EXTRALIGA: Dramatický závěr utkání v Mostě nám přinesl dva body

26.11.2019

Radost hráčů z vyrovnávací branky (foto: Ivana Laiblová)

V sobotu 23. listopadu odehrál A-tým předposlední utkání podzimní části EXTRALIGY. Za soupeřem to nebylo daleko, protože jsme se představili v hokejbalové hale klubu HBC Most. Úvod utkání se našemu týmu podařil, když dokázal ve čtvrté minutě zásluhou Ondřeje Poláčka využít přesilovou hru a jít do vedení. A jakoby naše hráče toto vedení uspokojilo. Most začal být aktivnější a odměnou mu byla nejprve vyrovnávací branka v sedmé minutě z hole Ondřeje Nováka. V desáté minutě šli už domácí zásluhou Marka Chytrého do vedení. Ve zbytku první třetiny nás podržel brankář Zdeněk Banda a tak se šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí. I ve druhé části hry byl Most aktivnější a vytvářel si i více brankových situací, ale Zdeněk Banda byl v tu chvíli oporou týmu. V samotném závěru třetiny, kdy už to málokdo čekal, dostal přihrávku na modrou čáru Jaroslav Haken a propálil vše, co mu stálo v cestě a bylo vyrovnáno. Po druhé třetině se tak opět začínalo od začátku. Úvod třetí třetiny patřil opět domácím a tlak se jim podařilo zužitkovat ve 34. minutě, kdy se opět trefil Ondřej Novák. Tato branka domácí povzbudila a našemu týmu se nedařilo na delší dobu uzamknout mostecké a vytvořit si tlak, ze kterého by mohla padnout branka. Utkání se pomalinku za stavu 3:2 pro domácí chýlilo ke konci a hostující tým se pokusil o hru bez brankáře, kterou měl vylepšenou vyloučeným hráčem domácí. Zbývalo osm sekund do konce zápasu a chystalo se jedno z dalších vhazování před mosteckou brankou. Toto vhazování náš tým dokázal vyhrát a dostat míček před branku, kde se nejlépe zorientoval Jiří Grus a i s notnou dávkou štěstí vyrovnal vteřinu před koncem základní hrací doby na 3:3. I do prodloužení náš tým nastoupil v početní výhodě, kterou se podařilo po 50 sekundách proměnit ve vítěznou branku. Autorem vítězného gólu byl Vojtěch Červinka. K utkání nám na otázku pro klubový web odpověděli tři hráči našeho týmu.

Utkání v Mostě bylo velmi vyrovnané a o zisku bodů jste rozhodli až v samotném závěru a povedeném prodloužení. Jak hodnotíte toto dramatické utkání?

Sedláček Matěj: „Utkání bylo velice těžké, což se dalo čekat. Most je doma silný celek a uvědomuje si to, takže se dal čekat vyrovnaný zápas. V utkání jsme často chybovali, takže nakonec 2 body jsou úspěch.“

Sedláček Jan: „Čekali jsme těžký zápas, ale z naší strany to nebylo úplně ono, Most nás často přehrával a jenom díky Bandisovi jsme měli možnost se zápasem ještě něco udělat, což se naštěstí podařilo. Ale do příštího zápasu musíme naší hru zlepšit.“

Stupka Martin: „Utkání nebylo z naší strany ideální. Po podařeném začátku jsme začali hrát podle sebe a na výkonu to bylo znát. Naštěstí se nám utkání povedlo vyrovnat a nakonec v prodloužení vyhrát.“

HBC Most: Svoboda Dominik (Tyl Miroslav) - Chyba Tomáš, Janák Milan, Popluhar Aleš, Rejthar David, Drenčko Jan, Drož Adam, Chytrý Marek, Kastner Zbyšek, Krajíček Pavel, Novák Ondřej, Plachý Jan Singer Jiří, Wágner Lukáš

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Landt Dominik) - Haken Jaroslav, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Sedláček Jan, Sedláček Matěj, Smolík Michal, Bačák Vladimír, Bím David, Čejka Ondřej, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Grus Jiří, Haas David, Magasanik David, Stupka Martin, Tomáš Jiří

Branky a nahrávky: 6:50 Novák Ondřej (Janák Milan), 09:40 Chytrý Marek (Plachý Jan), 33:56 Novák Ondřej (Kastner Zbyšek, Chyba Tomáš) - 3:36 Poláček Ondřej (Magasanik David, Bím David) PP, 29:18 Haken Jaroslav (Bačák Vladimír), 44:59 Grus Jiří (Smolík Michal, Tomáš Jiří) PP, 45:50 Červinka Vojtěch (Smolík Michal, Bačák Vladimír)

12.TJ KOVO Praha131011119:654
Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA: Dramatický závěr utkání v Mostě nám přinesl dva body