EXTRALIGA: Soutěž jsme zahájili porážkou v prodloužení s Hostivaří

14.9.2021

Jedna z mnoha situací před brankou Hostivaře (foto: Tomáš Laibl)

Start extraligové sezóny mají za sebou hráči A-týmu. První soutěžní utkání se odehrálo v sobotu 11. září 2021 v Praze s týmem HBC Hostivař. V úvodu zápasu byl aktivnější tým domácích, který se dostal už v 6. minutě do vedení. V průběhu první třetiny začal být aktivnější i náš tým, ale skórovat se nepodařilo a po první třetině tak bylo skóre 1:0 pro Hostivař. Ani úvod druhé třetiny nebyl úplně optimální a ve 20. minutě zápasu už domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Na tento vstřelený gól už se podařilo celkem rychle reagovat a dostat se zpátky do zápasu brankou Jiřího Tomáše. Ani ne minutu po této brance se podařila využít jedna z přesilových her, kdy se za záda domácího brankáře trefil Petr Michajličenko. V tuto chvíli byl náš tým lepší a vypracovával si řadu dalších příležitostí. Bohužel z našeho útočného snažení utekl Kucharčík a v čase 28:24 vrátil vedení na stranu Hostivaře. Za stavu 3:2, tak odcházel do kabin opět spokojeněji domácí celek. Ve třetí části hry byla snaha opět vyrovnat a to se podařilo v situaci, kdy to určitě nikdo nečekal. Při našem oslabení dokázal zaskočit obranu domácích Martin Stupka. Bylo jasné, že zápas bude vyrovnaný až do samotného závěru. Ani jeden ze soupeřů už ale nedokázal ve třetí části přidat rozhodující branku a šlo se do prodloužení. V prodloužení se střídali akce na obou stranách i s ohledem na hru 3 na 3. Bylo otázkou času, kdo bude šťastnější. Nakonec to byl domácí tým, který dokázal proměnit jednu ze situací před brankářem Rechtorikem a náš tým tak ze zápasu odešel se ziskem jednoho bodu. K samotnému utkání nám pro web odpověděla trojice našich hráčů.

Máte za sebou první utkání. Podařilo se získat jeden bod za porážku v prodloužení. Jak hodnotíte průběh utkání a kde hledat rezervy do dalších zápasů?

Magasanik David: „Určitě nás mrzí, že těch bodů se nám nepodařilo získat víc, protože z mého pohledu jsme měli více šancí, akorát se nám je nepodařilo proměnit, takže jestli hledat někde rezervu, tak určitě v tom být důslednější při zakončování a mít i trošku toho štěstíčka.“

Haas David: „Šlo o první zápas, a proto tam nějaké rezervy budou. Musíme se vyvarovat chyb v rozehrávce a více být důrazní před brankou soupeře. Za stavu 3:3 bylo několik šancí otočit zápas na naši stranu a získat 3 body. Bohužel se to nepovedlo a tak musíme jít zápas od zápasu.“

Giesel Tomáš: „Chvilku nám trvalo, než jsme se dostali do zápasového tempa a Hostivař nás přehrávala, ale pak jsme se do toho dostali a hru srovnali. Určitě musíme zlepšit koncovku, protože jsme měli šanci víc než dost, ale neproměňovali jsme je.“

HBC Hostivař: Štoural Václav (Solar Miroslav) - Dušák Daniel, Fic Tomáš, Konečný Martin, Kubeš Ondřej, Kučera Václav, Novotný Luboš, Emmer Filip, Hroch Marek, Kucharčík Samuel, Malina Marcel, Píša Lukáš, Štěpáník Radim, Urbanec Otto, Vosátka Josef, Zyta Marek

Elba DDM Ústí nad Labem: Rechtorik Tomáš (Landt Dominik) - Bečvář Jan, Kučera Ivan, Poláček Ondřej, Sedláček Jan, Sedláček Matěj, Smolík Michal, Belica Lukáš, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Haas David, Hruška Petr, Magasanik David, Michajličenko Petr, Škurla Jan, Stupka Martin, Tomáš Jiří

Branky a nahrávky: 5:06 Kucharčík Samuel (Štěpáník Radim), 19:06 Urbanec Otto (Dušák Daniel , Hroch Marek) PP, 28:24 Kucharčík Samuel(Kubeš Ondřej), 46:51 Malina Marcel (Štěpáník Radim) - 20:46 Tomáš Jiří (Michajličenko Petr , Stupka Martin), 21:35 Michajličenko Petr (Červinka Vojtěch) PP, 36:17 Stupka Martin SH

12.HBC Plzeň100011:70
Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA: Soutěž jsme zahájili porážkou v prodloužení s Hostivaří