20.9.2023

Tadeáš Doucha v souboji o míček se soupeřem z Prachatic (foto: Tomáš Laibl)

V sobotu 16. září 2023 se poprvé v domácím prostředí představili junioři a za soupeře přicestoval tým HBC Prachatice. Od úvodu utkání byl náš tým směrem dopředu aktivnější, ale dlouho se nedařilo vstřelit branku, což se povedlo až v samotném závěru první třetiny Matěji Kocourkovi. První třetinu jsme tak vyhráli 1:0. I ve druhé třetině jsme byli aktivnější a na 2:0 zvýšil opět Matěj Kocourek v čase 19:53. Utkání to ale nebylo na jednu branku a své příležitosti si vypracovával i tým z Prachatic, ale bohužel bez úspěchu. V závěru druhé třetiny jsme přidali třetí branku a stav po dvou třetinách byl 3:0. Ve třetí části jsme hru kontrolovali, podařila se přidat ještě jedna branka a utkání skončilo výsledkem 4:0. K utkání nám na otázku pro klubový web odpověděli Dominik Javůrek a Štěpán Moucha.

Domácí utkání proti Prachaticím se podařilo zvládnout a získat body. Jak hodnotíte kvalitu utkání a sílu soupeře i s ohledem na první soutěžní utkání? Jaké nedostatky bude ve hře potřeba odstranit, když budete mít nyní volný víkend?

Javůrek Dominik: „Zápas s Prachaticemi se vyvíjel už od začátku mnohem lépe než zápas s Berounem, hráli jsme naši hru, nedělali zbytečné fauly a poslouchali pokyny a rady trenérů a to nám také přineslo zasloužené 3 body.“

Moucha Štěpán: „Soupeře jsme nepodcenili a neustálým tlakem jsme Prachatice dokázali s přehledem porazit, čekal jsem od nich důraznější hru v obraně.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Koudelka Martin (Norek Vojtěch) - Doucha Tadeáš, Kohout Pavel, Kučera David, Matušík Zdeněk, Mejstřík Nicolas, Pavlík Michal, Ryska Jan, Urbánek Jiří, Filip Ondřej, Hrubý Václav, Janda Richard, Javůrek Dominik, Kincl Matyáš, Kocourek Matěj, Kuchař Radek, Kurty Jan, Moucha Štěpán, Šimic Matěj, Vaněk Daniel, Vyhlídal Radek

HBC Prachatice: Fleischman Marek (Pešek Jan) - Červíková Veronika, Fafejta Jan, Makovička Ondřej, Podhora David, Žák Kryštof, Červenka David, Fiala Václav, Kafka Petr, Kotlíková Tereza, Kvítek Lukáš, Makovička Jakub, Novák Jonáš, Šimek Matěj, Šmajcl Milan

Branky a nahrávky: 14:46 Kocourek Matěj (Moucha Štěpán, Doucha Tadeáš), 19:53 Kocourek Matěj (Vaněk Daniel), 27:50 Filip Ondřej (Vaněk Daniel, Ryska Jan) PP, 36:28 Hrubý Václav PP

7.HBC Prachatice200021:120
Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA JUNIORŮ: První domácí utkání přineslo první tři body, ale cesta k nim nebyla jednoduchá.