EXTRALIGA: Tři body s Letohradem nás stále drží v popředí tabulky

15.10.2019

Proměněný samostatný nájezd Lukáše Soukupa (foto: Stanislav Zilcher)

V sobotu 12. října se odehrál na Stadionu mládeže další zápas EXTRALIGY, kdy jsme přivítali soupeře SK Hokejbal Letohrad. Úvod utkání patřil hostujícímu týmu, byl aktivnější, a když už v šesté minutě hráli hosté druhou přesilovou hru, dokázal ji využít Lukáš Lajčiak. Domácí hráči se po obdržení branky celkem rychle oklepali a v 8. minutě zápasu vyrovnal domácí střelec Jiří Tomáš. I když byl hostující tým aktivnější, tak nedokázal prostřelit brankáře Zdeňka Bandu. To domácí Jirka Tomáš byl při chuti a ve 13. minutě zápasu strhnul vedení na domácí stranu. Ač byl hostující celek v první třetině aktivnější, tak se odcházelo do šaten za stavu 2:1 pro Ústí nad Labem. Vstup do druhé třetiny se povedl lépe Letohradu, který hrál hned zkraje přesilovou hru, a na 2:2 vyrovnal Josef Hejtmánek. Hosté cítili šanci strhnout stav skóre na svojí stranu, obzvlášť když se domácí nechali často zbytečně vylučovat. Ve 20. minutě utkání hráli hosté další přesilovou hru. Domácí David Haas včas přečetl úmysl přesilovkové pětky hráčů Letohradu. Utekl po levé straně až do útočného pásma a přesně přihrál míček před branku, kam si naběhl Lukáš Soukup a domácí opět vedli. Lukáše Soukupa tato branka nakopla a po faulu ve 28. minutě jel trestné střílení. Ty jsou na hostující brankáře Jana Šimaru obtížná, ale dokázal si poradit a poprvé se v utkání šlo do vedení o dvě branky. Tento stav svítil na tabuli i po konci druhé třetině. Do třetí části hry nastoupil domácí celek koncertován na dvoubrankové vedení, které chtěl udržet. Hráči Ústí nad Labem se v této části hry vyvarovali zbytečných vyloučení, a i když se hosté snažili, tak už se jim nepodařilo do konce zápasu vstřelit žádnou branku. Nepomohla jim ani situace, kdy domácí museli vystřídat necelé dvě minuty před konce svého zraněné ho brankáře.  Ústí nad Labem se tak po 45. minutách utkání radovalo ze zisku tři bodů. K zápasu nám poskytli odpověď na otázku tři hráči domácího celku.

Z domácí výhry s Letohradem máte určitě radost. Jak jste spokojeni s průběhem a výsledkem utkání, případně v čem byl náš tým lepší než soupeř?

Banda Zdeněk: „Máme radost, že se daří. Utkání bylo náročné, vyrovnané a bojovalo se do poslední minuty. Byli jsme lepší pouze v zakončení, jinak se dá říct, že jsme vyrobili stejně chyb, jako soupeř na šance to bylo celkem vyrovnané utkání.“

Grus Jiří: „Radost určitě máme. Nemyslím si, že náš tým byl ten lepší. Utkání bylo hodně vyrovnané a naštěstí jsme proměnili nějaké šance. Pak jsme si to víceméně pohlídali.“

Haas David: „Z výhry máme určitě radost. Zápas to nebyl vůbec lehký. Soupeř těžil hlavně z našich vyloučení, z čehož dali dva góly. Důležité bylo, že nám to tam napadalo.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda Zdeněk (Landt Dominik) - Bečvář Jan, Gottfried Pavel, Grus Jiří, Haken Jaroslav, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Sedláček Jan, Sedláček Matěj, Smolík Michal, Bačák Vladimír, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Haas David, Langthaler Jan, Magasanik David, Soukup Lukáš, Stupka Martin, Tomáš Jiří, Tůma Jan, Vaněk Radomír

SK Hokejbal Letohrad: Šimara Jan (Novák Michal) - Adamec Miroslav, Anýž Lukáš, Hejtmánek Josef, Krejsa Jiří, Lux Filip, Teplý Stanislav, Bečka Jan, Bogdány Vojtěch, Cvejn Jakub, Faltus Filip, Halbrštát David, Hejtmánek David, Holuša Adam, Lajčiak Lukáš, Macháček Michal, Nečas Vojtěch, Věchet Miroslav, Zavřel Martin

Branky a nahrávky: 7:30 Tomáš Jiří (Červinka Vojtěch, Gottfried Pavel), 12:59 Tomáš Jiří (Červinka Vojtěch, Stupka Martin), 19:40 Soukup Lukáš (Haas David, Poláček Ondřej) SH, 27:23 Soukup Lukáš PP - 05:53 Lajčiak Lukáš (Věchet Miroslav) PP, 15:25 Hejtmánek Josef (Faltus Filip) PP