EXTRALIGA: Ani povedený výkon na body v Hradci nestačil

10.9.2019

Situace z utkání před domácí brankou (foto: Tomáš Laibl)

V sobotu 7. září 2019 byl zahájen soutěžní ročník EXTRALIGY mužů 2019/2020. Náš tým zahájil sezónu na hřišti v Hradci Králové, kam odcestoval s notně omlazenou sestavou. Do utkání vstoupil lépe domácí tým a více než dvě minuty byl ve velkém tlaku, který náš tým v čele s debutujícím brankářem Dominikem Landtem zvládl. Postupně se začal i náš tým osmělovat a vytvářet si brankové šance. Ani jeden z týmů však nerozvlnil síť za brankářem a tak byl stav nerozhodný 0:0. Na začátku druhé třetiny měl domácí celek výhodu přesilové hry, kterou dokázal využít a jít do vedení. Půl minuty po obdržené brance vysunul krásnou přihrávkou David Haas do samostatného úniku juniora Davida Magasanika a ten si krásnou kličkou poradil s domácím brankářem a bylo vyrovnáno. Domácí i se po vyrovnávací brance opět tlačili do útoku, kde jedna ze situací vypadala velmi nebezpečně a domácí se i radovali z branky, ale píšťalka rozhodčích zůstala němá. Až při přerušené hře se rozhodčí radili a po konzultaci zpětně změnili své rozhodnutí a Hradec tak šel opět do vedení. V blížícím se závěru druhé třetiny se za domácí po šťastné střele, která zapadla za hostujícího brankáře, radoval z branky domácí Ondřej Lux a stav po dvou třetinách byl 3:1 pro domácí. Domácí měli před třetí třetinou dvoubrankové vedení a čekalo se, zda odskočí nebo zda se našim hráčům podaří snížit a bojovat ještě o nějaký ten bodík. Druhá varianta byla správná, když ve 32. minutě rozvlnil za Petrem Bryknerem síť branky útočník Radomír Vaněk. Závěr utkání tak byl velmi dramatický. Bohužel ani přes snahu hostujícího celku, ikdyž šance na vyrovnání byly se potřetí překonat domácího golmana nepodařilo a všechny body tak zůstaly domácím. Kde hledat příčiny, a jak hodnotí hru celého omlazeného týmu v tomto zápase, nám pro web sdělili tři hráče našeho týmu.

Vaněk Radomír: „Utkání jsme nesehráli vůbec špatně, šancí jsme měli stejně jako soupeř, bohužel jsme je neproměnili. A góly, které jsme dostaly, padly po naší nepozornosti nebo nedostatečném důrazu.“

Tomáš Jiří: „Zápas hodnotím velice kladně, na to v jaký jsme byli sestavě a měli jsme hodně omlazení tým, myslím si, že jsme žádnou ostudu neudělali, a byli jsme i hodně oslabený bez 6 klíčových hráčů. A kde hledat příčiny? No nevím žádné velké chyby tam nebyly, byl to hodně vyrovnání zápas, kde rozhodly malinké individuální chybičky.“

Sedláček Jan: „Neproměnili jsme gólové šance, ale s předvedenou hrou jsem spokojen, věřím, že časem se dostaví i bodové zisky.“

HBC Hradec Králové 1988: Brykner Petr (Vaněk Jiří) - Doležal Jan, Fanderlík Vítek, Hrubý Michal (A), Jiřík Tomáš, Šimek Petr, Škoda Petr, Černý Daniel, Fiedler Daniel, Gengel Ladislav, Krejčík Josef, Lux Ondřej, Malý Pavel, Mitra Patrik, Novák Petr (C), Svoboda Jakub, Šimůnek Josef (A), Tesař Jaroslav, Zeman Viktor

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt Dominik (Toth Jakub) - Bečvář Jan, Grus Jiří, Haas David, Haken Jaroslav, Haluza Lukáš, Bačák Vladimír, Čejka Ondřej, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Gottfried Pavel, Magasanik David, Sedláček Jan, Sedláček Matěj, Stupka Martin, Škurla Jan, Tomáš Jiří, Vaněk Radomír

Branky a nahrávky: 16:24 Malý Pavel (Tesař Jaroslav, Šimůnek Josef) PP, 19:04 Malý Pavel, 27:40 Lux Ondřej (Mitra Patrik) - 17:03 Magasanik David (Haas David), 31:35 Vaněk Radomír (Gottfried Pavel)

Kompletní výsledky 1. kola EXTRALIGY

Sobota 07. 09. 2019

HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice — TJ KOVO Praha 7:1

Třetiny: (1:0, 2:0, 4:1), Střely: 40:14, Vyloučení: 3:5, Využití: 0:0, Oslabení: 0:0

HC Kert Park Praha — TJ Snack Dobřany 10:2

HbK Karviná — SK Hokejbal Letohrad 3:2

Třetiny: (2:2, 0:0, 1:0) ,Střely: 31:26, Vyloučení: 7:6, Využití: 0:0, Oslabení: 1:0

HBC Hradec Králové3 — Elba DDM Ústí nad Labem 3:2

HBC ALPIQ Kladno— SK Sudoměřice 6:0

HBC Most — HBC Plzeň 1:2

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA: Ani povedený výkon na body v Hradci nestačil