EXTRALIGA DOROSTU: Vydřené tři body v Prachaticích a porážka v Plzni

10.4.2019

Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Náročný víkend 6. a 7. dubna 2019 mají za sebou dorostenci. Nejprve se představili 6. dubna v Prachaticích. Náš tým si na tohoto soupeře věřil, obzvlášť když s tímto soupeřem dokázal v domácím prostředí zvítězit na konci podzimní části zvítězit. Prachatice jsou v domácím prostředí silnější, protože na začátku soutěže zvítězily 3:1 a tak utkání slibovalo vyrovnanou bitvu. A přesně od začátku utkání to tak bylo. Důležité pro vývoj utkání bylo, když se našemu týmu podařilo jít v 15. minutě utkání do vedení 1:0. Poté se předváděli oba brankáři a stav 1:0 držel až do samotného konce utkání, kdy dokázal trefit Štěpán Tůma ve 44. minutě a zvýšit na konečných 2:0 pro naše barvy. Po radosti v Prachaticích se náš tým přesunul do Plzně, kde chtěl v nedělním utkání zaskočit domácí favorizované Mečouny. Úvod utkání jsme dokázali s Plzní držet krok, ale v samotném konci první třetiny se domácí dokázali trefit a jít do vedení. I ve druhé části hry domácí tlačili a šli do dvoubrankového vedení. Naší snahu, ale v konci druhé třetiny zužitkoval Lukáš Belica a náš tým byl do poslední třetiny na dostřel. V té bohužel pro nás domácí přepnuli na ještě vyšší obrátky a konečné skóre na konci zápasu tak bylo 4:1 pro Plzeň. Jak jsou s výsledky těchto utkání spokojeni, nám pro web odpověděli vybraní hráči z kabiny našeho týmu.

Kryštof Tůma: „Se třemi body jsme spokojeni, obě utkání byla velmi vyrovnaná a rozhodovaly pouze maličkosti.“

Belica Lukáš: „Myslím si, že jsme spokojení. V Prachaticích jsme hodně podcenili 1. třetinu a druhá taky nebyla nějaká dobrá, ale v 3. třetině jsme začali už hrát zodpovědně a to co jsme měli a dotáhli jsme ten zápas do vítězného konce. Zápas s Plzní už vypadal o hodně líp, ale pořád jsme dostávali góly z našich zbytečných chyb.“

Procházka Filip: „Tak určitě ze tří bodů máme radost, ale chtěli jsme vybojovat šest bodů, ale to se bohužel nepovedlo. Do utkání v Prachaticích jsme vstoupili vlažně, ale další třetiny jsme to napravili. A v Plzni tam jsme zápas odmakali, nemusíme se za náš výkon stydět.“

Hrdlička Jáchym: „Nejsem spokojen, měli jsme navíc. Plzeň naprosto zbytečnými chybami.“

HBC Prachatice - Elba DDM Ústí nad Labem 0:2

HBC Prachatice: Stankay Filip - Binka Jan, Fojtů Matyáš, Höschl Jiří, Mašek Matyáš Xaver, Zimandl David, Fiala Václav, Fidler Patrik, Kahuda Milan, Lácha Matěj, Novák Matěj, Štěpánek Jan, Štěpánek Jiří (C), Veselý Ondřej

Elba DDM Ústí nad Labem: Tůma Kryštof - Bečvář Jan, Hrdlička Jáchym, Maule Petr, Navarra Radim, Polata Ondřej, Procházka Filip, Babka Jan, Bauer Adam, Belica Lukáš, Costa Kale, Janáček Ivan, Kapusta Tomáš, Lahovský Tomáš, Lukáš Jakub, Maixner Jan, Myškovský Jakub,  Škurla Jan, Tůma Štěpán, Zeman Vojtěch

Branky a nahrávky: 14:07 Costa Kale, 43:33 Tůma Štěpán

HBC Plzeň - Elba DDM Ústí nad Labem 4:1

HBC Plzeň: Šlechta Jakub (Vrzák Frederik) - Hanuš Jaromír, Kanta Jonáš, Krejčí Tomáš, Nádraský Tomáš, Pecka Jiří, Banýr Lukáš, Deja Matěj, Kopal Lukáš, Kopf Josef, Král Dan, Matoušek Michal, Miksan Jan, Rejda Martin, Zíka Radek

Elba DDM Ústí nad Labem: Tůma Kryštof - Bečvář Jan, Hrdlička Jáchym, Maule Petr, Navarra Radim, Polata Ondřej, Procházka Filip, Babka Jan, Bauer Adam, Belica Lukáš, Costa Kale, Janáček Ivan, Kapusta Tomáš, Lahovský Tomáš, Lukáš Jakub, Maixner Jan, Myškovský Jakub, Škurla Jan, Tůma Štěpán, Zeman Vojtěch

Branky a nahrávky: 14:18 Hanuš Jaromír (Pecka Jiří), 21:17 Matoušek Michal (Kopal Lukáš, Král Dan), 33:14 Matoušek Michal (Deja Matěj, Nádraský Tomáš), 42:28 Deja Matěj (Miksan Jan, Kanta Jonáš) PP - 29:47 Belica Lukáš (Costa Kale)