branku hostí, Růžička. Ten se po několika odrazech dostal až k brankáři, kterého míček malinko překvapil a nedokázal na něj včas zareagovat. To už, ale důsledný Kocourek míček dorážel za jeho záda a my vedli překvapivě, již v 5 minutě utkání 3:0. Jenže Hostivařští ukázali, v čem je jejich síla. Na chvilku jsme ztratili koncentraci na hru a rázem je sníženo na 3:1. Hosté se nevzdávají a donutili naší obranu chybovat a vedeme již pouze o jednu branku 3:2. Proti tomuto vývoji utkání byla naše první lajna. Ta sevřela hostující hráče v jejich obranném pásmu. Huja zabojoval s míčkem a přenechal Myškovskýmu a ten našel Kocourka. Kocourek zvedl hlavu a hezkou střelou zavěsil do „šibenice“ Drahošovi branky. 4:2. Tak skončila i první třetina. Na začátku druhé třetiny se do nás hosté zakousli a branka vysela ve vzduchu. Nedokázali jsme navázat na pohyb hostujících hráčů a tak zákonitě přišel trest v podobě zbytečného faulu. Oslabení jsme přestáli bez úhony a o chvilku později jsme měli stejnou šanci i my. Přesilovou hru jsme bohužel sehráli velice špatně. Po dalším našem zbytečném, nedovoleném zákroku byla ponechána hostům výhoda a ti tuto výhodu využívají. Snižují na 4:3 a jsou znovu ve hře o body. Další naše šance. Kuchař a Angr se sami dva hnali na Drahošovu branku. Kuchař první střelou nedokázal překonat brankáře hostí a pak místo přihrávky na úplně volného Angra, sobecky z nesmyslného úhlu střílí na Drahoše opět. Ten si již s touto opakovanou střelou bez nejmenších problémů dokázal poradit. Ve druhé třetině jsme nedokázali proměnit velké šance a tak hosté nastupovali do třetí třetiny se ztrátou už pouze jedné branky. Tuto ztrátu okamžitě dokázali vymazat a v prvních minutách poslední třetiny se začínalo opět od začátku. 4:4. Jenže jsme ještě netušili, že nás hosté dokonale vyškolí z produktivity. Třetí střela na branku v této části hry a Kříž dostává velice laciný gól z velkého úhlu, když si nepohlídal svojí tyčku. 4:5. Hostivař dokonala obrat v utkání. Náš tým se sice snažil a trenér stáhl sestavu na dvě lajny, ale už nebylo jak fyzických tak ani morálních sil se poprat o výsledek. A tak slibně rozehrané utkání jsme nakonec opět ztratili v poslední třetině. Vypadalo to, že jsme si střelný prach vystříleli v první třetině a na ty další už nezbylo. Hostivař si závěr pohlídala a nedovolila nám ani hru bez brankáře.

vyloučení :    1 : 3      přesilovky :   3 : 1       využití :   0 : 0       v oslabení :   0 : 0

střely na branku :    21 : 24 (8:8, 6:9, 7:7)

branka Elba DDM :  1:20 Koza (Kuchař), 1:43 Kuchař (Koza), 4:07 Kocourek, 10:58 Kocourek (Myškovský, Huja)

sestava Elba DDM : Kříž, Buneš - Klíma Jiří, Vyhlídal, Kincl, Růžička, Matušík, Kerner, Lejček -  Kocourek, Myškovský, Huja, Kuchař, Koza, Angr, Černý, Jičínský, Vondruška, Klíma Jan

slovo hlavního trenéra Václava Jirkovského: „Hosté s námi měli až nečekaně moc práce. Popravdě jsem dnes věřil v dobrý výsledek, ale jakou smršť předvedli kluci v úvodu první třetiny, to mě samotného překvapilo. Zaskočili jsme Hostivař, ale ti prokázali, že ne nadarmo jsou vedoucím týmem soutěže. Na svou šanci si trpělivě počkali. V dalších třetinách už jsme nedokázali využít spoustu šancí a to rozhodlo. V úvodu poslední třetiny dvě hrubky a kluci už neměli morální sílu něco s výsledkem udělat.  Přesto naše hra byla velice dobrá, ale musíme se naučit vyvarovat se takovýchto hrubých chyb, které jako v tomto případě rozhodli utkání. Hostivaři gratuluji k vítězství.“

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > MULTIMÉDIA > Archiv článků > 2017 > Přebor MŽ: Ani velmi dobrý výkon body s Hostivaří nepřinesl