EXTRALIGA DOROSTU: Soutěž jsme zahájili těsnou výhrou v Novém Strašecí

19.9.2019

Fotografie po skončení utkání (foto: Radek Červinka)

K prvnímu utkání EXTRALIGY dorostu nastoupil náš tým v neděli 15. září 2019 v Novém Strašecí. Je začátek soutěže a soupeři se mezi sebou tolik neznají, tak se čekalo, jak bude utkání vypadat. A vypadala tak i celá první třetina. Vázla přesnější kombinace, a pokud už si jeden z týmů vypracoval šanci, zlikvidovali ji brankáři. Stav po první třetině tak byl 0:0. Ve druhé byl náš tým v 17. minutě vyloučen a domácí hned první výhodu dokázali využít. Z branky se radoval domácí Jan Běloušek. Náš tým se snažil, ale až do 26. minuty držel domácí brankář čisté konto. Za záda Marka Skalického se v tuto dobu dokázal trefit Vojtěch Zeman a bylo srovnáno. Domácí dokázali bleskově jít opět do vedení. Uplynulo jen 14 sekund a za domácí se trefil Nicolas de Fin. A s brankami jako by se roztrhl pytel. Ani ne minutu trvalo, než bylo opět vyrovnáno. Šťastným střelcem byl z naší strany Jakub Myškovský. Po druhé třetině bylo stále nerozhodně a rozhodovat musela až třetí třetina. Našim hráčům se povedl hned její úvod, když nejprve vstřelil branku na 3:2 opět Jakub Myškovský ve 34. minutě. Ve 35. minutě navýšil na rozdíl dvou branek Tomáš Kapusta. Domácí se po těchto dvou brankách snažili se zápasem něco udělat a podařilo se jim to ve 42. minutě, kdy snížil na rozdíl jedné branky Tomáš Hamouz. Ve zbytku utkání už ale další branka nepadla a náš tým se tak radoval z těsného vítězství. K utkání nám poté na jednu otázku odpověděli hned čtyři hráči z naší kabiny.

V prvním utkání jste těsně zvítězili v Novém Strašecí. Jak hodnotíte vstup do soutěže a jaké problémy vám dělal domácí tým?

Jelen Milan: „Vstup do soutěže nebyl příliš přízniví z velké části kvůli stresu a nervozitě z našeho prvního zápasu letošní sezóny. Samozřejmě by se našlo pár nedostatků a chyb z naší strany. Ačkoliv to vypadalo, že soupeřící tým měl na víc, zakončili jsme zápas těsnou výhrou 4:3. Soupeřící tým nám dělal problémy hlavně v přesilové hře.“

Tůma Kryštof: „Vstup s výhrou je určitě pozitivní, ale s výkonem v zápase spokojeni určitě nejsme. Spíš než domácí tým jsme si ty problémy dělali sami svoji vlastní nešikovností.“

Procházka Filip: „Byli jsme zbrklí, dělali jsme hodně chyb, ale musím pochválit naše golmany, dali do toho vše.“

Myškovský Jakub: „Tak hodnotím vstup do soutěže, že jsme mohli předvést i lepší výkon, ale byl to první zápas sezony, tak se to určitě srovná. Nové Strašecí nám dělalo problémy v naší útočné třetině, protože mají velmi přesné nahrávky na hokejku a dobrý silný útok.“

HBC Nové Strašecí: Skalický Marek - de Fin Nicolas, Hamouz Tomáš, Keder Ondřej, Kot Matyáš, Běloušek Jan, Itner Jakub, Jakoubek Matěj, Kníže Ferdinand, Kučera Ondřej, Němec Jan, Svoboda Kryštof, Vojna Šimon

Elba DDM Ústí nad Labem: Tůma Kryštof (Vaněk Tomáš), Česnohlídek Jan, Hrdlička Jáchym, Kapusta Tomáš, Maule Petr, Procházka Filip, Suchanová Kristýna, Babka Jan, Bauer Adam, Hrubý Václav, Jelen Milan, Kuchař Radek, Lukáš Jakub, Myškovský Jakub, Štroufová Markéta, Vichra Daniel, Zeman Vojtěch

Branky a nahrávky: 17:55 Běloušek Jan PP, 25:54 de Fin Nicolas (Vojna Šimon), 41:21 Hamouz Tomáš (Běloušek Jan) - 25:40 Zeman Vojtěch, 26:39 Myškovský Jakub (Suchanová Kristýna), 33:49 Myškovský Jakub (Kuchař Radek), 34:42 Kapusta Tomáš (Maule Petr, Zeman Vojtěch)

Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA DOROSTU: Soutěž jsme zahájili těsnou výhrou v Novém Strašecí