EXTRALIGA: Ze dvou duelů s pražskými celky jsme získali tři body

9.10.2019

Jedna ze situací před domácím brankářem (foto: Ivana Laiblová)

Víkendový program byl pro náš tým náročný. Nejprve v sobotu 5. října jsme odehráli utkání v Praze na Palmovce s domácím týmem TJ Kovo Praha, který byl před společným zápasem bez bodového zisku. Vstup do zápasu se povedl a už v 5. minutě zápasu dostal náš tým do vedení Michal Smolík. I ve zbytku první třetiny jsme byli aktivnější, ale navýšit skóre se nepodařilo. Od druhé třetiny se hra více vyrovnala a domácí tým byl blízko vyrovnání. Nakonec byl stav i po druhé třetině 0:1. Domácí cítili šanci při rozdílu jedné branky a podařilo se jim ve 36. minutě díky Tomáši Wintrovi vyrovnat. Vyrovnání netrvalo dlouho a výhodu přesilové hry využili Lukáš Soukup ve 38. minutě utkání. Domácí nic nevzdávali a ve 40. minutě po závaru před hostující brankou vyrovnal domácí Jan Nýdl. Do konce základní hrací doby se již nic nestalo a následovalo tak prodloužení. Do té si hosté přenesli ještě část přesilové hry. V té se ještě rozhodnout nepodařilo, ale krátce po jejím skončení prostřelil domácího brankáře Jiří Grus a důležité dva body jsme si odvezli domů.

V neděli 6. října se náš tým představil před domácími fanoušky, kdy přivítal silný Kert Park Praha. Úvod utkání se domácím povedl a ve 4. minutě zápasu je dostal do vedení povedenou akcí Ondřej Poláček. I po této brance byla aktivita na domácích hokejkách a ve 12. minutě zápasu je dostal do dvoubrankového vedení krásnou střelou Pavel Gottfried. Tímto stavem skončili i první třetina. Od úvodu druhé třetiny začali být hosté více aktivnější a odměnou jim bylo snížení v 19. minutě po brance loňského nejlepšího střelce základní části Petra Danka. I ve druhé třetině byl k vidění rychlý pohledný hokejbal, ale ani jeden z týmů už branku nevstřelil a po druhé třetině vedl domácí celek 2:1. Začátek třetí třetiny patřil opět domácím, kteří v rozmezí 35. - 36. minuty zápasu vstřelili dvě branky a odskočili do klidného vedení 4:1. Ve 41. minutě zápasu dostal Kert Park výhodu přesilové hry, kterou dokázal rychle zužitkovat Dalimil Zvonek. Krátce po této brance si vybral slabší chvilku jinak výborně chytající domácí brankář a nahozený míček mu proskákal mezi betony až do branky a bylo sníženo na 4:3. Konec zápasu se blížil a ve 43. minutě zápasu byl vyloučen domácí Jan Langthaler, který dal hostům výhodu přesilové hry. Tu hosté vylepšili ještě odvoláním brankáře a i díky této výhodě se jim podařilo 29 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnat na 4:4. Po vyrovnání se ve třetí třetiny už nic důležitého nestalo a následovalo prodloužení. I když se hrálo prodloužení v počtu 3 na 3, branka nepadla a rozhodnout tak musela série samostatných nájezdů, ve kterých byl šťastnější hostující tým, který si tak odvezl domů dva body. A jak hodnotí dvojzápasový víkend nám pro web odpověděli Martin Stupka a Petr Michajličenko.

Stupka Martin: „Před víkendem bychom asi byli se třemi body spokojeni, ale všichni víme, že jich mohlo být víc. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na další těžké zápasy.“

Michajličenko Petr: „S Kovem jsme rozhodně ztratili jasný bod. Byla to velká škoda,  zápas se vyvíjel pro nás,  ale po půlce hry jsme se přizpůsobili jejich tempu a to nás stálo bod. S Kertem, má každý bod cenu zlata, avšak k průběhu zápasu je to velká škoda, ale nesmíme si z toho nic dělat a dál hrát,  tak jako doteď.“

TJ Kovo Praha - Elba DDM Ústí nad Labem 2:3 PR.

TJ Kovo Praha: Lain Václav (Gerlich Leoš) - Adam Petr, Bydžovský Martin, Drak Jiří, Nýdl Jan, Votýpka Matěj, Zahálka Aleš, Bravenec Petr, Kočka Jan, Krištof Martin, Ogurčák Petr, Pátek Jaroslav, Plecitý Jakub, Šimon Pavel, Winter Tomáš, Wurdák Jakub

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt Dominik (Tůma Jiří) - Bečvář Jan, Grus Jiří, Haken Jaroslav, Michajličenko Petr, Sedláček Jan, Sedláček Matěj, Smolík Michal, Bačák Vladimír, Čejka Ondřej, Červinka Vojtěch, Giesel Tomáš, Haas David, Krejčí Adam, Langthaler Jan, Magasanik David, Soukup Lukáš, Stupka Martin, Škurla Jan, Tomáš Jiří

Branky a nahrávky: 35:10 Winter Tomáš (Drak Jiří, Šimon Pavel), 39:07 Nýdl Jan (Ogurčák Petr, Winter Tomáš) SH -  04:19 Smolík Michal (Čejka Ondřej), 37:47 Soukup Lukáš (Langthaler Jan, Červinka Vojtěch) PP, 47:01 Grus Jiří

Elba DDM Ústí nad Labem - HC Kert Park Praha 4:5 SN

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt Dominik (Toth Jakub) - Bečvář Jan, Gottfried Pavel, Grus Jiří, Haken Jaroslav, Michajličenko Petr, Poláček Ondřej, Sedláček Jan, Sedláček Matěj, Smolík Michal, Bačák Vladimír, Čejka Ondřej, Červinka Vojtěch, Haas David, Langthaler Jan, Magasanik David, Soukup Lukáš, Stuchlý Tomáš, Stupka Martin, Tomáš Jiří, Vaněk Radomír

HC Kert Park Praha: Mikl Petr (Koch Filip) - Bošák Ivo, Dejneka Radovan, Hrdlička Pavel, Jizba Dominik, Laurinc Jakub, Šperl David, Danko Petr, Jágr Vojtěch, Kruček Jiří, Kruček Martin, Postulka Adam, Suchánek Lukáš, Wróbel Tomáš, Zvonek Dalimil

Branky a nahrávky: 3:59 Poláček Ondřej, 11:14 Gottfried Pavel (Vaněk Radomír, Langthaler Jan), 34:56 Haas David (Soukup Lukáš), 35:44 Vaněk Radomír (Tomáš Jiří) - 18:43 Danko Petr (Kruček Jiří, Wróbel Tomáš), 41:15 Zvonek Dalimil (Kruček Jiří, Kruček Martin) PP, 41:36 Wróbel Tomáš (Šperl David), 44:31 Kruček Jiří (Danko Petr, Wróbel Tomáš) PP, SN - Zvonek Dalimil