CROSSDOCK EXTRALIGA: Zápas s Pardubicemi se povedl na výbornou

16.10.2017

Jedna ze situací před domácím brankářem Antonínem Brhelem (foto: Adéla Zavadilová)

V 7. kole CROSSDOCK Extraligy nastoupil náš tým před domácím publikem k utkání proti soupeři HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice. Proti Pardubickým se našemu týmu dlouhodobě nedaří a tak byla na našich hokejkách znát v úvodu nepatrná nervozita. Úvod utkání byl opatrný a oba týmy se soustředily na bezchybnou obranu. Překvapivě tak už ve čtvrté minutě prokázal své umění Lukáš Soukup a rychlým zakončením překonal hostujícího brankáře. Domácí tým tato branka uklidnila a od té doby byl náš tým o malinko aktivnější. Do konce první třetiny, ale další branka nepadla a do kabin se odcházelo za stavu 1:0. I od úvodu 2. třetiny byl náš tým aktivnější, ale další branky se podařilo přidat až ve 22. minutě utkání. Nejprve se prosadil Karel Pilař a o několik minut později David Bím. Vedení 3:0 se hostujícímu týmu určitě vůbec nelíbilo, ale v té chvíli byl náš tým lepší. V dalším průběhu 2. třetiny se během přesilové hry Pardubic dokázal podruhé v utkání prosadit Lukáš Soukup a vypadalo to, že stav vydrží do konce druhé části hry. V 29. minutě ale Pardubice přeci jen využívají přesilovou hru a snižují na 4:1. V úplném konci druhé třetiny, kdy už to čekal opravdu málokdo, předvedl domácí Karel Pilař krásnou individuální akci a do šaten se tak nakonec odcházelo za stavu 5:1. Pardubice do závěrečné třetiny vystřídali brankáře a šanci ukázat se dostal nováček Martin Habětínek. V této části hry náš tým uklidněný vedením, přeci jen více otevírá hru a šance jsou tak na obou stranách hřiště. Brankáři na obou stranách hřiště, ale předvádějí velmi dobrý výkon a jediným střelce se ve třetí třetině stal domácí Miroslav Růžička, který krásně vymetl růžek hostující branky. Po nepovedeném zápase na Kladně si tak náš tým výrazně zlepšil náladu. A co si o utkání myslím, nám prozradila čtveřice hráčů A-týmu.

S dnešním výsledkem můžete být spokojeni. Jak hodnotíte domácí utkání s Pardubicemi?

Brhel Antonín: „Úplně jiný tým než na Kladně. Skvělá odpověď na ten debakl před týdnem. Hráli jsme dobře a co je velké plus neměli jsme tolik vyloučených jako vždy.“

Jirava Jakub: „S výsledkem jsme spokojeni. Od začátku až dokonce utkání jsme měli územní převahu a to se nakonec projevilo na konečném výsledku.“

Šilínek Jan: „Jako nejsnazší co jsem s Pardubicemi zažil. Ale předvedli jsme po zápase s Kladnem, že jsme tu hru hrát nezapomněli, to mě těší asi nejvíc.“

Poulíček Jiří: „Spokojeni určitě jsme, vzhledem jak to dopadlo předešlý víkend na Kladně,tak jsme si dnes spravili chuť s Pardubicemi, bylo to hlavně o tom, jak od samého začátku do toho zápasu půjdeme.“

Co rozhodlo utkání. Byly to slepené branky ve 22. minutě utkání?

Brhel Antonín: „Podle mě disciplína. Samozřejmě když se vám povedou dvě slepené branky, tak je to obrovský pohon.“

Jirava Jakub: „Rozhodla větší chuť vyhrát.“

Šilínek Jan: „Rozhodl big gól Bímáka, po tom až na jednu pasáž po oddechovém čase soupeře, jsme měli hru pod kontrolou a zaslouženě navyšovali výhru.“

Poulíček Jiří: „Tak utkání hlavně rozhodla disciplína. Je to hlavní a podstatné co jsme museli změnit, abychom bodovali. Ty branky nás v podstatě hlavně nakopli do utkání a hned se hrálo lépe. Zkrátka dodržovalo se to, co mělo a bylo tam hlavně to nasazení.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Brhel Antonín (Banda Zdeněk) - Grus Jiří, Haken Jaroslav, Jirava Jakub, Kváš Miloslav, Růžička Miroslav, Sedláček Jan, Smolík Michal, Šilínek Jan, Bím David, Červinka Vojtěch, Javůrek Michal, Pilař Karel, Poulíček Jiří, Soukup Lukáš (C), Štěpánek Jan, Uhlíř Vojtěch, Vacek Jan

HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice: Stárek David (Habětínek Martin) - Bucek Adam, Kosina Luděk, Krejčí Roman, Mokříž Jakub, Novotný Ondřej, Turyna Michal, Březina Ondřej (C), Česák Josef (A), Emmer Filip, Förstl Filip, Moravec Šimon, Staněk Daniel, Turčáni Jan, Vlasák Lukáš, Zajíček Tomáš

Branky a nahrávky: 4. Soukup Lukáš (Grus Jiří), 22. Pilař Karel (Červinka Vojtěch), 22. Bím David (Sedláček Jan, Javůrek Michal), 26. Soukup Lukáš (Červinka Vojtěch, Růžička Miroslav) SH, 30. Pilař Karel (Bím David), 36. Růžička Miroslav (Štěpánek Jan, Soukup Lukáš) - 29. Förstl Filip (Krejčí Roman, Česák Josef) PP