EXTRALIGA: Nepovedený úvod zápasu, ale po skončení radost z výhry na Hradcem

20.11.2019

Jeden z mnoha zákroků domácího brankáře Dominika Landta v utkání (foto: Ivana Laiblová)

V sobotu 16. listopadu odehrál A-tým poslední utkání roku 2019 na domácím hřišti se soupeřem HBC Hradec Králové 1988. Soupeř do utkání vletěl jak vítr a ve druhé minutě vedl pohodlně 2:0 a s naším týmem to vypadalo velmi špatně. Od druhé branky a se hráči snažili hru zjednodušit, aby hradečtí neodskočili na větší rozdíl a to se podařilo. Navíc v osmé minutě snížil na 2:1 Martin Stupka a hned byla lepší nálada. Tak se zvedla ještě více, když v 10. minutě doběhl Petr Michajličenko neúspěšný pokus o blafák Lukáše Soukupa a míček z prostoru před brankovištěm dokázal uklidit do hostující branky. Po vyrovnání byl náš opět zpátky v zápase a do konce třetiny se již ve vyrovnané partii žádná ze stran neradovala z branky. Do šaten tak oba týmy zamířily za stavu 2:2. Ve druhé třetině pokračoval souboj obou týmů s brankáři, kteří na obou stranách předváděli kvalitní práci a střelcům v této části hry nedovolili ani jedno branku, takže i po druhém dějství byl stav 2:2. Úvod třetí třetiny se povedl lépe domácím, když na začátku 32. minuty vyhrál čistě vhazování v útočném pásmu Vojtěch Červinka a Martin Stupka z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Skóre se obrátilo na stranu domácích v poměru 3:2. V dalším průběhu třetí třetiny přeci jen hosté ovládli hru a snažili se vyrovnat, ale když se jim nepodařilo vyrovnat ani v přesilové hře ani v závěru utkání, tak se domácí radovali ze zisku tří důležitých bodů. K zápasu nám na otázku pro klubový web odpověděli Ondřej Čejka a Vladimír Bačák.

V utkání v Hradcem Králové jste se radovali ze zisku tří bodů? Jak bylo utkání náročné i s ohledem na to, že jste brzy prohrávali 2:0?

Čejka Ondřej: „Rychle jsme vyrovnali, to nám pomohlo, ale pak už se hrálo nahoru dolů, těžké bylo bránit hradecké přechody do útoku a jejich rotace.“

Bačák Vladimír: „Utkání bylo velmi náročné, zaspali jsme začátek a rychle prohrávali 2:0, hradečtí výborně napadali a vraceli se, takže nás nepouštěli do moc šancí, naštěstí jsme však dokázali stav ještě v první třetině srovnat a v závěrečné třetině, po výborně vyhraném vhazování v útočném pásmu, a ještě lepším zakončení vstřelit branku, a díky ní brát ze zápasu 3 velmi důležité body.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt Dominik (Banda Zdeněk) - Bečvář Jan, Černý Jakub, Grus Jiří, Kučera Ivan, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Sedláček Jan, Smolík Michal, Stuchlý Tomáš, Bačák Vladimír, Bím David, Čejka Ondřej, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Gottfried Pavel, Haas David, Magasanik David, Soukup Lukáš, Stupka Martin, Tomáš Jiří

HBC Hradec Králové 1988: Brykner Petr (Vaněk Jiří) - Fanderlík Vítek, Hrubý Michal, Ježek Jakub, Jiřík Tomáš, Šimek Petr, Škoda Petr, Švanda Petr, Běloušek Ondřej, Krejčík Josef, Lux Ondřej, Malý Pavel, Mitra Patrik, Novák Petr, Svoboda Jakub, Šimůnek Josef, Tesař Jaroslav

Branky a nahrávky: 7:51 Stupka Martin (Bačák Vladimír, Červinka Vojtěch), 9:34 Michajličenko Petr (Soukup Lukáš), 31:09 Stupka Martin (Červinka Vojtěch) - 1:02 Škoda Petr (Novák Petr, Malý Pavel), 1:56 Svoboda Jakub (Fanderlík Vítek, Šimek Petr)

12.TJ KOVO Praha121011018:584
Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA: Nepovedený úvod zápasu, ale po skončení radost z výhry na Hradcem