EXTRALIGA: Po porážce v Pardubicích přezimujeme na 5. místě.

1.12.2021

Ilustrační foto (foto: Ivana Laiblová)

V sobotu 27. listopadu 2021 odehrál A-tým poslední utkání EXTRALIGY v roce 2021 na hřišti soupeře HBC Pardubice. Hned úvod utkání zastihl naše hráče nepřipravené a domácí tým se dostal do rychlého vedení 2:0. V páté minutě dostal náš tým výhodu přesilové hry, kterou dokázal David Magasanik proměnit. Když už to vypadalo, že se za tohoto stavu půjde do šaten, tak domácí Lukáš Vlasák vstřelil z velké dálky branku na 3:1 a za tohoto stavu se odcházelo do kabin. I ve druhé části nebyl náš tým o mnoho horší. Využitím další přesilové hry z hole Jakuba Vargy a jeho premiérové extraligové trefy jsme se opět přiblížili na rozdíl jedné branky. Na tu domácí celkem však opět dokázal celkem rychle reagovat a po necelé minutě opět odskočit na rozdíl dvou branek. Opět se nám nepovedl konec třetiny a na 5:2 po dvou třetinách upravil domácí střelec Josef Česák. Do třetí třetiny nastoupil náš tým bleskově a kapitán týmu Vojtěch Červinka snížil na 5:3. I ve zbylé části třetí třetiny jsme se snažili ještě zkorigovat konečný výsledek, ale to už se nepodařilo a podzimní část jsme tak uzavřeli porážkou. K utkání a stručnému hodnocení podzimní části EXTRALIGY se nám pro klubový web vyjádřil Martin Stupka a Jakub Varga.

Poslední utkání v EXTRALIZE v roce 2021 jste v Pardubicích prohráli? V jakých herních činnostech byl domácí lepší a které okamžiky rozhodly o konečném výsledku?

Stupka Martin: „Rozhodl začátek utkání. Pardubice nám odskočily na dva góly a to se pak těžko proti takovému týmu dohání. Kdybychom hráli celý zápas stejně jako třetí třetinu, tak věřím, že bojujeme o body.“

Varga Jakub: „O výsledku utkání určitě rozhodl špatný začátek, kdy jsme rychle dvakrát inkasovali.“

Máte za sebou podzimní část EXTRALIGY. Jak hodnotíte celý její průběh a jak jste s jejím výsledkem a umístěním spokojeni?

Stupka Martin: „Ve výsledku můžeme být spokojeni, na to v jaké/jakých sestavách jsme hráli všechny utkání, jsme posbírali dost bodů, ale na druhou stranu panuje zklamání, protože těch bodů mohlo být i více. Ale jak jsem psal, ve výsledku jsem spokojen.“

Varga Jakub: „Osobně jsem se k týmu přidal teprve pár zápasů zpět, ale myslím si, že páté místo je na ,,přezimování” dobrý počin.“

HBC Pardubice: Třináctý Jakub (Foršt Pavel) - Krejčí Roman, Kvapil Jakub, Novotný Ondřej, Školoudík Václav, Bílý Jan, Česák Josef, Förstl Filip, Geisler Jakub, Janeček Martin, Kohoutek Lukáš, Kubeš Pavel, Langr Nicolas, Licek Matyáš, Šimek Michal, Strouhal Jan, Vlasák Lukáš, Zajíček Tomáš

Elba DDM Ústí nad Labem: Rechtorik Tomáš (Landt Dominik) - Grus Jiří, Michajličenko Petr, Procházka Filip, Smolík Michal, Belica Lukáš, Červinka Vojtěch, Haas David, Magasanik David, Škurla Jan, Stupka Martin, Tomáš Jiří, Varga Jakub, Zeman Vojtěch

Branky a nahrávky: 0:41 Česák Josef (Novotný Ondřej), 01:12 Geisler Jakub (Langr Nicolas), 14:07 Vlasák Lukáš (Školoudík Václav), 23:28 Strouhal Jan (Kvapil Jakub, Novotný Ondřej), 29:28 Česák Josef (Strouhal Jan) - 4:43 Magasanik David (Červinka Vojtěch, Grus Jiří) PP, 22:53 Varga Jakub (Magasanik David, Škurla Jan) PP, 30:13 Červinka Vojtěch (Magasanik David, Smolík Michal)

TABULKA EXTRALIGY (před zimní přestávkou)
12.TJ KOVO Praha12102918:475
Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA: Po porážce v Pardubicích přezimujeme na 5. místě.