ALPA Pohár mužů: Sezónu zakončíme turnajem ve Světlé nad Sázavou

19.6.2020

Ilustrační foto (foto: Markéta Štroufová)

O víkendu 20. a 21. června 2020 se představí tým mužů na turnaji pořádaném Českomoravským svazem hokejbalu ve Světlé nad Sázavou. Po zrušeném ročníku 2019/2020, tak A-tým ukončí sezónu právě na této akci. Obsazení na turnaji je z týmů EXTRALIGY a 1. LIGY, takže se určitě bude na co koukat. K turnaji nám pro web odpověděla na dvě otázky trojice hráčů našeho klubu: Petr Strnad, Jan Sedláček a Petr Michajličenko.

Po zrušeném soutěžním ročníku 2019/2020 vyrazíte na ALPA Pohár. Co si od turnaje slibujete a s jakými výkony týmu budete spokojeni?

Strnad Petr: „Myslím si, že to bude mít svojí kvalitu. Těším se na každý zápas, který můžu ještě v této sezoně odehrát. Budu spokojený když tento turnaj vyhrajeme.“

Sedláček Jan: „Po přerušení sezony si chceme hlavně zahrát, zase zažít zápasové tempo a užít si to, samozřejmě tam nejedeme na výlet a pokusíme se uhrát co nejlepší výsledek.“

Michajličenko Petr: „Rozhodně se po dlouhé době opět těším na zápasové vytížení. Konkurence bude velká, ale od nás neočekávám nic menšího než postup ze skupiny do bojů o medaile a navážeme na úspěch z Českého poháru a povedenou podzimní část sezóny.“

Věříte, že je tým po návratu do tréninkového procesu opět ve správné kondici a budou výkony optimální i s ohledem na to, že příprava už pomalu směřuje k následující sezóně?

Strnad Petr: „Náš tým je pořád v dobré kondici. Co se týče tréninku stačilo nám 14 dní, abychom se dostali zpět do formy.“

Sedláček Jan: „Vynucená pauza se určitě někde projeví, ale máme mladý tým a věřím, že výkon bude dostačující.“

Petr Michajličenko: „Myslím si, že soupeři na tom nebudou o moc lépe než my, absolvovali jsme poměrně dost tréninků od uvolnění situace. Proto věřím, že výkony budou dobré a navážeme na povedené výkony před zrušením ligy.“

Pravidla turnaje:

Všechny zápasy základních skupin se odehrají ve formátu 2 x 12 minut čistého času a přestávka mezi těmito částmi bude trvat tři minuty. Za výhru celek získá 2 body, za remízu každý získá bod a poražený nedostane nic. Při remíze v základní části se neprodlužuje a ani nenastanou samostatné nájezdy, kde by jeden z celků mohl získat bonusový bod. Pokud by došlo ke shodě bodů v tabulce, tak bude rozhodovat rozdíl mezi vstřelenými a obdrženými brankami ze všech utkání.

V neděli 21. června přijde na řadu play-off. Týmy na prvních dvou místech se utkají v semifinále napříč skupinami, tedy 1. celek ze skupiny A bude hrát semifinále s týmem ze skupiny B, jenž se umístil na druhém místě a naopak. Vítězové z těchto duelů postoupí do finále a prohraní odehrají zápas o celkové třetí místo. Stejně to bude probíhat v situaci u mančaftů, které ve skupině skončí na 3. a 4. pozici. Tito účastníci budou sehrávat tzv. malá semifinále. Vítězové z malých semifinále se budou prát o konečné 5. místo a poražení o finální 7. pozici v turnaji.

Veškerá utkání play-off budou probíhat ve formátu 2 x 15 minut čistého času. Zápasy play off budou probíhat do konečného rozhodnutí. Když v jakémkoliv semifinále nastane remíza, tak následují 3 samostatná střílení. Tento systém se mění pouze u finálového utkání, kde po remíze nastane pětiminutové prodloužení 4 na 4, pokud ani to neurčí vítěze, přijde na řadu pět rozhodujících nájezdů.

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > ALPA Pohár mužů: Sezónu zakončíme turnajem ve Světlé nad Sázavou