EXTRALIGA: Pět bodů v domácí prostředí s Mostem a Plzní

17.9.2019

Jan Langthaler v jedné z útočných akcí v utkání s Plzní (foto|: Ivana Laiblová)

Víkend 14. a 15. září 2019 nabídl hned dvě domácí EXTRALIGOVÁ utkání našeho týmu v domácím prostředí. V sobotu přivítal náš tým v prvním domácím utkání letošní sezóny regionálního soupeře HBC Most. Čekalo se velmi dramatické a vyrovnané utkání, ale to platilo jen v první třetině. Od druhé třetiny náš tým soupeři odskočil a až do konce zápasu přidával postupně branky. Po skončení utkání na tabuli svítilo konečné skóre 9:0 pro domácí celek.

V neděli přicestoval tým Plzně a po sobotní hladké výhře se čekalo určitě vyrovnanější utkání a opravdu tomu tak bylo. Do vedení šel tým Plzně a v průběhu celého utkání musel náš tým dotahovat. V průběhu třetí třetiny dokonce bylo skóre 3:5, ale s vypětím všech sil a i trochy štěstí se podařilo 4 vteřiny před koncem třetí třetiny vyrovnat a šlo se tak do prodloužení. To se v letošní sezóně hraje 3 na 3, ale ani malý počet hráčů rozhodnutí nepřinesl. Rozhodnout tak musela šikovnost hráčů v samostatných nájezdech, kde se našemu týmu přeci jen podařilo soupeře porazit a radovat se z druhé výhry z víkendu. K zápasům nám na otázku odpověděli tři hráči z kabiny A-týmu.

Máte za sebou náročný víkend se ziskem krásných 5 bodů. Jak hodnotíte utkání s Mostem a Plzní a co vám tato utkání naznačila do dalších bojů?

Vaněk Radomír: „Skvělý víkend. Viděl bych to hlavně jako dobrou motivaci do další práce. Ukázalo nám to, že cesta po, které se začalo jít je správně nastavená a, že tým má zajímavý potenciál.“

Červinka Vojtěch: „Víkend hodnotím pozitivně, asi málokdo by si pomyslel, že získáme 5 bodů z víkendu, natož že se nám bude tak ofenzivně dařit. Musíme v této hře pokračovat i proti ostatním soupeřům.“

Soukup Lukáš: „Já osobně jsem spokojen se ziskem 5 bodů. Oba zápasy nám ukázali, že děláme spoustu chyb v defenzivě a musíme zlepšit standartní situace, po kterých jsme lacino inkasovali. Každopádně bych chtěl poděkovat divákům, že si našli cestu na oba zápasy a vytvořili pěknou atmosféru.“

Elba DDM Ústí nad Labem — HBC Most   9:0

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt Dominik (Rechtorik Tomáš) - Bačák Vladimír, Bečvář Jan, Čejka Ondřej, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Gottfried Pavel, Grus Jiří, Haas David, Haken Jaroslav, Langthaler Jan, Magasanik David, Poláček Ondřej, Rop Radek, Sedláček Jan, Sedláček Matěj, Soukup Lukáš, Stupka Martin, Tomáš Jiří, Vaněk Radomír

HBC Most: Celner Jan (Svoboda Dominik) - Chyba Tomáš, Janák Milan, Plachý Jan, Popluhar Aleš, Valenta Jan, Bernard Tomáš, Drenčko Jan, Drož Adam, Krajíček Pavel, Novák Ondřej, Pešek Lukáš, Singer Jiří, Wágner Lukáš

Branky a nahrávky: 10:53 Čejka Ondřej (Soukup Lukáš), 19:52 Stupka Martin (Sedláček Matěj), 24:16 Červinka Vojtěch (Soukup Lukáš, Langthaler Jan) PP, 24:58 Stupka Martin (Červinka Vojtěch), 29:06 Gottfried Pavel (Soukup Lukáš, Tomáš Jiří) PP, 41:00 Tomáš Jiří (Haas David), 43:00 Bačák Vladimír (Vaněk Radomír, Grus Jiří)PP, 43:51 Stupka Martin (Langthaler Jan, Gottfried Pavel) PP, 44:56 Grus Jiří (Vaněk Radomír, Bačák Vladimír) PP

Elba DDM Ústí nad Labem — HBC Plzeň   6:5 SN

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt Dominik (Banda Zdeněk) - Balcar Patrik, Bečvář Jan, Grus Jiří, Haken Jaroslav, Kučera Ivan, Michajličenko Petr, Sedláček Jan, Sedláček Matěj, Smolík Michal, Bačák Vladimír, Bím David, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Haas David, Langthaler Jan, Magasanik David, Soukup Lukáš, Stupka Martin, Tomáš Jiří, Vaněk Radomír

HBC Plzeň: Návara Jiří (Kráčina Petr) - Hanuš Lukáš, Průcha Michal, Šmucer Jakub, Ulč Tomáš, Vágner Adam, Benedikt Jiří, Hurt Richard, Kejř Ondřej, Kunzmann Martin, Majer Tomáš, Pavlečka Vlastimil, Roušal Adam, Slanec Michal, Ulč David, Vobruba Jakub

Branky a nahrávky: 4:37 Magasanik David (Sedláček Jan, Haas David), 23:53 Vaněk Radomír (Stupka Martin, Haas David) PP, 36:00 Langthaler Jan (Bačák Vladimír), 42:00 Langthaler Jan (Bačák Vladimír, Soukup Lukáš) PP, 44:56 Soukup Lukáš (Tomáš Jiří), SN - Tomáš Jiří - 3:11 Benedikt Jiří (Vobruba Jakub), 07:55 Benedikt Jiří (Slanec Michal), 30:29 Vágner Adam (Benedikt Jiří, Průcha Michal) PP, 34:28 Hanuš Lukáš (Ulč David), 38:38 Průcha Michal

Aktuální tabulka EXTRALIGY (k 17. 9. 2019)