23.3.2019 EXTRALIGA DOROSTU: Neporažená Hostivař dorazí do Ústí nad Labem

Neporažený tým HBC Hostivař dorazí do Ústí nad Labem v neděli 24. března k dalšímu utkání EXTRALIGY DOROSTU. Hostivař je sice díky menšímu počtu odehraných utkání na druhém místě aktuální tabulky, ale v tomto soutěžním ročníku ještě nepoznala hořkost porážky. Bude to druhý souboj našich hráčů s tímto soupeřem. Na jeho hřišti jsme podlehli na podzim 4:1. Určitě bude fajn na tento výkon navázat a soupeře v domácím prostředí pořádně potrápit. A jak se na tento zápas připraví a zároveň čím chtějí soupeře na domácím hřišti zaskočit, nám pro web prozradil Ivan Janáček a Filip Procházka. více

22.3.2019 EXTRALIGA JUNIORŮ: Důležitá výhra na Kladně a nyní dvě domácí utkání za jeden víkend Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Netradičně ve čtvrtek (21. 3. 2019) odehráli junioři další utkání EXTRALIGY a opět po krátké době se představili na Kladně. Poslední měření sil skončilo výhrou domácího celku 5:4 a tak si domácí určitě dělali zálusk na další zisk bodů. Naše sestava odcestovala mírně oslabená, ale vůle byla i tak obrovská. Od úvodních minut měla hra vysoké tempo a hlavní role patřila oběma brankářům. Až do 12. minuty, kdy se náš tým dostal po brance Martina Stupky do vedení. V další části první třetiny už branka nepadla a do šaten tak odcházel veseleji našim hráčům. Průběh utkání naznačoval, že mnoho branek padat nebude. Oba týmy pozorně bránily a i brankáři byli bezchybní. V samém závěru druhé třetiny se však domácím přeci jen podařilo překonat brankáře Jakuba Totha, když byl šťastným střelcem domácí Josef Stříbrný. Před třetí třetinou tak bylo skóre nerozhodné. Do třetí části hry vstoupily oba týmy velmi opatrně. Do vedení se podařilo dostat hostujícímu týmu, kdy se ve 34. minutě utkání trefil Michal Hruška. Radost byla obrovská, ale do konce zápasy zbývalo stále hodně času. Domácí to zkoušeli, jak to šlo, ale hostující obrana i brankář Toth nechtěli dopustit dalšího vyrovnání. To se nakonec s vypjetím všech sil podařilo a těsnou výhru 2:1 si odvezli do Ústí nad Labem. Po utkání se nám podařilo získat odpovědi od Martina Stupky, Jakuba Totha a Vojtěcha Hanzlíka. více

20.3.2019 EXTRALIGA DOROSTU: Nejnižší možná porážka na Kladně mrzí. Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

V neděli 17. března 2019 se v rámci 17. kola EXTALIGY DOROSTU - divize západ, představil náš tým na Kladně. Domácí tým byl před zápasem pasován do role favorita, ale našemu družstvu se začátek utkání podařil. Domácí hráči sice byli o něco více aktivnější, ale skóre po první třetině bylo i zásluhou obou brankářů nerozhodné. Co se nepovedlo domácím v první třetině, povedlo se hned z kraje třetiny druhé. V její třetí minutě se trefil za záda Kryštofa Tůmy domácí Jiří Říha. Domácí tato branka uklidnila, ale další se jim přidat do konce prostřední části hry už nepodařilo. Ve třetí třetině se náš tým snažil prostřelit domácího brankáře Antonína Křemenáka, ale recept se najít nepodařilo během celé její délky. A když ani domácí žádnou další branku nepřidali, utkání skončilo nejhubenějším vítězstvím domácích rysů. K hodnocení utkání a důvodům proč se nepodařilo vstřelit ani jednu branku se pro web vyjádřili Ivan Janáček a Filip Procházka. více

20.3.2019 PŘEBOR MINIPŘÍPRAVEK: Naši nejmenší se představí na turnaji v Mostě Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

I našim nejmenším se rozjíždějí turnaje na plné obrátky, a i když je už nyní občas venku krásné počasí, tak tento turnaj se odehraje v neděli 24. března 2019 v mostecké hale v areálu netradičních sportů. Náš tým se nejprve představí ve své modré skupině proti týmů HBC Liberec - černý a SK Kelti 2008 - Fretky. Dále se pak utkají dle umístění se dvěma týmy z druhé skupiny. Uvidíme určitě velkou snahu všech dětí, které se budou chtít předvést před svými rodiči. Věříme, že si do mostecké haly najde cestu plno nejen rodičů, ale i fanoušků těchto nejmenších hokejbalistů. více

18.3.2019 CROSSDOCK EXTRALIGA: Výhra s Hradcem udržela naději na playoff Patrik Balcar před brankářem Hradce králové (foto: Tomáš Laibl

V sobotu 16. března 2019 se uskutečnilo utkání 21. kola CROOSDOCK EXTRALIGY, kdy jsme hostili v domácím prostředí celek HBC Hradec Králové 1988. Pro náš tým ty byl velice důležitý zápas, kdy se hrálo o šanci bojovat o účast mezi nejlepšími ve vyřazovacích bojích. Hosté mají playoff jisté a už jen bojují o co nejlepší pozici po základní části. Do utkání vstoupil lépe hostující tým, když už v 57. sekundě utkání dokázal prostřelit domácího brankáře Zdeňka Bandu hostující Jaroslav Tesař. Po vstřelení této branky to vypadalo, že celé utkání bude ve znamení většího množství vstřelených branek. Zvláště když ve čtvrté minutě utkání bylo vyrovnáno. Domácí Patrik Balcar dokázal propasírovat svojí střelu mezi betony hostujícího brankáře a boly srovnáno. Kdo opravdu v této chvílí čekal brankové hody, byl nakonec zklamán. I když oba týmy byly i nadále aktivní, do konce první části hry už žádná branka nepadla. Ve druhé třetině náš tým dostal už nějaké přesilové výhody a tu druhou dokázal využívat. Po přihrávce Miroslava Růžičky se prosadil útočník Jiří Tomáš. Radost u domácí fanoušků byla obrovská a hnali i nadále svůj tým do útoku. Ve zbytku druhé třetiny dělali oba brankáři svou práci na výbornou a po druhé třetině tak svítilo na tabuli skóre 2:1 pro domácí. I ve třetí části hry probíhal aktivní hokejbal s řadou šancí, ale oba brankáři už nechtěli inkasovat žádnou branku. Ani přesilové hry se týmům nedařily, a když ani v samotném závěru nevyužil tým Hradce Králové vyloženou šanci, mohl se tým Jaroslava Pavlíka radovat ze zisku důležitých tří bodů. A jak hodnot utkání nám pro web odpověděli David Bím, Patrik Balcar a Ondřej Čejka. více

17.3.2019 EXTRALIGA DOROSTU: Podaří se bodovat na Kladně? Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

V neděli 17. března cestuje tým dorostenců ke svému utkání extraligy do Kladna. Úvodní bule utkání bude vhozena v 11:00 hodin. Po porážce v minulém kole v domácím prostředí od Keltů je  co napravovat, ale nebude to nic jednoduchého. Kladno je v aktuální tabulce na 5. místě, náš celek se nachází na místě sedmém. Mírným favoritem utkání budou určitě domácí, i když první měření sil dopadlo na podzim pro naše barvy. A s jakými cíli jdou do zápasu, se s námi podělila hned čtveřice hráčů. více

16.3.2019 EXTRALIGA JUNIORŮ: Zvítězíme na hřišti posledního celku soutěže?

Po porážce v minulém kole na Kladně se v neděli 17. března 2019 přestavíme na hřišti posledního týmu tabulky HBC Nové Strašecí. Domácí tým nesmíme podcenit. I když je v soutěži stále bez bodu určitě bude chtít nějakého z favoritů zaskočit. Co si před utkáním myslím o zápase myslí nám sdělil pro klubový web útočník Vojtěch Hanzlík. "Spíš než 3 bodíky budeme chtít získat psychickou vyrovnanost, kterou jsme měli na začátku sezóny. Doufám a pevně věřím, že Strágo bude náš odrazovej můstek!" více

15.3.2019 CROSSDOCK EXTRALIGA: Jen výhra nad Hradcem udrží naději na play off

Poslední tři utkání základní části zbývají odehrát našemu týmu v letošním ročníku CROSSDOCK EXTRALIGY. V sobotu 16. března tak přivítáme v domácím prostředí tým z Hradce Králové. Na soupeřově hřišti náš tým v letošní sezóně těsně prohrál, ale nynější rozložení sil dělá z našeho protivníka favorita tohoto zápasu. Pokud se však našim hráčům nepodaří bodovat, s vidinou vyřazovacích bojů se budeme muset rozloučit. A jak to vidí před tímto zápasem nám pro web sdělili Josef Sobotka a Jan Sedláček.  více

15.3.2019 EXTRALIGA DOROSTU: Výkon v domácím prostředí na Kelty z Berouna nestačil

V neděli 10. března přivítal náš tým dorostu na svém hřišti Kelty z Berouna. Náš tým byl namotivováni vrátit soupeři porážku z Berouna a začátek utkání dával naději na dobrý výsledek. Už ve 3. minutě zápasu poslal domácí do vedení Jan Bečvář. Soupeř se v průběhu první třetiny čím dál víc osmělovat a  11. minutě z přesilové hry vyrovnal brankou Adama Janoška. Po první třetině tak byl stav vyrovnaný 1:1. Ve druhé části hry přibývalo na domácí straně vyloučených a soupeř dokázal dvě výhody zužitkovat a dostat se tak do vedení po 2. třetině o dvě branky. Autorem obou branek byl Marek Krbec. Od začátku třetí třetiny se domácí snažili zápas zdramatizovat a dokonce se to povedlo po brance Jáchyma Hrdličky, kdy ve 35. minutě snížil na 3:2. Jenže hostující tým trpělivou hrou dostal do dvoubrankového vedení ve 39. minutě opět Adam Janošek. Na další odpor se náš tým do konce zápasu už nezmohl a podruhé v sezóně prohrál s tímto soupeřem. A jak viděli utkání vybraní hráči z kabiny dorostu? více

14.3.2019 EXTRALIGA JUNIORŮ: Jarní část zahájena těsnou porážkou na Kladně Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

V sobotu 9. března 2019 zahájil jarní boje v extralize juniorů i náš tým. První utkání po zimní pauze jsme odehráli na půdě Kladna. Sice se soupeř nenacházel na místě tabulky, se kterým by byl spokojen, ale  do zápasu nastoupil v plné síle a s chutí doma zvítězit. Náš tým chtěl také vstoupit  úspěšně, ale už první třetina utkání naznačila, jak to s cílem v zápase mají domácí a ovládli ji poměrem 2:0. I když se náš tým snažil v průběhu zápasu a branky padaly na obou stranách, tak přeci jen o výhře domácích rozhodl minutu a půl před koncem zápasu Procházka. A ze tří bodů se tak radoval domácí Alpiq. A co utkání rozhodlo, nám pro web prozradil útočník Vojtěch Hanzlík: „Naše nekoncentrovanost. Neměli jsme klid na hokejkách, a troufnu si říct, že jsme měli prostě smůlu. Nechci to na to házet, náš výkon byl bídnej, ale smůla nám šla bohužel naproti.“ více

13.3.2019 PŘEBOR PŘÍPRAVEK: Na závěr jarních prázdnin odehrajel turnaj v Mostě Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Zimní příprava je pomalu u konce a i nejmenším kategoriím se rozjedou soutěžní turnaje. Tým přípravek odcestuje na turnaj do Mostu, kde se uskuteční v jejich hale další turnaj přeboru přípravek. Náš tým se nejprve utká v modré skupině s týmem HBC Lišky Liberec a HBC Nové Strašecí. Poté podle umístění odehrajeme další utkání se soupeři z červené skupiny. Uvidíme, v jaké formě se všechny týmy představí. více

11.3.2019 CROSSDOCK EXTRALIGA: Strašidelný víkend pro A-tým, naděje na play off pomalu mizí. Fotografie z domácího utkání s Pardubicemi (foto: Tomáš Laibl)

Víkend hrůzy odehrál A-tým 9. a 10. března 2019. Nejprve v sobotu nestačil v domácím prostředí na tým Pardubic, který si z Ústí nad Labem odvezl pohodovou výhru 0:8 a nedovolil tak našemu týmu, aby svému soupeři vstřelil alespoň jednu branku v této sezóně. O den později cestovali hráči do Letohradu a utkání dopadlo ještě hůře a vysoká porážka, tak signalizuje již jen minimální šanci postoupit mezi 8 nejlepších týmů soutěže. více

9.3.2019 EXTRALIGA JUNIORŮ: Soutěž po zimní přestávce odstartujeme na Kladně Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Úvodní utkání po zimní přestávce čeká tým juniorů. Ke svému utkání nastoupí v sobotu 9. března 2019 od 17:30 na Kladně. Bude se jednat o první měření sil obou soupeřů v této sezóně. Kladenští už do jarních bojů zasáhli, když nestačili v Praze na Palmovce na domácí KOVO. Kladenským se sice nedaří a jsou v tabulce až na 11. místě, ale to neznamená, že utkání bude jednoduché. Kladno je v domácím prostředí velmi silné a jistě bude chtít nepovedené utkání na Kovu odčinit. A jak je tým z Ústí nad Labem na soutěž připraven, a co očekávají od souboje na Kladně, nám pro web prozradili Matěj Sedláček a Jakub Černý. více

8.3.2019 EXTRALIGA DOROSTU: V prvním domácím utkání roku 2019 přijede silný tým Keltů z Berouna Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

V neděli 10. března 2019 od 11:00 se dorost představí poprvé v domácím prostředí a za soupeře přicestuje silný tým SK Kelti 2008. První měření sil dopadlo v Berouně jasně pro Kelty a tak je určitě o co hrát. Tým z Berouna je určitě favoritek, protože bojuje o samotné čelo divize západ. náš tým je aktuálně v jejím středu. Před blížícím se duelem nám na otázku pro klubový web odpověděla hned šestice hráčů. více

7.3.2019 CROSSDOCK EXTRALIGA: Třetí víkend za sebou odehrajeme dvě utkání. V sobotu doma s Pardubicemi a v neděli v Letohradu Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

A je to tu. Třetí víkend v řadě bude bojovat náš tým ve dvou zápasech. V sobotu 9. března přivítáme v domácím prostředí Pardubice. V letošní sezóně jsme v Pardubicích prohráli vysokým rozdílem a máme jim co vracet. Věříme, že domácí prostředí nám pomůže bodovat. V neděli pak čeká A-tým daleké cestování až do Letohradu, kde jsme nuceni hrát už od 11:00 hodin, kdy nám domácí nevyhověli s posunem času začátku zápasu. Věříme, že i tady se tým semkne a pokusí se urvat nějaký ten bod, který může mít na konci základní části cenu zlata. více

7.3.2019 EXTRALIGA DOROSTU: Vstup do soutěže se povedl, těsná výhra z Rakovníku je důležitá Hostující brankář Jiří Tůma sleduje situaci za svojí brankou. (foto: Radek Červinka)

Jarní část EXTRALIGY DOROSTU odstartovala v neděli 3. března 2019 a náš tým cestoval na hřiště soupeře HBC Rakovník. Utkání slibovalo vyrovnaný zápas, který budou rozhodovat maličko, i s ohledem na to, že první měření sil v Ústí nad Labem skončilo jednobrankovou výhrou 3:2 pro naše barvy. Už od začátku zápasu to byl vyrovnaný boj plný osobních soubojů. Do vedení šel domácí tým ve 4. minutě, za které skóroval Ondřej Mendel. Hra byla i nadále vyrovnaná a přelévala se z jedné strany hřiště na druhou. Z jedné z útočných akcí hostů dokázal v 7. minutě zápasu vyrovnat Jan Škurla. Další branky do konce první třetiny už nepadly. I druhá třetina měla stejný průběh s tím rozdílem, že do vedení šel náš tým a opět se dokázal prosadit Jan Škurla a to ve 24. minutě zápasu. Domácím však také netrvalo dlouho a ve 28. minutě vyrovnal Matyáš Korf. Po druhé třetině tak bylo skóre 2:2. Do třetí třetiny se tak vstupovalo za nerozhodného stavu. Hra byla stále vyrovnaná a nedocházelo ani k faulům a tak bylo k vidění minimum přesilových her. Ta však překvapivě celé utkání nakonec rozhodla. Náš tým dostal ve 40. minutě výhodu přesilové hry a tu dokázal využít, kdy byl šťastným střelcem Tomáš Kapusta. Závěr utkání byl o velkém tlaku domácích, ale co nedokázala ubránit obrana, zachránil brankář Jiří Tůma. Po závěrečném hvizdu rozhodčích se radoval tým trenéra Jana Fedák z vítězství a dobrého startu jarních bojů. A co si o utkání myslí samotní aktéři, nám pro web zodpověděla hned šestice hráčů. více

5.3.2019 CROSSDOCK EXTRALIGA: Prohra na Kertu a výhra v Rakovníku stále živí naději na playoff Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Druhý dvojzápasový víkend mají za sebou hráči A-týmu v CROSSDOCK EXTRALIZE. Nejprve se v sobotu 2. března představili v Praze na Kert Parku, se kterým dlouho drželi krok, ale v závěrečné části hry domácí favorit zabral a rozhodl o svém vítězství. V neděli naopak byl mírným favoritem náš tým, který se představil v Rakovníku tedy na hřišti posledního týmu tabulky. Utkání nebylo jednoduché, ale podařilo se získat důležité tři body a udržet si stále šanci bojovat o play off.  více

1.3.2019 CROSSDOCK EXTRALIGA: Další náročný víkend před námi, nyní na hřištích soupeřů

Start jarních bojů CROSSDOCK EXTRALIGY se o minulém víkendu povedl. Tento víkend čekají naše hráče také dvě utkání, ale nyní na hřištích soupeřů. Nejprve se družina trenéra Pavlíka představí v sobotu 2. března 2019 od 16:00 hodin v Praze na Lužinách proti vedoucímu týmu tabulky a vítězi posledních dvou ročníků soutěže celku HC Kert Park Praha. V prvním měření sil v této sezóny náš tým v domácím prostředí s favoritem prohrál, ale dokázal jej potrápit, když ještě ve 42. minutě utkání vedl a soupeř mocným finišem zápas otočil. Druhým soupeřem bude v neděli 3. března naopak tým z druhého pólu tabulky a to poslední celek soutěže HBC Rakovník. S tímto soupeřem dokázal na podzim náš tým doma zvítězit, ale utkání to nebylo vůbec jednoduché a o zisku plného počtu bodů se hrálo až do konce utkání. Uvidíme, jak se v zápasech povede, ale ke stanoveným cílům by pomohl zisk tří bodů. více

26.2.2019 CROSSDOCK EXTRALIGA: Start soutěže se povedl a získaných 6 bodů dává naději v boji o playoff Jeden ze soubojů z utkání z Karvinou. (foto: Tomáš Laibl)

O víkendu 23. a 24. února 2019 zahájil A-tým v domácím prostředí náročný vstup do jarních bojů v CROSSDOCK EXTRALIZE. Jako první soupeř přicestoval do Ústí nad Labem tým TJ KOVO Praha a byl to souboj dvou sousedů v tabulce. Našemu týmu se povedla už první třetina a po dvou brankách Michala Smolíka se tým uklidnil. Dvoubrankové vedení platilo i po konci druhé třetiny. Kovo se v závěrečné třetině snažilo s výsledkem něco udělat, ale bezchybný Zdeněk Banda nepustit za svá záda žádnou ze střel a tak ke konci utkání pečetil třetí brankou domácích necelé tři minuty před koncem Jiří Tomáš. V nedělním utkání dorazila do Ústí nad Labem parta hráčů z Karviné, kteří v sobotním utkání v Mostě ztratili tříbrankové vedení a proti našim hráčům chtěli určitě bodovat. Stejně jako v sobotu i v tomto zápase vyšla našim první třetina, po které jsme vedli 3:0 po brankách Davida Bíma, Ondřeje Poláčka a Vojtěcha Červinky. Toto vedení domácí hráče uklidnilo a ikdyž hosté přeci jen tlačili a snažili se z výsledem něco udělat, tak vstup do zápasu ovlivnil jeho průběh. Po závěrečném hvizdu rozhodčích tak byl konečný výsledek utkání 6:2, který vypadá jednoznačně, ale samotný průběh tak hladký nebyl. více

21.2.2019 CROSSDOCK EXTRALIGA: Po zimní přestávce se soutěž rozjede nabitým programem

Zimní přestávka je u konce a CROSSDOCK EXTRALIGA se rozjede pro A-tým opět na plné obrátky. Program je nabitý a následující tři víkendy po sobě odehraje naše mužstvo hned 6 utkání. Bude to náročná a důležitá série ve snaze pokusit se po nepovedeném podzimu, přeci jen proklouznout mezi 8 nejlepších a zahrát si vyřazovací boje. Jako první soupeř přicestuje do Ústí nad Labem v sobotu 23. února tým TJ KOVO Praha. První vzájemný duel v této sezóně získal v prodloužení v Praze náš tým a uvidíme, jak jsou oba celky po zimní přípravě připraveny a co předvedou na hřišti. Druhý duel čeká naše hráče v neděli 24. února, kdy přivítáme tým HbK Karviná. Tomuto soupeři máme co vracet, protože nás v domácím prostředí porazil hladce 5:2. Úvodní buly obou utkání je naplánována na 11:00 hodin. K přípravě a prvnímu hracímu víkendu nám pro web odpověděli Josef Sobotka a Jiří Grus.  více

6.2.2019 PŘEBOR MINIPŘÍPRAVEK: Ze zimní přípravy v tělocvičně vyrazíme na první letošní turnaj Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Zimní příprava je stále v plném proudu, ale zahrát si první letošní turnaj vyrazí náš tým minipřípravky už v neděli 10. února 2019 do kryté haly v Kralupech nad Vltavou. Na turnaji nás postupně čekají soupeři Sk Kelti 2008, HBC Nové Strašecí, HBC Hostivař - bílý a HBC Hostivař - modrý. Věříme, že po dlouhé době, kdy jsou děti v tělocvičně, se představí v co nejlepším světle a ukáží rodičům i fanouškům, že držet hokejbalovou hokejku stále dokáží. více

2.1.2019 CROSSDOCK EXTRALIGA: Ve čtvrtek 3. ledna startuje zimní příprava A-týmu Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Zimní přestávka je u konce. Hráče extraligového A-týmu čeká již 3. ledna 2019 ostrý start přípravy na jarní část sezony 2018/2019. Ve čtvrtek 3. ledna se tak uskuteční první společný trénink v tělocvičně základní školy v Mojžíři. Do přípravy bude dle domluvy trenérů zapojena i velká část juniorského týmu, kterým tato příprava určitě pomůže nejen do bojů v jejich kategorii, ale i postupné větší zapojení do mužského týmu. A-tým nečeká vůbec lehké jaro a tak bude zimní příprava opravdu důležitá. S ohledem na letošnímu start jarní části soutěže již na konci února se zvažují případná přípravná utkání. více

21.12.2018 PF 2019 grafika: Tomáš Laibl

Vážení hráči, hráčky a funkcionáři, vážení partneři a podporovatelé, vážení přátelé a příznivci hokejbalového klubu Elba DDM Ústí nad Labem, více

6.12.2018 PŘEBOR PŘÍPRAVEK: Soutěžní rok 2018 zakončíme turnajem v Kralupech nad Vltavou Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Blížící konec roku 2018 si na posledním turnaji zpestří tým přípravky, který se už od listopadu poctivě připravuje v tělocvičně. Do posledního turnaje se podařilo sestavit našemu klubu dva týmy a tak si většina hráčů po delší pauze opět zahraje soutěžní utkání. Týmy jsou rozděleny do dvou skupin. Turnaje se kromě našich dvou týmů zúčastní také HBC Nové Strašecí, SK Kelti 2008 - Fretky, TJ Kovo Praha a Prosek Moles. Kralupská hala určitě nabídce kvalitní prostředí ve kterém se děti budou chtít svým rodičům představit v co nejlepší formě. více