Přebor MŽ: Na Hostivaři ani doma s Kladnem se nedařilo

20.3.2017

Jeden ze soubojů v utkání s Kladnem (foto: Tomáš Laibl)

Náročný víkend čekal na mladší žáky v přeboru regionu Čechy Střed. V sobotu 18. března zajížděl náš tým k vedoucímu týmu soutěže do Hostivaře. V neděli náš tým přivítal za nepříznivého počasí na domácím hřišti HBC ALPIQ Kladno, dalšího těžkého soupeře.

HBC Hostivař - Elba DDM Ústí nad Labem

8 : 4  (1:0, 3:3, 4:1)

Velice opatrný začátek utkání z obou stran. Náš tým hrál opatrně a takticky velice dobře. Hlídali jsme si hostivařské hráče a nepustili jsme je do vyložené gólové šance. Přečkali jsme i přesilovou hru domácích, z úvodu třetiny. To se bohužel nedalo již říci o přesilovce v závěru třetiny. Náš útočník dobíhal k mantinelu, domácí obránce před ním spadl a náš hráč upadl přes něho. Bohužel se vše odehrálo u mantinelu a rozhodčí toto posoudil jako faul našeho hráče, který musel na trestnou lavici. Domácí dokonale využili přesilu jednoho hráče v poli a vedli 1:0. Úvod druhé třetiny vyšel domácím. Na 2:0 zvýšili po hrubé chybě naší obrany, která nechala před Bunešem úplně volného hráče. Nesložili jsme zbraně a zabojovali. Podél mantinelu se pěkně protáhl Myškovský a neuvěřitelně z velkého úhlu dokázal trefit horní růžek domácí branky. 2:1. Naše radost netrvala dlouho, domácí dávají třetí branku. 3:1. Další chyba v našich řadách a 4:1. Přesto na našich hráčích byla vidět velká snaha a chuť hrát. To se ukázalo, když Jičínský našel Myškovského a ten se za pomoci Kocourka dokázal protáhnout mezi dvěma hráči a poslal míček Keprtovi mezi nohy. 4:2. Domácí po tomto gólu vypadali jako opaření. Toho jsme dokázali využít a po důrazu před domácí brankou to byl opět Myškovský, který po přihrávce Kocourka snížil na rozdíl jediné branky. 4:3. Dva slepené góly v naší síti a domácí znovu odskočili na rozdíl tří branek. Šanci na snížení jsme měli vzápětí. Bohužel v naší přesilové hře jsme se museli více bránit, než že jsme ohrožovali branku domácích. Důraz před brankou předvedl Kocourek a již při hře 5 na 5 snižujeme na 6:4. Následnou přesilovou hru také nevyužíváme a tak udeřili domácí a definitivně tím zlomili náš odpor. 7:4. Dvě vteřiny před koncem utkání v přesilové hře, hostivařští dovršili své vítězství osmou brankou. 8:4.

vyloučení :    3 : 4      přesilovky :   3 : 2       využití :   2 : 0       v oslabení :   0 : 0

střely na branku :    31 : 13 (9:4, 11:4, 11:5)

branky Elba DDM:  16:10 Myškovský (Doucha), 19:26 Myškovský (Jičínský), 21:06 Myškovský (Kocourek), 32:15 Kocourek (Černý)

sestava Elba DDM: Buneš – Lejček, Klíma Jiří, Matušík, Doucha, Doucha -  Černý, Klíma Jan, Jičínský, Vondruška, Kocourek, Myškovský, Koza.

slovo hlavního trenéra Václava Jirkovského:  „K utkání jsme odjížděli bez sedmi hráčů základní sestavy. Přesto jsme se hostivařských nezalekli a ještě po druhé třetině jsme dokázali s domácími statečně držet krok. V poslední třetině nám již došli síly a domácí nás herně přehráli. Gratulace Hostivaři k vítězství.“

Elba DDM Ústí nad Labem - HBC Alpiq Kladno

1 : 10  (1:3, 0:2, 0:5)

Za velice nepříznivého počasí - déšť a chlad, jsme sehráli další těžké utkání s favoritem soutěže. Tým Kladna je aspirantem na titul a k nám nepřijel body rozdávat, ba naopak přijel bodovat. Kladno dle předpokladu začalo obrovským tlakem a po mnoha našich hrubých chybách se rychle a snadno dostalo do vedení 2:0. První naše nebezpečná akce přišla až na konci první třetiny. Kerner vystřelil na branku a Jičínský pěkně tečoval. 1:2.  Radost ze vstřelené branky netrvala dlouho a po další hrubé chybě přišel trest. 1:3. Kladno i v úvodu druhé třetiny pokračovalo v náporu a provětrávalo naší obranu. Buneš v brance hasil jeden malér za druhým, přesto za jeho zády skončili další dva balónky a tak jsme už prohrávali 1:5. Třetí třetina byla z naší strany úplně odevzdaná. Hosté nás školili snad úplně ve všem. Naše konto zatížili dalšími pěti brankami a po zásluze vyhráli vysokým rozdílem.

vyloučení :    1 : 1      přesilovky :   1 : 1       využití :   0 : 0       v oslabení :   0 : 0

střely na branku :    16 : 38 (4:15, 8:12, 4:11)

branka Elba DDM :  11:07 Jičínský (Kerner)

sestava Elba-DDM : Buneš, Kříž - Klíma Jiří, Matušík, Doucha, Doucha, Koza -  Černý, Klíma Jan, Jičínský, Vondruška, Kocourek, Myškovský, Kuchař, Šimic M., Wiesner

slovo hlavního trenéra Jirkovského: „Utkání se nám vůbec nepovedlo. Vytvářeli jsme mnoho a mnoho chyb, které soupeř spolehlivě trestal. Hosté byli dobře připraveni a hráči velice silní na míčku. Kladno zaslouženě vyhrálo. Gratuluji.“

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > MULTIMÉDIA > Archiv článků > 2017 > Přebor MŽ: Na Hostivaři ani doma s Kladnem se nedařilo