EXTRALIGA: První venkovní výhra za tři body se zrodila v Karviné

8.11.2022

Ilustrační foto (foto: Tomáš Laibl)

Druhou polovinu soutěže jsme zahájili v sobotu 5. října v Karviné. Úvod utkání byl jasně v režii domácího týmu, který šel rychle do vedení 2:0. Hned po dvou inkasovaných brankách jsme měli výhodu přesilové hry, ale snížit se nepovedlo. Ve zbytku první třetiny jsme domácí už k navýšení vedení nepustili, a když se ani nám nepodařilo vstřelit branku, byl po první třetině stav 2:2. Úvod druhé třetiny byl z našeho pohledu přeci jen radostnější. V čase 19:17 snížil vedení domácích Lukáš Soukup. Od této chvíle jsme byli lepším týmem a to dokázal krásnou střelou v čase 21:28 Jan Vacek a bylo vyrovnáno. V dalším průběhu druhé třetiny měl domácí tým ještě výhodu přesilové hry, ale ani domácím se přesilové hry nedařili a po dvou třetinách tak byl stav nerozhodný 2:2. Začátek třetí části hry byl opatrný a ani jeden ze soupeřů nechtěl udělat chybu. Dlouho se hrálo bez vyloučení. Až v čase 42:17 šel na trestnou lavici domácí Martin Pala. Utkání se hrálo služně a mnoho vyloučených nebylo, ale tato výhoda se našemu týmu povedla a z hole Pavla Krajíčka jsme šli do vedení 3:2. V čase 44:10 nabídl domácím výhodu přesilové hry Ondřej Poláček za sekání. Domácí měli 50 vteřin na vyrovnání. Trpělivou a bojovnou hrou jsme přestáli závěrečný domácí tlak a radost z výhry byla veliká. K zápasu nám pro web odpověděl útočník Vojtěch Červinka.

Máte za sebou vítězství v Karviné. Utkání pro vás ale neodstartovalo dobře a tým rychle prohrával 2:0. Jak probíhal zbytek utkání a čím myslíte, že jste dokázali výsledek otočit a bodovat tak na hřištích soupeřů poprvé za tři body?

Červinka Vojtěch: „Začátky venkovních zápasů jsou u nás průšvih. Trvá nám se dostat do tempa. Od druhé třetiny byl výkon v Karviné určitě lepší, a jak řekl i jeden ze soupeřů - vyhráli jsme to srdíčkem, chtěli jsme to urvat za každou cenu.“

HbK Karviná: Humlíček Tomáš (Smetana Lukáš) - Kalus Martin, Popek Ondřej, Růžička Jaroslav, Skyba Milan, Sladký Zbyněk, Tóth Michal, Diviš Jan, Fárský Ondřej, Mikeš Tomáš, Pacas Lukáš, Pala Martin, Řehůřek Martin, Rosůlek Lumír, Stromko Jan, Wrobel Jakub

Elba DDM Ústí nad Labem: Rechtorik Tomáš (Banda Zdeněk) - Bečvář Jan, Grus Jiří, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Procházka Filip, Sedláček Jan, Červinka Vojtěch, Haas David, Jelen Milan, Krajíček Pavel, Nedoma David, Škurla Jan, Soukup Lukáš, Stupka Martin, Tomáš Jiří, Vacek Jan

Branky a nahrávky: 3:07 Stromko Jan (Rosůlek Lumír), 3:59 Rosůlek Lumír (Skyba Milan , Pala Martin) - 19:17 Soukup Lukáš (Červinka Vojtěch), 21:28 Vacek Jan (Jelen Milan), 43:01 Krajíček Pavel Grus Jiří) PP

12.HBC Hradec Králové 198810100920:433
Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA: První venkovní výhra za tři body se zrodila v Karviné