EXTRALIGA: V úvodním domácím zapase byl nad naše síly tým Pardubic

21.9.2021

V sobotu 18. září 2021 se představil A-tým poprvé před domácím publikem. Jako soupeř přicestoval tým Pardubic. A ten měl v úvodu utkání více ze hry. V polovině první třetiny šel dvěma brankami do dvoubrankového vedení, které už vydrželo do konce první třetiny. Do druhé části hry nastoupil náš tým přeci jen aktivně a měl snahu s výsledkem pohnout na svoji stranu. Snížit se podařilo z přesilové hry, kterou využil Martin Stupka. Hned byla vidět na našich hráčích větší snaha i pohoda na hokejkách. Chvíli po snížení byl náš tým dokonce blízko vyrovnání, ale bohužel pro nás jsme trefili pouze tyčku a soupeř z protiakce opět dokázal odskočit na rozdíl dvou gólů. I přes další snahu se už ani našemu týmu ani soupeři nepodařilo ve druhé třetině skórovat a stav před závěrečným dějstvím byl 1:3. Do poslední třetiny vstoupil opět lépe soupeř a odskočil už na 1:4. Po pěkné střele Petra Michajličenka se ještě podařilo snížit na 2:4. Hosté však hráli velmi chytře a efektivně. Do konce zápasu se jim podařilo vstřelit ještě jednu branku a po závěrečném hvizdu se tak Pardubice radovali ze zasloužené výhry. Co si o utkání myslí, nám pro web prozradila trojice hráčů z našeho týmu.

V prvním domácím utkání soutěže jste doma nestačili na Pardubice. Jak hodnotíte celý průběh utkání? Určitě byla šance utkání zdramatizovat. Kde utkání definitivně podle vás zlomilo?

Landt Dominik: „Utkání samozřejmě po prohře hodnotím negativně. Pardubice byly celý zápas lepším týmem a zaslouženě si odvezly všechny 3 body. Zlomový okamžik zápasu byla naše využitá přesilovka a následný rychlý gól na 1:3, co nás podle mého složilo.“

Hruška Petr: „Soupeř byl lepší a po zásluze bral 3 body. Po hrozné první třetině přišel zlepšený výkon, který ale nestačil na výborně hrající Pardubice.“

Magasanik David: „První třetina byla od nás taková nijaká, kdy jsme hlavně bránili nápor Pardubic, ale poté se to zvedlo a hned to vypadalo o něco lépe. Nedokážu najít žádný moment, který by nás zlomil a tak rozhodl o výsledku utkání.“

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt Dominik (Banda Zdeněk) - Poláček Ondřej, Sedláček Jan, Sedláček Matěj, Smolík Michal, Bačák Vladimír, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Haas David, Hruška Petr, Kapusta Tomáš, Magasanik David, Michajličenko Petr, Škurla Jan, Strnad Petr, Stupka Martin, Tomáš Jiří, Zeman Vojtěch

HBC Pardubice: Stárek David (Třináctý Jakub) - Filip Petr, Novotný Ondřej, Školoudík Václav, Turyna Michal, Zajíček Tomáš, Bílý Jan, Česák Josef, Förstl Filip, Janeček Martin, Kohoutek Lukáš, Kubeš Pavel, Langr Nicolas, Moravec Luboš, Šimek Michal, Strouhal Jan, Vlasák Lukáš

Branky a nahrávky: 25:27 Stupka Martin (Smolík Michal, Tomáš Jiří) PP, 38:59 Michajličenko Petr (Tomáš Jiří) - 8:44 Česák Josef (Novotný Ondřej , Školoudík Václav) PP, 9:43 Kubeš Pavel, 26:56 Strouhal Jan (Česák Josef, Novotný Ondřej), 32:05 Langr Nicolas (Kubeš Pavel), 43:04 Langr Nicolas (Bílý Jan, Kubeš Pavel) PP

12.HBC Plzeň200022:100
Hokejbalový klub ELBA DDM Ústí nad Labem > EXTRALIGA: V úvodním domácím zapase byl nad naše síly tým Pardubic