EXTRALIGA JUNIORŮ: Díky povedené třetí třetině jsme i po Prachaticích bez ztráty body

29.9.2020

Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

V sobotu 26. září 2020 odehrál tým juniorů své třetí utkání EXTRALIGY a to v Prachaticích. I když byl domácí tým zatím bez zisku bodu, tak do zápasu vstoupil aktivně a odměnou mu byla vedoucí branka ve 14. minutě utkání. Za stavu 1:0 se odcházelo poprvé do kabin. Ve druhé části hry už byl náš tým aktivnější, ale vyrovnat se nedařilo, a když ani domácí nepřidali další branku i po druhé třetině byl stav 1:0 pro domácí. V páté minutě třetí třetiny dokázal náš tým vyrovnat. V přesilové hře byl šťastným střelcem David Magasanik. Domácí tým chvilku po vyrovnávací brance dostal také výhodu přesilové hry a dokázal vedení strhnout opět na svoji stranu. Bojovné a zajímavé utkání pokračovalo i v následujících minutách zápasu. Náš tým dostal ke konci zápasu výhodu přesilové hry a tu dokázal využít ve 44. minutě utkání, když se trefil Jan Škurla. Po vyrovnání to vypadalo, že zápas skončí po základní hrací době 2:2. Avšak hned po vhození bule šel náš tým rychle do útoku a jen deset sekund trvalo, než se vedení poprvé v zápase převrátilo na naši stranu a opět se trefil Jan Škurla. Vedení 2:3 náš tým dokázal s vypětím všech sil udržet do konce zápasu a radovat se tak z vydřených tří bodů. Jak viděli utkání, nám prozradili tři hráči naší juniorky.

Z Prachatic jste přivezli tři body, ale utkání jste obraceli až ve třetí třetině? Čím vás domácí tým zlobil nejvíce a co nakonec rozhodlo o zisku tří bodů?

Maule Petr: „Soupeř si vždy nahodil balonek a doběhl ho a my jsme nebyli schopní si obsadit hráče.“

Tůma Kryštof: „V průběhu zápasu nám dělaly problém nejvíce rozehrávky a také nesoustředěnost týmu na zápas. Nehráli jsme podle instrukcí trenéra a poté jsme to museli obracet až ve třetí třetině, když se nám podařilo využít pár úniků na bránu.“

Škurla Jan: „Nejvíce nás trápilo počasí, které nám vůbec nepřálo. Také je důležité zmínit, že soupeř už od začátku na nás vyvinul tlak, který se nám podařilo obrátit až v druhé třetině, když přestalo trochu pršet.  V třetí třetině šlo vidět, že soupeř spíše brání svůj výsledek místo toho, aby udržoval tlak jako v první třetině a to rozhodlo o tom, že jsme se uchopili šance a využili.“

HBC Prachatice: Dudla Radim - Binka Jan, Hudeck Tony, Kovařík Václav, Šilhán Pavel, Čertík Milan, Fiala Václav, Lácha Matěj, Rek Filip, Štěpánek Jiří, Uhlíř Jan, Zelenka Lukáš, Zimandl David

Elba DDM Ústí nad Labem: Tůma Kryštof (Koudelka Martin) - Bečvář Jan, Doucha Tadeáš, Kastner Zbyšek, Maule Petr, Myškovský Jakub, Navarra Radim, Procházka Filip, Belica Lukáš, Černý Martin, Černý Ondřej, Hrubý Václav, Janáček Ivan, Kapusta Tomáš, Kocourek Matěj, Magasanik David, Škurla Jan, Tůma Štěpán, Zeman Vojtěch

Branky a nahrávky: 13:16 Štěpánek Jiří (Šilhán Pavel), 36:05 Kovařík Václav (Zelenka Lukáš) PP - 34:40 Magasanik David (Škurla Jan) PP, 43:39 Škurla Jan (Maule Petr) PP, 43:49 Škurla Jan

TABULKA EXTRALIGY JUNIORŮ (k 29. 9. 2020)