26.2.2019

Jeden ze soubojů z utkání z Karvinou. (foto: Tomáš Laibl)

O víkendu 23. a 24. února 2019 zahájil A-tým v domácím prostředí náročný vstup do jarních bojů v CROSSDOCK EXTRALIZE. Jako první soupeř přicestoval do Ústí nad Labem tým TJ KOVO Praha a byl to souboj dvou sousedů v tabulce. Našemu týmu se povedla už první třetina a po dvou brankách Michala Smolíka se tým uklidnil. Dvoubrankové vedení platilo i po konci druhé třetiny. Kovo se v závěrečné třetině snažilo s výsledkem něco udělat, ale bezchybný Zdeněk Banda nepustit za svá záda žádnou ze střel a tak ke konci utkání pečetil třetí brankou domácích necelé tři minuty před koncem Jiří Tomáš. V nedělním utkání dorazila do Ústí nad Labem parta hráčů z Karviné, kteří v sobotním utkání v Mostě ztratili tříbrankové vedení a proti našim hráčům chtěli určitě bodovat. Stejně jako v sobotu i v tomto zápase vyšla našim první třetina, po které jsme vedli 3:0 po brankách Davida Bíma, Ondřeje Poláčka a Vojtěcha Červinky. Toto vedení domácí hráče uklidnilo a ikdyž hosté přeci jen tlačili a snažili se z výsledem něco udělat, tak vstup do zápasu ovlivnil jeho průběh. Po závěrečném hvizdu rozhodčích tak byl konečný výsledek utkání 6:2, který vypadá jednoznačně, ale samotný průběh tak hladký nebyl.

Víkendová utkání nám zhodnotil kapitán domácího týmu Lukáš Soukup: „Před víkendem jsem tajně doufal v 6 bodů, což se nám povedlo. Konečně jsme hráli jako tým a až na zranění jsem spokojený. Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem klukům. Určitě je to povzbuzení do jarní části.“

Elba DDM Ústí nad Labem - TJ KOVO Praha 3:0

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Rechtorik Tomáš) - Černý Jakub, Grus Jiří, Haken Jaroslav, Kváš Miloslav, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Růžička Miroslav, Sedláček Jan, Smolík Michal, Švanda Petr, Bím David, Čejka Ondřej, Čermák Tomáš, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Langthaler Jan, Soukup Lukáš, Stupka Martin, Tomáš Jiří, Vacek Jan

TJ KOVO Praha: Lain Václav (Majerníček Adam) - Bravenec Petr, Bureš Tomáš, Bydžovský Martin, Drak Jiří, Franěk Miroslav, Kočka Jan, Krištof Martin, Kyclt Jonáš, Nýdl Jan, Ogurčák Petr, Plecitý Jakub, Votýpka Matěj, Winter Tomáš, Wurdák Jakub, Zahálka Aleš

Branky a nahrávky: 5:29 Smolík Michal (Červinka Vojtěch) PP, 8:31 Smolík Michal (Poláček Ondřej, Soukup Lukáš), 42:26 Tomáš Jiří (Soukup Lukáš)

Elba DDM Ústí nad Labem - HbK Karviná 6:2

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Rechtorik Tomáš), Černý Jakub, Haken Jaroslav, Kváš Miloslav, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Růžička Miroslav, Sedláček Jan, Smolík Michal, Švanda Petr, Balcar Patrik, Bím David, Čejka Ondřej, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Langthaler Jan, Magasanik David, Soukup Lukáš (C), Stupka Martin, Tomáš Jiří, Vacek Jan

HbK Karviná: Solar Miroslav (Liboska Rudolf) - Konečný Martin, Korbel Martin, Pilch Adam (A), Sladký Zbyněk (A), Zaremba Lukáš, Fárský Ondřej, Mikeš Tomáš, Novák Ondřej, Pacas Lukáš, Pala Martin (C), Rejthar David, Rosůlek Jan, Rosůlek Lumír, Řehůřek Martin, Stromko Jan, Vosyka Tomáš

Branky a nahrávky: 9:34 Bím David (Čejka Ondřej), 11:53 Poláček Ondřej, 14:48 Červinka Vojtěch (Soukup Lukáš, Smolík Michal) PP, 17:35 Soukup Lukáš (Červinka Vojtěch), 27:41 Balcar Patrik (Stupka Martin), 40:05 Tomáš Jiří SH - 23:17 Fárský Ondřej (Rosůlek Lumír, Pala Martin), 33:17 Pilch Adam (Pala Martin) PP