EXTRALIGA: Velmi dobrý výkon stačil proti Kert Parku na bod.

6.10.2020

V gólové situaci útočník Jiří Tomáš (foto: Ivana Laiblová)

V sobotu 3. října 2020 odehrál A-tým své třetí utkání EXTRALIGY na hřišti vedoucího týmu tabulky HC Kert Park Praha. Náš tým začal zápas velmi dobře a domácí tým i lehce přehrával. V 4. minutě utkání se ale domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, které nekompromisně využil Petr Danko. Snaha našeho týmu nepřestávala a odměnou byla branka Lukáše Soukupa na konci 8. minuty. V čase 8:29 byl vyloučen Jiří Grus a domácí tým dostal výhodu první přesilové hry. Tu domácí dokázali bleskově využít a do vedení je dostal Dalimil Zvonek. Ve zbytku první třetiny už další branka nepadla a stav zápasu tak byl v první přestávce 2:1 pro domácí. Hra se musela divákům líbit, hrál se pěkný rychlý hokejbal. V čase 19:23 byl vyloučen opět hráč našeho týmu. Domácí ukázali, že přesilové hry jsou opravdu jejich výhoda a šli do vedení 3:1, když se trefil za záda Dominika Landta domácí Lukáš Horváth. Nedlouho po té této brance dostal v zápase výhodu přesilové hry i náš tým a dokonce dvojnásobnou, kterou dokázal tvrdou střelou využít Michal Smolík, a snížení na 3:2 dalo naději ještě utkání zdramatizovat. V dalším průběhu druhé třetiny měl náš tým ještě jednu výhodu přesilové hry, ale tu už domácí celek ubránil. Ve zbylé části druhé třetiny se pak hrálo už jen v pěti hráčích na obou stranách. Ani na jedné straně tak do konce druhé části hry branka nepadla a odcházelo se do kabin v těsném vedení domácího celku. Třetí třetina nabídla opět velmi pěknou hru. Náš tým šel za vyrovnáním a domácí celek čekal na svoji šanci z brejku rozhodnout utkání. Naštěstí pro naše barvy se podařilo ve 33. minutě utkání vyrovnat, když se trefil Lukáš Soukup. Od vyrovnání jsme byli i nadále malinko aktivnější, ale hra se přelévala z jedné strany na druhou a vyhrát tak mohl kdokoliv. Do konce třetí třetiny, ale ani jeden z týmů už branku nevstřeliv a zápas tak šel do prodloužení 3 na 3. Toto prodloužení je vždy loterie, ve které byl nyní šťastnější domácí celek. Tomáš Wróbel si vzal míček. Z poza branky se zády k brance vytlačil kousek před brankoviště a z otočky rozhodl utkání ve prospěch domácích. Utkání tak skončilo domácí radostí v prodloužení. Zápas nám z našeho pohledu zhodnotili Martin Stupka a Vladimír Bačák.

Utkání v Praze na Kert Parku skončilo porážkou v prodloužení. Jak hodnotíte tento zápas a co si myslíte, že chybělo, aby byla radost po utkání na vaší straně?

Stupka Martin: „Zápas jsme odehráli dobrý. Měli jsme střeleckou převahu, ale nedokázali jsme se víckrát prosadit. Ze 45 střel musíme dát víc jak 3 branky. Několikrát za zápas nám to skáče u nich v brankovišti a nejsme schopni ten míček do branky důrazem dotlačit.“

Bačák Vladimír: „Zápas měl dobrý náboj i tempo. Škoda našich nevyužitých brankových příležitostí, které nakonec rozhodly a chyběly k našemu vítězství.“

HC Kert Park Praha: Mikl Petr (Koch Filip) - Bošák Ivo, Dejneka Radovan, Horváth Lukáš, Hrdlička Pavel, Laurinc Jakub, Rozenberg David, Danko Petr, Fejfar Tomáš, Jágr Vojtěch, Kovárník Jakub, Kruček Jiří, Kruček Martin, Lhota Lukáš, Postulka Adam, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt Dominik (Rechtorik Tomáš) - Grus Jiří, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Sedláček Jan, Smolík Michal, Strnad Petr, Zdvořáček Martin, Bačák Vladimír, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Haas David, Magasanik David, Soukup Lukáš, Stupka Martin, Tomáš Jiří, Vaněk Radomír, Zdvořáček Petr

Branky a nahrávky: 3:57 Danko Petr (Lhota Lukáš , Horváth Lukáš), 8:45 Zvonek Dalimil (Kruček Martin , Wróbel Tomáš) PP, 20:42 Horváth Lukáš (Zvonek Dalimil , Kruček Martin) PP, 46:11 Wróbel Tomáš (Dejneka Radovan) - 7:54 Soukup Lukáš (Haas David , Magasanik David), 23:40 Smolík Michal (Vaněk Radomír , Tomáš Jiří) PP, 32:10 Soukup Lukáš (Magasanik David)